کد خبر 933376
تاریخ انتشار: ۱۱ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۸:۴۷
تحولات رژیم صهیونیستی: معارضان ونزوئلایی درصدد برقراری رابطه با تل‌آویو/ آینده نتانیاهو در معرض تهدید قرار گرفت

رسانه‌های رژیم صهیونیستی گزارش دادند که گوایدو رهبر مخالفان در ونزوئلا تصمیم دارد نماینده دیپلماتیک برای خود در اسرائیل(مناطق اشغالی ۱۹۴۸) تعیین کند.

به گزارش مشرق، رسانه‌های رژیم صهیونیستی گزارش دادند که گوایدو رهبر مخالفان در ونزوئلا تصمیم دارد نماینده دیپلماتیک برای خود در اسرائیل (مناطق اشغالی ۱۹۴۸) تعیین کند.

بیشتر بهوانید

تلویزیون رسمی عبری‌زبان «کان» به نقل از معارضان ونزوئلایی اعلام کردند این گام در راستای تعیین نمایندگان دیپلماتیک معارضان در دولت‌هایی است که دولت معارضان و رئیس آن، خوان گوایدو را به رسمیت شناخته‌اند.

بر اساس گزارش این رسانه رژیم صهیونیستی، ماریا کورینا مچادو از معارضان مطرح ونزوئلایی گفته است معارضان امیدوار هستند که روابط دیپلماتیک با اسرائیل ازسرگرفته شود. وی از یهودیانی که ونزوئلا را ترک کرده‌اند، خواست پس از آنکه معارضان توانستند، ‌مادورو را سرنگون کنند به ونزوئلا برگردند.

شبکه کان رژیم صهیونیستی افزود در سایه نبود روابط دیپلماتیک میان اسرائیل و ونزوئلا پس از آنکه هوگو چاوز رئیس جمهور سابق این کشور، آن را در سال ۲۰۰۹ و در پی تجاوز اسرائیل به غزه قطع کرد، تل آویو قادر به اعلام پذیرش سفیر جدید دولت ونزوئلا (دولت خودخوانده مخالفان مورد حمایت آمریکا و متحدانش) نخواهد بود و احتمال دارد فردی به عنوان فرستاده ویژه تعیین شود.

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی یکشنبه هفتم بهمن رسماً گوایدو رئیس پارلمان ونزوئلا را به عنوان رئیس جمهور انتقالی (خودخوانده) ونزوئلا به رسمیت شناخت.

گوایدو که خود را با حمایت آشکار آمریکا و متحدانش، رئیس جمهور ونزوئلا خوانده است، از تمایل خود برای ازسرگیری روابط سیاسی و دیپلماتیک با رژیم صهیونیستی در نزدیک‌ترین زمان ممکن سخن گفته است. وی ابراز امیدواری کرده است که روابط دوجانبه با اسرائیل مبتنی بر صلح و همکاری مشترک برقرار شود. وی روابط خود با صهیونیست‌ها را برادرانه توصیف کرده است.

پیشتازی گاتس بر نتانیاهو در نظرسنجی‌ها؛ آینده نخست وزیر رژیم صهیونیستی در معرض تهدید قرار گرفت

خبر دیگر اینکه تازه‌ترین نظرسنجی از میان جامعه صهیونیستی از دگرگونی جدید در نقشه احزاب رژیم صهیونیستی با صعود ستاره بینی گانتس رئیس سابق ستاد مشترک ارتش این رژیم حکایت می‌کند.

این نظرسنجی که نتایج آن را کانال دوم تلویزیون عبری رژیم صهیونیستی شامگاه چهارشنبه اعلام کرد، نشان می‌دهد که ائتلافی که گانتس به همراه موشی یعلون وزیر جنگ اسبق رژیم صهیونیستی رهبری می‌کند، در انتخابات آتی این رژیم، به ۲۱ کرسی دست خواهد یافت که نسبت به آخرین نظرسنجی‌ها که یک هفته پیش انجام شده بود، هفت کرسی بیشتر است، در حالی که حزب لیکود به رهبری نتانیاهو، همچنان از نظر دستیابی به کرسی‌ها، ثابت است و این نظرسنجی از دستیابی آن به ۳۰ کرسی خبر داده است.

این در حالی است که این نظرسنجی، از وجود یک رقیب واقعی برای بنیامین نتانیاهو برای اولین بار از سال ۲۰۰۹ خبر داده است، به طوری که ۳۵ درصد از کسانی که از آنها نظرسنجی شده است، از نخست وزیری گانتس حمایت کرده‌اند و در مقابل ۳۶ درصد به نفع نتانیاهو برای تصدی نخست وزیری رای داده‌اند که معنایش این است نتانیاهو این بار با یک رقیب واقعی و سرسخت روبرو است و کار دشواری برای نشستن مجدد بر کرسی نخست وزیری رژیم صهیونیستی خواهد داشت.

اما بر اساس این نظرسنجی، در سطح احزابی که از رشد سریع گانتس در صحنه سیاسی رژیم صهیونیستی متضرر شده‌اند، حزب کار رژیم صهیونیستی با سقوط شدید جایگاه خود روبرو شده، چرا که این نظرسنجی نشان داد حزب کار تنها قادر به کسب ۶ کرسی خواهد بود، این در حالی است که این حزب در انتخابات اخیر رژیم صهیونیستی، ۲۴ کرسی کسب کرده بود.بر اساس این نظرسنجی، ‌حزب موسوم به «آنجا آینده است»، به رهبری یائیر لبید قادر به کسب ۱۱ کرسی در انتخابات آتی خواهد بود و حزب راستگری جدید به رهبری نفتالی بینیت هم هفت کرسی کسب می‌کند.

این نظرسنجی همچنین از کاهش پایگاه آویگدور لیبرمن وزیر جنگ اسبق و افراطی رژیم صهیونیستی حکایت می‌کند چرا که بر اساس آن، لیبرمن در انتخابات آتی تنها می‌تواند چهار کرسی کسب کند، در حالی که حزبی که زیپی لیونی وزیر خارجه اسبق رژیم رهبری می‌کند، کمتر از یک درصد آرا را به خود نسبت داده است که پایین‌ترین میزان به شمار می‌رود.

پاسخ اشغالگران به خوش‌خدمتی ابومازن؛ تمدید منع فعالیت‌های موسسات وابسته به ساف

اشغالگران منع فعالیت‌های موسسات سازمان آزادیبخش در قدس اشغالی را تمدید کردند.

گلعاد اردان وزیر امنیت عمومی رژیم صهیونیستی امروز پنجشنبه، تمدید تصمیم ممنوعیت هرگونه فعالیت نهادهای وابسته به سازمان آزادیبخش فلسطین در قدس اشغالی را امضا کرد. این تصمیم رژیم صهیونیستی شامل موسسات بیت الشرق، اتاق تجارت، شورای عالی گردشگری، مرکز مطالعات فلسطین و باشگاه الاسیر و مقر مطالعات اجتماعی و آماری وابسته به سازمان آزادیبخش فلسطین است.

اردان گفته است این نهادها وابسته به تشکیلات خودگردان است و اسرائیل هرگز از حاکمیت خود بر قدس چشم‌پوشی نخواهد کرد.

ادعای جدید رئیس ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی علیه حزب الله و ایران

ژنرال آوی کوخافی رئیس ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی مدعی شده است که ارتش این رژیم به تحرکات خود علیه حزب الله و ایران در مرزهای شمالی (فلسطین اشغالی و سوریه) و خنثی کردن نقشه‌هایی که ارتش را در کرانه باختری هدف قرار می‌دهد و دفاع از ساکنان شهرک‌ها (صهیونیست‌نشین) در اطراف نوار غزه ادامه خواهد داد.

ژنرال صهیونیست گفت حزب الله برای تجهیز به سلاح‌های دقیق و توسعه راه‌هایی برای نفوذ به داخل اسرائیل (مناطق اشغالی) تلاش می‌کند.

این مقام صهیونیست که رژیم متبوعش از زمان تحمیل موجودیت نامشروعش بر منطقه و مردم آن، هرگز به هیچ عهد و پیمان و قطعنامه بین المللی پایبند نبوده و همواره قوانین بین المللی را زیر پا گذاشته، با دم زدن از ارزش‌های انسانی ادعا کرد فعالیت‌های حزب الله که با هدف ضربه زدن به اسرائیلی‌ها با موشک صورت می‌گیرد، نقض آشکار توافقات بین المللی و قوانین جنگی و ارزش‌های انسانی است.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha