نوباوه

نماینده سابق مجلس گفت: اقتصاد مقاومتی در کشور همیشه مخدوش است و توجه لازم به تولیدات داخلی نمی شود و ما بیشترین ضربه را در همین زمینه خوردیم.

به گزارش مشرق، بیژن نوباوه، نماینده سابق مجلس شورای اسلامی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در آغاز سال جدید اظهار کرد: مباحث اقتصادی که از ابتدا در کشورمان مطرح شده شامل استقلال ما از تک محصولی در صحنه بین المللی، فروش نفت در دنیا و افزایش تولید در زمینه های مختلف کشور است. پتانسیل این موضوعات در کشورمان به لحاظ صنایع مربوط به نفت و پتروشیمی، صنایع مربوط به معدن، صنایع خودروسازی و پزشکی و بسیاری از زمینه ها که در داخل کشور می تواند حنبه های انحصاری داشته باشد، فراوان است و ایران جزء ۱۰ کشوری است که به لحاظ داشتن این امکانات، منابع و تکنولوژی در دنیا مطرح است.

بیشتر بخوانید:

آیا «تحریم ایران» می‌تواند فرصتی برای «ترمیم اقتصاد» باشد؟

روحانی: دستگاه‌های دولتی در جهت رونق تولید ملی حرکت کنند

نماهنگ / فرصت و تهدید نقدینگی

وی ادامه داد: آن چیزی که همیشه نسبت به آن توجه نداریم، عزم کافی برای انجام کارها است. متأسفانه در اعصار، دوره‌ها و دولت‌های مختلف عزم لازم برای تولید داخلی بسیار ضعیف بوده و تکیه بر واردات راحت ترین کار است و البته عده‌ای در کشور از واردات بیشترین سود را می‌بردند و صحنه‌گردان اقتصاد و صنعت کشور بودند. این امر بزرگترین اشتباه کشور در چهل سال اخیر بوده و هیچ راهکاری برای آن ارائه نشده است.

نماینده سابق مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مقام معظم رهبری بر اقتصاد مقاومتی تأکید بسیاری داشتند و این نوع اقتصاد را بسیاری از کشورهای دنیا تجربه کرده اند. برای مثال آلمان وژاپن پس از جنگ جهانی دوم بدترین وضعیت تولیدی را سپری کردند تا جایی که صنایع ژاپن در جنگ نابود شد. این کشور تا زمانی که تولیدی نداشتند، از خارج چیزی وارد نکردند. حتی مردم این کشورها سال ها از مقوا و حلبی برای درهای پنجره های شان استفاده می‌کردند تا اینکه کارخانجات را راه اندازی کردند. این امر نشان از هدفگیری صحیح ژاپن بود که امروزدو کشور آلمان و ژاپن، دو کشور شکست‌خورده جنگ جهانی دوم، بزرگترین تولیدکننده صنعتی دنیا به شمار می روند.

وی بیان کرد: اقتصاد مقاومتی در کشور همیشه مخدوش است و توجه لازم به تولیدات داخلی نمی‌شود و ما بیشترین ضربه را در همین زمینه خوردیم. همچنین با توجه به تحریم ها باید تلاش کنیم تا تولیدات داخلی را افزایش دهیم. البته در حوزه کشاورزی خودکفا هستیم.

نوباوه اظهار کرد: مقام معظم رهبری در ابتدای سال جدید فرمودند که با تنبلی و دروغ پراکنی نمی توان کارها را پیش بود. اگر این روند ادامه یابد، شکست ها مضاعف خواهد شد.

وی بیان کرد: امروزه جوانان کشور که از بالاترین تحصیلات برخوردار هستند، سردمدار فرمایشات مقام معظم رهبری اند و برای پیشرفت کشور تلاش بسیار خواهند کرد تا شاهد افزایش تولید داخلی و کاهش بیکاری در کشور باشیم.

نماینده سابق مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب، راهکارهایی را ارائه کرده اند که باید نسبت به آن توجه ویژه ای داشته باشیم. نگاه مقام معظم رهبری نگاه خوبی است و دولت، مجلس و کارگزاران باید این وظیفه را برعهده بگیرند تا براساس فرمایشات مقام معظم رهبری، برنامه ریزی های درستی داشته باشند.

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در ابتدای سال جدید مبنی بر اینکه آن‌هایی که پشت سند ۲۰۳۰ می‌ایستند «تقی‌زاده‌های» امروزند و می‌خواهند سبک زندگی اسلامی به سبک زندگی غربی تبدیل شود، گفت: تغییر سبک زندگی و سوق یافتن آن به سمت کشورهای غربی فراتر از مسأله تربیتی است. زمانی که سبک زندگی سنتی ایرانی به فراموش سپرده می شود و به سمت غرب سوق می یابد، شاهد افزایش نیازهای اقتصادی می شویم و در نهایت به مراتب ازدواج ها کاهش و توقعات افزایش می یابد.

نوباوه اظهار کرد: تغییر سبک زندگی، میزان نیاز اقتصادی خانواده را افزایش و کشور وابسته تر از گذشته می شود. همچنین سند ۲۰۳۰ تغییر نگرش ها در اخلاق، مسائل اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی است. فرهنگ اسلامی – ایرانی، غنی ترین فرهنگ هاست چه بسا که در این فرهنگ، تلاش به عنوان عبادت محسوب می شود.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 15
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 17
 • IR ۱۱:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۱
  38 0
  درسته . ولی آنها اختلاس نکردند. خیانت کردند. مردم به آنها اعتماد و لی آنها بی اعتمادی بوجود نیاورندد از دین و شهید و وطن سوء استفاده نکردند آنها وجدان کاری داشتند . نظم داشتند آنها آدم بودند ولی سران و مسئولین ایران چی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ هان بگون چرا لال شدی بگو.
  • isj IR ۱۵:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۱
   16 0
   احسنت تا خواستم اینو بنویسم دیدم نوشتس
  • ایرانی IR ۰۹:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۲
   1 0
   خواستم بگم گفتی. اعتماد دیوار مستحکمیه که اگه ترک برداره فاجعست چه برسه الان خورد شده. مردم به حرفهای هیچ کدوم از شما اعتماد ندارن بس که دروغ گفتین.
 • MK ۱۱:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۱
  6 1
  از دید آقای نوباوه مهم اینه که الان وقت کاربرد مقوا و حلبیه، بعدش یه طوری میشه
 • علی IR ۱۴:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۱
  8 2
  سلام من متن بالا را اصلا نخواندم ولی نظام و دولتی که اعتماد و اقتدار خود را از دست داده باشد دیگه قابل برگشت نیست متاسفانه متشکرم
  • IR ۲۱:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۱
   2 1
   اقتدار نظام رو برو تو سوریه ببین کوچولو
 • IR ۱۶:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۱
  4 0
  آلمان و ژاپنی دزد نداشت
 • ایرانی IR ۱۶:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۱
  7 0
  اخه انها پشت اسلام پنهان نشده بودند! انها دانشگاههای خود را بر مبنا سهمیه رزمندگان و ایثارگران وووو تعریف نمی کردند! انها پست ها را بر مبنایی فامیلی و اقازدگی و روحانی بودن روحانی زاده بودن بذل و بخشش نمی کردند! ... بله این نوع مسخره مسلمانی درد بی درمان است که اجازه اقتصاد مقاومتی را نمی دهد...
 • رضا IR ۱۶:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۱
  5 0
  اونا کشورشون قانون محکم دارند نظارت ها با شدت صورت میگیره فامیل بازی و پارتی بازی در کارشون نیست با فساد و رانت مبارزه واقعی میکنند.تولید واقعی با فناوری روز دنبا دارند.ما نه اگه کسی عطسه بزنه اقتصاد ما پایین و بالا میشه
 • حسن IR ۱۷:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۱
  6 0
  درسته با اقتصاد مقاومتی به بزرگترین اقتصادهای دنیا تبدیل شدند چون برای دزدی عزم جزم نکرده بودند
 • IR ۱۷:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۱
  5 0
  وضعیت فعلی سند بارز شکست اقتصادی نظام میباشد که باید قبل از سقوط کامل نظام فکر اساسی بشود.
 • IR ۱۷:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۱
  5 1
  کیفیت کالا تعیین کننده است بین کالای بی کیفیت داخلی و مشابه خارجی باکیفیت هیچ عاقلی هزینه نمی کند - در کشور اول از دستمزد زده می شود سپس از مرغوبیت تا بتوانند رقابت کنند - راه کار این است کم تولید کنند با کیفیت تولید کنند.
 • IR ۱۷:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۱
  1 0
  ژاپن و آلمان به داشتم سیستم قضایی سالم معروف بودند و هستند
 • IR ۱۸:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۱
  1 0
  غصه نخور ایرانم میشه قطب اختلاس دنیا قطب دزدی و رانتخواری دنیا!!!
 • ناشناس IR ۱۷:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۲
  1 0
  ژاپن اراده ملی قوی داشت الان هم تحت نفوذ امریکا حق داشتن یک ارتش مستقل را ندارد

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس