کد خبر 933103
تاریخ انتشار: ۱۰ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۹
مرضیه هاشمی

مجری ارشد، خبرنگار و مستندساز شبکه پرس تی وی که هفته گذشته از بازداشت 11 روزه توسط پلیس آمریکا آزاد شد، امشب چهارشنبه 10 بهمن به ایران باز می گردد.

 به گزارش مشرق به نقل از روابط عمومی شبکه پرس تی وی، مرضیه هاشمی با پرواز لوفت هانزای ساعت 21 که در فرودگاه بین المللی امام خمینی(ره) بر زمین خواهد نشست، به تهران وارد می شود.

هاشمی 23 دی ماه گذشته در حالی که مثل همیشه، بعد از مدت ها قصد تجدید دیدار با اعضای خانواده و عیادت از برادر بیمارش را داشت، در فرودگاه سنت لوئیس بازداشت و به واشنگتن دی سی منتقل شد.

بیشتر بخوانید:

صحنه‌گردان دستگیری مرضیه هاشمی جان بولتون است

وی تا زمان آزادی، سه بار در مقابل قاضی دادگاهی در این شهر حاضر شد و همانگونه که از ابتدا نیز بدون هر گونه اتهامی دستگیر شده بود، با حکم دادگاه سوم و بدون ایراد هرگونه اتهامی آزاد شد.

تنها اطلاعاتی که دستگاه قضایی آمریکا در این مدت درباره علت بازداشت غیرقانونی او داد، «شاهد کلیدی» بودن خبرنگار و مجری پرس تی وی در پرونده ای بود که تا به امروز نیز ماهیت آن مشخص نشده است.

 در طی این بازداشت غیرقانونی، با تصریح هاشمی، او نه تنها از حقوق اولیه خود در مورد رعایت حقوق دینی اش در نوع و حدود پوشش و غذا محروم شد که از حق ارتباط روزانه با اعضای خانواده اش نیز منع و با او همانند مجرمین برخورد شد به نحوی که حتی از بستن پابند و دستبند به وی نیز پرهیز نشد و شرایط دشوار و غیر قابل قبولی برای این ژورنالیست شناخته شده و خانواده اش فراهم گردید.

ملانی فرانکلین مقارن با سال های نخستین پیروزی انقلاب اسلامی ایران، تحت تاثیر اندیشه های امام خمینی(ره) مسلمان شد و نام مرضیه را برگزید. او  پس از ازدواج با یک ایرانی، به ایران آمد و هم اکنون سه فرزند دارد.

 مجری 59 ساله پرس تی وی، بیش از 20 سال است که با رسانه های برون مرزی ایران همکاری دارد و از سال 2007 تاکنون به طور مستمر به اجرا، خبرنگاری و مستندسازی برای پرس تی وی پرداخته است.

 او امشب در حالی به ایران باز می گردد که بسیاری از صاحبنظران، علت بازداشت مرضیه هاشمی توسط پلیس آمریکا را ناشی از انگیزه هایی فارغ از مباحث قضایی و صرفا واکنشی در برابر تاثیرگذاری و جایگاه اطلاع رسانی پرس تی وی در افکار عمومی جهان می دانند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس