کد خبر 933372
تاریخ انتشار: ۱۱ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۸:۲۳
«جنگ فیسبوکی» آمریکا علیه «الحشد الشعبی» عراق

یکی از از فرماندهان «الحشد الشعبی» اعلام کرد که آمریکا تأمین مالی صدها صفحه را در فیسبوک بر عهده گرفته است تا وجبهه الحشد الشعبی را تخریب و زمینه اخراج آن از شهرهای عراق را فراهم کند.

به گزارش مشرق، «جبار المعموری» از فرماندهان سازمان «الحشد الشعبی» (بسیج مردمی) عراق از گوشه دیگری از اقدامات مخرب آمریکا علیه این گروه پرده برداشت.

بیشتر بخوانید

عراق: در هیچ ائتلافی علیه ایران مشارکت نمی‌کنیم

المعموری امروز پنجشنبه یازدهم بهمن اعلام کرد که طی هفته‌های گذشته در شبکه‌های اجتماعی به ویژه فیسبوک شایعات و دروغ‌هایی علیه الحشد منتشر شده است.

وی در گفت‌وگو با پایگاه خبری «بغداد الیوم» گفت که «برخی از سیاستمداران نیز با اظهارات نادرست، به این شایعات دامن زدند».

المعموری ضمن هشدار درباره «جنگ فیسبوکی» علیه الحشد، تأکید کرد که هدف از این جنگ، ضربه زدن به وجهه الحشد در برابر افکار عمومی عراق یا منطقه است.

این فرمانده الحشد الشعبی تأکید کرد که آنچه رخ داده، در واقع سرآغاز طرحی با حمایت مالی آمریکاست تا چهره الحشد را در شهرهای آزاد شده مخدوش کند.

وی ادامه داد: «آمریکا بخوبی از قدرت و اثرگذاری الحشد الشعبی اطلاع دارد و از طریق جنگ فیسبوکی –به عنوان یک ابزار مؤثر در شکل دادن افکار عمومی- در تلاش است که به الحشد آسیب بزند».

المعموری تصریح کرد که آمریکا تأمین مالی صدها صفحه در فیسبوک را بر عهده گرفته تا اخبار جعلی علیه الحشد منتشر کند.

وی در پایان تأکید کرد که واشنگتن برای اثربخش کردن طرح خود، از سیاستمداران نیز استفاده کرده است تا ابزاری برای اجرای این طرح باشند.

پس از اینکه دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا به صورت سرزده به پایگاه نیروهای آمریکایی در «عین الاسد» رفت و اعلام کرد که واشنگتن قصد ندارد، از عراق خارج شود، اعتراضات علیه نیروهای آمریکایی در عراق افزایش یافته است.

ائتلاف الفتح: چه نیازی به حضور نیروهای آمریکایی در عراق وجود دارد؟

در همین ارتباط، «میثاق الحامدی» نماینده فراکسیون «الفتح» به رهبری «هادی العامری» امروز اعلام کرد که حضور نیروهای آمریکایی در این کشور پس از سال 2014 افزایش یافته است.

الحامدی در یک نشست خبری گفت که در عراق، بزرگترین سفارتخانه متعلق به آمریکاست و پایگاههای آمریکای زیادی در خاک عراق وجود دارد و هیچ کس نمی‌تواند این مسئله را انکار کند.

وی با بیان اینکه برای حضور نیروهای آمریکایی باید قانونی وضع شود، این سؤال را مطرح کرد که چه نیازی به حضور این نیروها در عراق وجود دارد.

این نماینده پارلمان عراق خاطر نشان کرد که در دولت قبل معاهده‌ای به امضا رسید که این نیروها از عراق خارج شوند، «ولی عملا خارج نشدند و این نقض قانونی است».

الحامدی در پایان تأکید کرد که حضور نظامی آمریکا پس از ورود داعش به عراق افزایش یافت.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس