کد خبر 940654
تاریخ انتشار: ۹ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۲
تراز آب دریاچه ارومیه ۲۶ سانتی‌متر افزایش یافت

براساس آخرین آمار تراز دریاچه ارومیه نسبت به میانگین دراز مدت با اُفت ۳.۸۱ متری روبرو بوده است.

به گزارش مشرق، آخرین وضعیت دریاچه ارومیه نشان می‌دهد تا ۷ اسفند ماه سال جاری تراز این دریاچه به رقم هزار و ۲۷۰.۸۲ متر رسیده است.

همچنین تراز سطح آب دریاچه ارومیه نسبت به میانگین دراز مدت با رقم هزار و ۲۷۴.۶۳ متر با اُفت ۳.۸۱ متری روبرو بوده است.

بیشتر بخوانید

خرید و فروش فلامینگو در فضای مجازی!

از طرفی وسعت دریاچه ارومیه معادل دو هزار و ۳۶۸.۴۴ کیلومتر مربع بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته با وسعت ۲ هزار و ۳۶.۰۲ کیلومترمربعی رشد نسبی داشته است.

لازم به ذکر است که وسعت دریاچه ارومیه نسبت به میانگین دراز مدت با وسعت چهار هزار و ۵۱۴.۸۸ کیلومتر مربع کاهش ۲ هزار و ۳۶۸.۴۴ کیلومتر مربعی داشته است.

همچنین حجم آب موجود در دریاچه ارومیه در تاریخ ۷ اسفندماه سال جاری رقم ۲.۱۸ میلیارد متر مکعب بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته با رشد ۰.۶۴ میلیارد متر مکعبی و نسبت به دراز مدت با کاهش ۱۳.۹۰ میلیارد متر مکعبی روبرو بوده است.

گفتنی است رحله سوم عملیات رهاسازی آب از سد بوکان از اول اسفند ماه جاری با حداکثر دبی مطمئن تا ۷۰ متر مکعب در ثانیه از طریق مسیر رودخانه زرینه رود و کانال اتصال زرینه رود به سیمینه رود به پیکره اصلی دریاچه ارومیه انجام شد.

این درحالی است که در مرحله اول و دوم رهاسازی از سد بوکان به میزان ۱۹۴ میلیون متر مکعب آب به دریاچه ارومیه رهاسازی شد و براساس ابلاغیه اخیر شرکت مدیریت منابع آب ایران رهاسازی آب از این سد در مرحله سوم نیز تا سقف ۱۵۰ میلیون متر مکعب ادامه خواهد یافت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس