ابطال 15 هزار کارت سوخت در سیستان و بلوچستان/مهلت ثبت نام فقط تا 24 آذر ماه

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس دلایل استفاده از کارت سوخت در جایگاه‌ها را تشریح کرد.

به گزارش مشرق، قره‌خانی، سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی  با بیان اینکه تاکنون هیچ تصمیمی برای سهمیه‌بندی و یا افزایش قیمت بنزین از سوی دولت و مجلس اتخاذ نشده است،گفت: در جلسه اخیر کمیسیون انرژی  تمامی طرح‌ها برای سهمیه‌بندی بنزین و افزایش آن رد شده است.

وی افزود: در کمیسیون تلفیق بودجه سال 98 هم پیشنهادات برخی از نمایندگان برای سهمیه‌بندی بنزین تصویب نشد، بنابراین تا کنون بنزین بر اساس لایحه بودجه مانند سال 97 بوده و سهمیه بندی و افزایش قیمت نخواهیم داشت.

بیشتر بخوانید:

کارتهای هوشمند از سال ۹۸ عملیاتی می‌شوند

یک نگرانی به اسم "بنزین"؛ چه باید کرد؟

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس  با اشاره به نظر شرکت پخش و پالایش فراورده‌های نفتی مبنی بر سوخت‌گیری خودروها در جایگاه‌ها از طریق کارت سوخت اشاره کرد و گفت: استفاده از کارت سوخت به معنی افزایش نرخ و یا سهمیه‌بندی بنزین نیست، بلکه تنها برای شناسایی افرادی‌ است که به صورت غیرمتعارف سوخت‌گیری می‌کنند؛ البته در زمینه استفاده از کارت سوخت و زمان فعال‌سازی آن نیز هم هنوز تصمیم‌گیری نشده است.

قره‌خانی با تاکید بر اینکه استفاده از کارت سوخت برای بررسی میزان مصرف کشور و همچنین پایش برای جلوگیری از قاچاق سوخت است، اضافه کرد: با فعال شدن و استفاده از کارت سوخت می‌توان متوجه شد سوختی که از مرزها قاچاق می‌شود از طریق خودروها، جایگاه‌ها سوخت، پالایشگاه‌ها و یا نیروگاه‌هایی که سوخت دریافت می‌کنند، انجام ‌می‌شود.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس