مجلس

عضو هیات رئیسه مجلس خبرگان رهبری جزئیات اظهارات فرهاد دژپسند را در اجلاسیه خبرگان تشریح کرد.

به گزارش مشرق، آیت الله سیداحمد خاتمی عضو هئیت رئیسه مجلس خبرگار رهبری در حاشیه نوبت عصر اجلاس خبرگان گفت: در جلسات صبح و عصر امروز اجلاس خبرگان، اعضا سوالات صریح را از وزیر اقتصاد درباره مشکلات معیشتی مردم مطرح کردند.

وی افزود: در این جلسه اعضا مشکلات مردم را به صراحت بیان کردند و این نشان از دغدغه اعضا نسبت به جامعه است؛ البته اعضای خبرگان در پی مچ گیری نیستند بلکه واقعاً می‌خواهند حقایق را بدانند.

بیشتر بخوانید:

سیاست ارز ۴۲۰۰ تومانی چه زمانی تغییر می‌کند؟

برنامه وزارت اقتصاد برای کاهش شعب بانکی

وی افزود: در جلسه وزیر اقتصاد سخنان صمیمانه و دلسوزانه ای داشت اما اینکه بگویم این سخنان برای همه اعضا قانع کننده بود جای تأمل دارد اما این قابل درک بود که نشان می‌داد مسئولان اقتصادی کشور پیگیر مشکلات هستند.

وی گفت: وزیر اقتصاد به صراحت اعلام کرد که نه معتقدم باید سیاه نمایی و نه سفید نمایی شود بلکه ما تلاش می‌کنیم به صورت جهادی و بدون استراحت پیگیر حل مشکلات باشیم.

خاتمی با بیان اینکه اعضا درباره ارزش پول ملی، چاپ اسکناس، گرانی، مسائل ارزی و همچنین واردات از وزیر سوال کردند، گفت: اتفاقاً یکی از اعضا به صراحت پرسید چرا زمانی که مردم گرسنه اند شما لوازم آرایشی وارد می‌کنید و فرد دیگری هم مطرح کرد که چرا واردات گربه و سگ صورت می‌گیرد.

خاتمی افزود: دژپسند با حوصله شنوای مطالب اعضای خبرگان بود حتی موضوع تأمین و توزیع کالاهای اساسی مطرح بود اما مشخص شد که در نظارت و توزیع مشکل داریم که باید حل شود.

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس خبرگان در پایان گفت: درد زیاد گفته شد اما برای درمان وزیر پاسخ داد که تلاش می‌کنیم و باید در اقدامات عوارض اجتماعی مسائل را نیز در نظر بگیریم اگر چه یک بار وزیر گفتند نمی‌توانیم یکی از اعضا هم گفت پس اگر شما دولت یا نظام بگویند نمی‌توانیم چه کار باید کرد که وزیر پاسخ داد (نمی‌شود) بنابراین حرفش را اصلاح کرد.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس