کد خبر 945559
تاریخ انتشار: ۲۹ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۲
یونس دلفی

عدم حضور ستاره جوان ایرانی در اردوی آماده سازی امیدها باعث شد تا فدراسیون فوتبال ایران از باشگاه بلژیکی به فدراسیون جهانی فوتبال شکایت کند.

به گزارش مشرق، یونس دلفی از جمله لژیونرهای تیم امید ایران بود که زلاتکو کرانچار روی حضور او برای موفقیت در مرحله نخست مقدماتی المپیک ۲۰۲۰ توکیو حساب باز کرده بود. اما از دو هفته قبل هم زمان با مکاتبات و ارسال دعوتنامه رسمی این بازیکن به باشگاه شارلوا، موضوع مصدومیت و دوری سه هفته‌ای این بازیکن نقل محافل شد تا شوک دیگری به تیم امید وارد شود.


در شرایطی که طبق قوانین فیفا، بازیکنان مصدوم دعوت شده باید سه روز قبل از بازی‌ها خود را به کادر فنی معرفی کنند باشگاه شارلوا اجازه ترک اردو و سفر دلفی به ایران را نداد تا فدراسیون فوتبال به درخواست مسئولان تیم امید پرونده‌ای برای ماجرای دلفی تشکیل و نسبت به رفتار باشگاه بلژیکی واکنش نشان بدهند.


بنا به اعلام مسئولان تیم امید، فدراسیون فوتبال بیش از دوهفته پیش طی نامه‌ای به باشگاه شارلوا درخواست کرد طبق قوانین فیفا ۷۲ ساعت قبل از بازی امید ایران و ترکمنستان یونس دلفی را در اختیار تیم قرار دهد، اما دلفی و باشگاه شارلوا از این کار ممانعت کرده و دلفی به بهانه مصدومیت از حضور در اردوی تیم امید امتناع ورزیده است، در حالی که طبق قوانین فیفا بازیکن مصدوم هم براساس قوانین بین المللی باید در اردوی تیم ملی کشورش حاضر شود. از همین رو کار به شکایت کشیده شد تا کمیته انضباطی فیفا در این خصوص تصمیم گیری کند.

منبع: ورزش سه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس