عکس/ دیدار مسئولان و سفرای کشورهای اسلامی با رهبرانقلاب

جمعی از مسئولان نظام در سالروز بعثت پیامبر اکرم(ص) با رهبر معظم انقلاب دیدار کردند.

به گزارش مشرق، در خجسته سالروز عید مبعث، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (چهارشنبه) در دیدار مسئولان نظام، سفرای کشورهای اسلامی و جمعی از قشرها مختلف مردم، بعثت انبیاء را یک حرکت عظیم برای ایجاد تمدن‌نوین با دو ویژگی «عبودیت الهی» و «مبارزه با کفر و طاغوت» خواندند و با تأکید بر اینکه بعثت پیامبر اکرم (ص)، جامع ترین، کامل ترین و ماندگارترین بعثت‌ها است، گفتند: امروز انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی ادامه بعثت پیامبر اعظم (ص) است و وعده خدا، پیروزی جبهه حق در مصاف توحید و طاغوت است.

ببینید:

عکس / دیدار مسئولان نظام و سفرای کشورهای اسلامی با رهبرانقلاب

رهبر انقلاب اسلامی در ابتدای سخنان خود با اشاره به حادثه سیل در برخی از استانهای کشور و مشکلات ناشی از آن و همچنین تلفات و خسارات سیل، افزودند: در این حادثه، تلاش مردم و روحیه همبستگی و بسیج شوندگی در میان آنان، بسیار خوب بود و ملت ایران جانانه وارد میدان شدند و کمک‌کار مسئولان بودند و مسئولان نیز با همین پشتیبانی مردمی و با اتفاق کلمه توانستند اقدامات ابتدایی را انجام دهند.

حضرت آیت‌الله خامنه ای با تأکید بر اینکه هنوز کارهای زیادی برای کاهش آلام مردم سیل زده باقی مانده است، خاطرنشان کردند: به مسئولان تأکید کرده‌ام که کارهای اصلی یعنی بازسازی ویرانی‌ها و جبران خسارتها، از این به بعد است و باید این خسارات و صدمات جبران شود.

ایشان افزودند: البته مردم عزیز در مناطق سیل زده باید به همکاری با مسئولان ادامه دهند زیرا کمک آنها حقیقتاً گره گشا خواهد بود.

رهبر انقلاب اسلامی در ادامه با اشاره به موضوع مبعث، ظهور پیامبران در جوامع مختلف را یک برانگیختگی و یک حرکت عظیم با جهت گیری «توحید و عبودیت» و «اجتناب از طاغوت» خواندند و تأکید کردند: طاغوت در واقع همان جریان و خطِ مقابلِ حرکت توحیدی است که مصداق امروز آن رؤسای جمهور در امریکا و برخی کشورهای دیگر، هستند.

حضرت آیت الله خامنه‌ای با تأکید بر اینکه هدف از بعثت انبیاء ایجاد جامعه فاضله و تمدن نوین بوده است، گفتند: در این تمدن، همه لوازم آن از جمله علم، اخلاق، سبک زندگی و حتی جنگ نیز وجود دارد.

ایشان با اشاره به برخی دیدگاهها که هدف اسلام را، از بین بردن جنگ عنوان می‌کنند، افزودند: در اسلام، جنگ وجود دارد اما موضوع مهم، جهت گیری این جنگ است زیرا جریان طاغوت همواره برای اشاعه فساد و قدرت‌طلبی و مقاصد خبیث، جنگ به راه انداخته است که این جنگ مذموم است اما مقابله با طاغوت، ممدوح است.

رهبر انقلاب اسلامی، خاطرنشان کردند: تجاوزگری‌های رژیم صهیونیستی در طول سالهای متمادی، نمونه بارز جنگ‌افروزی‌های طاغوت، و مقابله مجاهدان فلسطینی و حزب الله لبنان و همچنین دفاع ۸ ساله ملت ایران مصداق بارز، جهاد در راه خدا است.

حضرت آیت الله خامنه‌ای با تأکید بر اینکه بعثت پیامبر اسلام (ص) جامع‌ترین و ماندگارترین بعثت‌ها و انقلاب اسلامی ایران نیز ادامه آن بعثت است، افزودند: علت دشمنی با نظام جمهوری اسلامی همان خط دشمنی جبهه طاغوت با جبهه توحید است و اینکه گفته می‌شود دشمن تراشی نکنید حرف نادرستی است زیرا جبهه طاغوت با اصل و هویت حرکت توحیدی مخالف است و امریکا و نوکرهای او همچون آل سعود، به کمتر از دست کشیدن از حرکت در مسیر توحید راضی نمی شوند.

ایشان مصاف «توحید و طاغوت» را مصافی اجتناب ناپذیر خواندند و با تأکید بر اینکه خداوند متعال پیروزی جبهه حق را مقدر فرموده است، گفتند: اگر ملت ایران همانگونه که تا به حال حرکت کرده است، به مسیر خود ادامه دهد، قطعاً بر دشمنان یعنی امریکا و اذناب او غلبه خواهد کرد و پیروز خواهد شد.

رهبر انقلاب اسلامی در عین حال نکته مهمی را متذکر شدند و خاطرنشان کردند: البته این نتیجه پیروزی قابل تغییر است و آن، در شرایطی است که دچار کوتاهی، عدم همراهی، عدم صداقت و دست کشیدن از مجاهدت در راه خدا، بشویم.

حضرت آیت الله خامنه‌ای گفتند: اما ملت ایران نشان داده است که اینگونه نیست و امروز جوانان کشور با انگیزه، معرفت و آمادگی بیشتر از جوانان نسل‌های قبل، این مسیر را ادامه خواهند داد و به همین علت است که من همواره جوانها را خطاب قرار می‌دهم.

ایشان با تأکید بر اینکه جوانان باید در همه عرصه‌ها آماده حرکت و پیشرفت روزافزون باشند، افزودند: امروز همه بویژه جوانان باید در عرصه‌های علم و فناوری، اخلاق، سبک زندگی، مسائل اقتصادی، مسائل فرهنگی و در جبهه حرکت‌های سیاسی و آگاهانه، فعال و پرنشاط در صحنه حضور داشته باشند.

رهبر انقلاب اسلامی در پایان سخنان خود تأکید کردند: فردای ایران اسلامی متعلق به جوانان مؤمن و پرانگیزه‌ای است که با اراده قاطع و فکر روشن و ابتکارهای پی در پی، می توانند کشور را به اوج اعتلا برسانند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 8
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 10
 • IR ۱۳:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۴
  8 35
  جبران این مصائب نیاز به همت دولت داره که شکر خدا هنوز خاموشه. همین سپاه و ارتش و بسیج واسه مردم هستن
 • IR ۱۳:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۴
  8 23
  زلزله زدگان مگه خوب شدن
 • IR ۱۳:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۴
  10 44
  دولت امريكاي جهان خوار!! ، بابت ٢٨ ميليارد دلار خسارات تخميني ناشي از طوفان هاي اخير ، ١٨ ميليارد دلار تا سال جاري ميلادي هزينه كرده بابت بازسازي و پيشگيري !! و جالبتر اين هست كه اين رقم معادل ٠.١٪؜ از كل GDP اقتصادي به بزرگي اقتصاد امريكاست !!! حتي اين وقايع به حدي براي دولت مردان امريكايي مهم هستند ، كه تا سال ٢٠٧٥ ، برآورد كردند كه ٣٩ ميليارد دلار هزينه خسارات اين وقايع طبيعي خواهد بود كه دولت فدرال موظف به بازپرداخت ٢٤ ميليارد دلار بابت جبران اين خسارات است !!! در كشور ما هم ، به دليل مديريت جهادي و انقلابي ، زماني كه سيل يا زلزله مياد ، هر هزينه و كمكي كه صورت ميگيره از طريق جيب مردم دلسوز و مهربان و سازمان هاي مردم نهاد صورت ميگيره و دولت نه بودجه اي براي صرف كردن داره و نه مديرانش وقت دارن در بحران ها كنار مردم باشند ! اكثرا پي تفريح كنار خانواده در اروپا و امريكا هستند ! بيش از يكسال از زلزله كرمانشاه گذشته و هنوز بخش قابل توجهي از مردم عزيز كرمانشاه در چادر و كانكس زندگي ميكنند كه سيل اخير همون چادر و كانكس هم ازشون گرفت ! واقعا وظيفه دولت در كشور ما چي هست ! ????
 • IR ۱۴:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۴
  10 32
  مقام معظم رهبری کارش درسته. دمش گرم
 • IR ۱۴:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۴
  7 28
  تجربه چندین ساله نشان می دهد که برای جبران چنین رخدادی با این دامنه وسیع امیدی به این دولت نیست.
 • NL ۱۶:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۴
  15 47
  هر وقت خرابیهای خرمشهر بعد از ۳۰ سال که از جنگ گذشته درست شد اینام میشه.اون عزیزانی که دولت دولت میکنن را ارجاع میدم به خرمشهر که چندین دولت دید.
 • AE ۰۰:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۵
  3 0
  تجربه نشان داده برای اتفاقاتی این چنینی علاوه برااین دولت بلکه از هیچ یک از مسئولان نظام در هر سطحی هیچ کاری بر نیامده ونخواهد آمد.فقط سخنانی می گویند از روی دلخوشی .
 • سید منصورعلوی GB ۰۱:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۵
  1 3
  باسلام واحترام.متاسفانه تیتر خبر شما اشتباه است واین اشتباه باعث کمرنگ شدن گفته های امام خامنه ای در این خبر می گردد ((ویرانی‌ها و تخریب خانه‌ها و مزارع باید جبران شود و خواهد شد/مسئولان با پشتیبانی مردم بار سنگین سیل را از دوش ملت بردارند/ انقلاب و نظام اسلامی تداوم بعثت پیامبر اعظم(ص) )) دوش دولت که اشتباها ملت نوشته شده است باتشکر

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس