غوغای آن شب اصلا به ما ربطی نداشت/ حضرت علی (ع) به من نبات جوشانده داد و شفا گرفتم!

در پی خبر پیشین،‌ مبنی بر طرح ادعاهای تازه و اظهارات جنجالی رئیس فرقه گنابادی در سالگرد غائله گلستان هفتم ۹۶، جزییات تازه‌ای از این موضوع آشکار شد.

به گزارش مشرق، «نورعلی تابنده»، قطب فرقه گنابادی که روز دهم اسفندماه جاری در میان جمعی از دراویش به سخنرانی پرداخت، با اشاره به خاطره‌ای از دوران کودکی خود، مدعی کشف و شهود شد و اظهار داشت: «[به سبب بیماری لاعلاج] توی اتاق، مرا رو به قبله خوابانده بودند…در یک عالمی بین خواب و بیداری، چیزهایی حس می‌کردم…دیدم در پشت‌بام منزلمان، یک گنبدی است... نشسته بودم آنجا... دیدم از آن طرف، یک نفر آمد که عکسش را در عکس‌های خود دیده بودم. حضرت صالح‌علیشاه می‌فرمودند حضرت علی است. دیدم مثل اینکه حضرت علی (ع) آمد و مرا دید که در وضعیت ناجوری هستم. یکی از این قهوه‌ریزها دستش بود... جلوی من رسید، فرمود بگیر این «نبات‌جوش» را بخور... خوب می‌شوی... گرفتم خوردم... دیدم راحت شدم... برگشتم به این عالم، دیدم حالم خوب شده‌ است.» (۱)

بیشتر بخوانید

پشت پرده غائله خیابان پاسداران

شیوه نخ‌نمای یکی از ضاربان شهید حدادیان

پاسخ به شبهات حکم قصاص محمد ثلاث

پیش از این، چنین اظهاراتی صریح را در باب مکاشفه، از نورعلی تابنده سراغ نداریم و این نخستین‌بار بود که قطب سالخورده فرقه گنابادی در سخنان خود، مدعی این موضوع شد؛ امری که از سوی نزدیکان و مدیران رسانه‌ای فرقه در نوعی مصلحت‌اندیشی مسکوت باقی ماند و به تعبیر بهتر، مشمول قاعده خودسانسوری شد.

دیگر اظهارات جنجالی تابنده در این روز به تفسیرهای وی از حوادث غائله گلستان هفتم بازمی‌گردد که طی آن در لفافه به تخطئه دراویش افراطی پرداخته و عامل اغتشاشات را متوجه عناصر بیرونی، به‌ویژه متولیان نظم و امنیت می‌سازد: «در همین واقعه اول اسفند، من… همان شب قبل… خواستم بین این‌ها که از روی خلوص‌نیت آمده بودند... و اولیای امور تلفیق کنم، هرچه صحبت می‌کردم، تقریباً به یک نتیجه‌ای هم رسیده بودند... همان‌هایی هم آمده بودند برای اصلاح، بیشتر موجب تشویق شلوغی شدند... تحریک کردند عده‌ای از فقرا را... و تحریک واقعی از جانب آن‌ها بود. البته مأمور انتظامی موظف است وظایفی را انجام دهد، ولی کاری که کردند این بود که وظیفه معمولی را برخلاف اصل عدالت و مهربانی [قرار دادند]... آن غوغایی که شب شد، اصلاً به ما درویش‌ها ارتباطی نداشت... مسلماً یک عده‌ای کارشکنی و خرابکاری کردند... چه‌ها کردند و چرا کردند، مسلماً دشمن ما بود.»

به این ترتیب، رئیس فرقه گنابادی در سالگرد غائله تأسفبار گلستان هفتم که به شهادت چند تن از پرسنل نیروی انتظامی و بسیج، از میان رفتن نظم، تهدید امنیت عمومی و خسارات مادی و معنوی بسیار انجامید، مواضعی تازه اتخاذ کرده، به تفسیر واقعه از دیدگاه خود می‌پردازد؛ دیدگاهی که اقدامات افراطیون در آن، جایی ندارد و عناصر بیرونی، مسبب «تحریک» دراویش، بیان می‌شود.

این اظهارات تابنده با روند رو به بهبود و مستولی شدن آرامش نسبی بر فرقه گنابادی در طول سال گذشته، در تناقض قرار دارد. شاید به همین خاطر است که مشاوران و بزرگان دراویش، سعی در مسکوت قرار دادن آن داشته‌اند و جزییاتی از این بخش از سخنان تابنده در رسانه‌های فرقه منتشر نشد.

پی‌نوشت:

۱. سخنرانی میان جمعی از فقرا (دروایش) ۱۰ اسفند ۱۳۹۷.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

 • انتشار یافته: 17
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 11
 • مهدی IR ۱۱:۰۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۴
  40 24
  این احمق تو این اوضاع اقتصادی دیگه چی میگه،برو بمیر پیر خرفت زده
  • IR ۱۷:۱۳ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۴
   3 6
   بابا این رفیق خودمه مریض شد بهش دوا دادم
 • کرمانشاهی IR ۱۲:۲۰ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۴
  22 3
  حضرت علی ع حتی در میان دوستداران خودش هم مظلوم و ناشناخته مونده اگر قدری راجع به این امام معصوم مطالعه میکردن متوجه خطایشان میشدن.یا علی ع مدد
 • IR ۱۲:۳۶ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۴
  25 4
  فرقه های وهابیت بهاییت دراویش و داعش همه نشات گرفته از انگلیس خبیث هستن جالبه پایگاه همشون هم لندنه
 • US ۱۳:۰۵ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۴
  17 2
  روحانی هم تو خاطراتش نوشته شی نورانی رو دیده و تعقیبش کرده ...
 • GB ۱۳:۱۱ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۴
  21 4
  ساقیش کیه . هنگ کرده ...فرقه ای خرافاتی و فاسد
 • احمد IR ۱۳:۱۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۴
  19 9
  آخه این احمق چی حالیشه دو کلام سواد نداره
  • IR ۱۳:۴۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۴
   5 25
   ابله .بیسواد شماهایین.دکتر نورعلی تابنده دکترای حقوق از سوربن داره .یابو
  • US ۱۴:۱۳ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۴
   16 4
   یک زمان همین احمق وکالت رئیس های امروزی رو می پذیرفته!
 • ناصر SE ۱۳:۵۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۴
  21 3
  برو جمعش کن مردک. نیروی انتظامی حفظ آبرو کرد. پیروان تو مثل گرگ وحشی حمله کردن و تعدادی از نیروی انتظامی رو شهید کردن. روحشان شاد. تو هم برو کم دروغ بگو مردک. بشین ساکت باش. زمان این دروغگوییها گذشته.
 • اهل خیبری گناباد IR ۱۴:۵۴ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۴
  16 6
  به خدا اینها آبروی گناباد رو برده اند...ما بزرگانی همچون شیخ بهلول در گناباد داریم اما اینها متاسفانه کاری کردند که نام گناباد بد نام شود.
 • IR ۱۵:۳۴ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۴
  0 8
  وقتی وصف اغراق گونه درباره فلان آخوند یا مجتهد یا شخصیت سیاسی می شود. چه اشکالی داره همان اوصاف درباره فردی دیگری هم بشه. اگر بیان این مطالب کذب و نشانه حماقت هست.پس این قاعده برای همه صادق هست
 • IR ۱۵:۳۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۴
  6 3
  همیشه کاملا حق با شماست.
 • IR ۱۶:۰۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۴
  5 0
  ذات کثیف
 • IR ۱۶:۵۶ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۴
  7 0
  فقرای پاسدار نشین
 • IR ۱۸:۲۰ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۴
  5 0
  نگویید درویش...بگویید گاومیش
 • IR ۰۹:۳۳ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۵
  0 0
  به جای استغفار و توبه به درگاه الهی، و کار خوب برای مردم، هنوز دنبال نوچه پروری و مرشدبازیه. پیرمرد، ایکی ثانیه یه سکته میزنی و همه چی تموم میشه. تا وقت داری برگرد.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس