کد خبر 932691
تاریخ انتشار: ۹ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۱
تیم ملی فوتبال ایران

با شکست تیم ملی مقابل ژاپن و حذف از جام ملت‌های آسیا بازیکنان در میکسدزون با خبرنگاران صحبت کردند.

به گزارش مشرق، بازیکنان پس از شکست سنگین تیم ملی مقابل ژاپن پاسخگوی سوالات خبرنگاران بودند و جو کلی این صحبت‌ها به سمت ادامه کار کارلوس کی‌روش با ایران بود.

چشمی: پس از رفتن کی‌روش متوجه می‌شویم چه شده است

روزبه چشمی پس از حذف تیم ملی کشورمان از جام ملت‌های آسیا گفت: بچه‌ها همگی تلاش کردند اما در این بازی بدشانس بودیم که گل اول را دریافت کردیم. ما همه تلاش‌مان را کردیم تا به بازی برگردیم اما نشد.


وی درباره نبودن کی‌روش در تیم ملی و کناره‌گیری او ادامه داد: با رفتن کی‌روش تازه می‌فهمیم که چه اتفاقی افتاده است آن طور که باید و شاید قدر این مربی بزرگ را ندانستیم و اگر قرار به رفتن او باشد بعدها می‌فهمیم چه شده است.


بازیکن تیم ملی فوتبال کشورمان درباره اشک‌های بازیکنان تیم ملی افزود: به هر حال وقتی بازی را این طور واگذار می‌کنید سخت است، حق ما این نتیجه نبود اما بچه‌ها تلاش کردند و باید تلاش کنیم برای ۴ سال آینده تا نتایج خوبی بگیریم.

بیشتر بخوانید:

بازتاب خداحافظی کی‌روش در رسانه‌های خارجی+عکس

انصاری‌فرد: کی‌روش خدمت ویژه‌ای به فوتبال ایران کرد
کریم انصاری‌فرد بعد از شکست تیم ملی مقابل ژاپن و حذف از جام ملت‌ها، گفت: باید از ملت شریف ایران به صورت ویژه عذرخواهی کنم. شرمنده آنها شدیم. دوست نداشتیم بازی اینطور تمام شود. طبیعت فوتبال همین است که همیشه یک تیم برنده و یک تیم بازنده است. در یک صحنه بچه‌ها فکر کردند داور خطا گرفته و گل اول را دریافت کردیم. بعد از این اتفاق بازی را از دست دادیم.


وی در مورد اینکه کی‌روش گفته بعد از گل بازی را از دست دادیم، اظهار داشت: بله همینطور است بعد از گل می‌خواستیم بازی را جبران کنیم و تمرکز نداشتیم. گل دوم را هم در ادامه از روی نقطه پنالتی دریافت کردیم. بچه‌ها تمام تلاش خود را کردند و هر چه در توان داشتند گذاشتند. در دیدارهای حساس این مسائل ریز نتیجه را تعیین می‌کنند.


مهاجم تیم ملی در مورد اینکه کی‌روش در نشست خبری عذرخواهی کرده و برخی از این موضوع خوشحال و برخی ناراحت شدند، گفت: نمی‌دانم چه اتفاقی در مورد آینده کی‌روش رخ می‌دهد از صمیم قلب از او تشکر می‌کنم او خدمت ویژه‌ای به فوتبال ایران کرد و خالصانه زحمت کشید این مسئله در سال‌های بعد حس می‌شود. او با همه سختی‌ها، کم و زیاد امکانات با همه چیز ساخت و همه تلاشش را کرد تا بهترین اتفاقات برای تیم ملی رقم بود. او کارهای بزرگی کرد.


وی در پاسخ به این سوال که ما او را خیلی خوب بدرقه نکردیم، گفت: نمی‌دانم قرار است چه اتفاقی بیفتد به همین خاطر نمی‌توانم قضاوتی انجام دهم.

طارمی: والیبال بدون ولاسکو را دیدید؟!

مهدی طارمی درباره خالی بودن جای خودش در بازی امروز مقابل ژاپن گفت: ما روی اتفاق گل خوردیم و فکر نمی‌کنم روی کار تاکتیکی گل خوردیم. در ۱۵ دقیقه ابتدایی آنها خوب بودند اما رفته رفته ما تیم بهتری شدیم و در ۱۰ دقیقه ابتدایی نیمه دوم ما ژاپن را کشته بودیم.
وی ادامه داد: آن چیزی که من از بیرون دیدم این است که اگر ما اینطور گل نمی‌خوردیم آنها نمی‌توانستند هرگز به ما گل بزنند و فقط روی یک اتفاق گل خوردیم.واقعاً اتفاق بدی رخ داد.


طارمی در خصوص اینکه چه اتفاقی افتاد که بازیکنان به سمت داور رفتند و گل خوردیم، افزود: ما که روی سکو نشسته بودیم فکر کردیم داور سوت زده است و بازیکنان هم همین فکر را می‌کردند. ما فکر کردیم که داور می‌خواهد به بازیکن ژاپن کارت زرد بدهد و شاید بازیکنان هم همین فکر را کردند. من مطمئن هستم که صدای سوت آمد و حالا نمی‌دانم آن سوت از سوی تماشاگران بود یا جای دیگر اما حتماً شما خبرنگاران هم صدای آن سوت را شنیدید. بچه‌های ما سر این مسئله به سمت داور رفتند، اما فوتبال تا آخر ادامه دارد.


وی در پاسخ به این سوال که فکر نمی‌کنید که شاید ملی‌پوشان ایران تیم ژاپن را دست کم گرفته بودند، تصریح کرد: ما دست کم نگرفته بودیم و مثل همه بازی‌ها که به زمین می‌رفتیم برای برد به زمین رفتیم. از بازی با یمن تا ویتنام و بقیه بازی‌ها هیچ تیمی را دست کم نگرفتیم که حالا بخواهیم ژاپن را دست کم بگیرم اما اتفاق بود که این طور باختیم.


مهاجم تیم ملی درباره خداحافظی کی‌روش از تیم ملی ادامه داد: من درباره بازی صحبت می‌کنم.


طارمی در ادامه صحبت‌هایش در خصوص اینکه تیم ملی بدون کی‌روش را چطور می‌بینی گفت: والیبال بدون ولاسکو را دیدید؟ او به فوتبال ما اعتبار داد.
وی افزود: بازیکنان امروز زحمت خودشان را کشیدند. شاید اگر امروز هم من بازی می‌کردم ۴ گل می‌خوردیم.

آزمون: وقتی محبوب هستی برخی هم از تو بدشان می‌آید

سردار آزمون بعد از شکست ۳ بر صفر ایران مقابل ژاپن در نیمه نهایی جام ملت‌های آسیا گفت: می‌دانستیم بازی سختی داریم یک اشتباه انجام شد و منجر به گل اول ژاپن شد.
وی در مورد اینکه بعد از گل اول تیم ایران از هم پاشید، اظهار داشت: می‌خواستیم گل را جبران کنیم فوتبال است دیگر.


آزمون در مورد اینکه چرا تیم ملی با یک مهاجم بازی کرد و آیا بازی با دو مهاجم بهتر نبود، گفت: ما ۴-۳-۳ بازی‌کردیم خیلی وقت است با این روش بازی می‌کنیم. ما باید به این موضوع عادت کنیم و حرفه‌ای برخورد کنیم. بازی‌های جام ملت‌ها چهار روز چهار روز بود.


مهاجم تیم ملی فوتبال ایران در مورد فاصله فوتبال ما با ژاپن ۳ گل است، گفت: اگر در نیمه اول بدشانسی نمی‌آوردیم شاید بازی کلاً به نفع ما می‌شد چون این یک بازی حذفی است. تلاش کردیم که گل را جبران کنیم اما متأسفانه نشد.


وی در مورد اینکه فضای رختکن تیم ملی بعد از این شکست چگونه بود و اینکه آیا کی‌روش از بازیکنان خداحافظی کرد یا خیر، گفت: من نمی‌دانم. او خیلی حرفه‌ای رفتار کرد. هیچ حرفی هم ردوبدل نشد. بالاخره فوتبال است هر کسی ممکن است اشتباه کند. اگر یک نفر اشتباه کند تیم اشتباه می‌کند.


آزمون در مورد اینکه آیا قبول دارد که بازیکنان قبل از زدن سوت داور بازی را رها کردند و کارشان غیرحرفه‌ای بود، بیان داشت: ما باید تا آخر ادامه می‌دادیم. متأسفانه اتفاق بدی رخ داد و آنها یک گل پیش افتادن ما می‌توانستیم گل را جبران کنیم اما پیش می‌آید.
وی در مورد اینکه کی‌روش بعد از گل اول گفت: ایرانی‌ها احساسی بازی کردند و فقط ژاپن فوتبال بازی کرد، اظهار داشت: اگر آقای کی‌روش این حرف را زده درست گفته است.


مهاجم تیم ملی فوتبال ایران در مورد رختکن صحبتی مبنی بر خداحافظی کی‌روش بود یا نه، چون او در نشست خبری خداحافظی کرده است، گفت: من نمی‌دانم آیا مطمئن هستید چنین حرفی زده است، من نمی‌دانم. یکی از بهترین مربیان را داشتیم. اگر پایان راه کی‌روش است به او افتخار می‌کنیم. درست است در کشور ما همه نباید محبوب باشند وقتی محبوب هستی برخی هم از تو بدشان می‌آید قرار نیست که وقتی محبوب هستی در کل دنیا محبوب باشی. او کارش را انجام داد دستش درد نکند شخصاً خیلی چیزها از او یاد گرفتم و از بودن در کنار بزرگانی مثل کی‌روش افتخار می‌کنم.

جهانبخش: با این روند حسرتمان ۱۰۰ ساله می‌شود

علیرضا جهانبخش بعد از شکست ۳ بر صفر تیم ملی فوتبال ایران مقابل ژاپن در جمع خبرنگاران، گفت: خوشحالی که این بازی می‌توانست برای مردم بیاورد محقق نشد. در برخی صحنه‌ها تمرکز نداشتیم و ضربه خوردیم. قبل از بازی در مورد جزئیات تاثیر گذار حرف زدیم و همین مسئله باعث باخت ما شد. قبل از گل اول فشار زیادی وجود داشت. گل دوم می‌توانست پنالتی نباشد اما بعد از آن بازی از دست رفت.


هافبک تیم ملی در مورد خطای پنالتی که رخ داد، عنوان کرد:‌مرتضی می‌گفت پشت او به توپ بوده است. وقتی داور برای VAR رفت فکر کردیم پنالتی اعلام نمی‌کند اما این اتفاق نیفتاد.


وی در مورد اینکه به نظر می‌رسید داور در سطح دیدار نیمه نهایی جام ملت‌های آسیا نبوده است، اظهار داشت: نمی‌توانم در این مورد صحبت کنم چرا که بازی تمام شده است. اینطور که با علیرضا فغانی و سایرین برخورد کردند مشخص است که بررسی‌هایشان چقدر دقیق بوده است. یک مقدار سیاسی کاری روی این مسائل اثر گذار بود.


مهاجم تیم ملی در پاسخ به این سوال که باخت امروز ربطی به داور نداشت و چرا این مسئله را بیان می‌کند، تصریح کرد: کسی در این مورد حرفی نزد. داور تاثیری در این مورد نداشت. فقط یک مشکل در مورد صحنه پنالتی بود که مرتضی می‌گفت توپ را ندیدم. در این صحنه یک خطا ۵۰-۵۰ را پنالتی اعلام کرد.


وی در مورد اینکه تیم ملی سال‌هاست در جام ملت‌ها قهرمان نشده و چه کاری باید کرد که تیم ملی قهرمان شود، اظهار داشت: یک اتفاق رخ نداده که ۴۴ سال تیم ملی قهرمان نشده است. باید این مسئله را ریشه یابی کرد. با خیلی از این نفرات ژاپن در رده پایه بازی کردیم. مسائل ساده و پیش پا افتاده مثل امکانات و بازی دوستانه و … وجود دارد. اتفاقی که روی گل اول افتاد اگر ما بازی دوستانه بیشتر داشتیم می‌وانستیم آنجا این اشتباه را کنیم و در این مرحله این مشکل را رقم نخوریم. ژاپن هر دوره در جمع چهار تیم حضور دارد و در جام جهانی به مراحل بالا صعود می‌کند. این روند در ژاپن به صورت اصولی دنبال می‌شود. وقتی ما و کادرفنی از امکانات و بازی دوستانه حرف می‌زنیم اینطور بیان می‌شود که ما زیاده خواه هستیم و به فکر فوتبال هستیم. برای نتیجه گرفتن نیاز به ساختار است که این ساختار می‌تواند پیش پا افتاده باشد. الان ۴۴ سال تبدیل به ۴۸ سال شد و اگر اینطور پیش برویم تبدیل به ۱۰۰ سال خواهد شد.

شجاعی: امیدوارم کی‌روش باز هم در ایران بماند

مسعود شجاعی بعد از شکست ۳ بر صفر ایران مقابل ژاپن در نیمه نهایی جام ملت‌های آسیا گفت: متأسفیم و خیلی ناراحتیم صحبت کردن الان خیلی سخت است همانطور که شما گفتید فاصله ما با ژاپن ۳ گل نبود. هرچقدر در بازی‌های قبلی کم اشتباه و بی‌اشتباه بودیم در این مسابقه متأسفانه اشتباه کردیم و به اشتباه خودمان باختیم و این اشتباه هم که مطرح می‌کنم بحث نفر یا بازیکن نیست بحث تیم است همانطور وقتی که می‌بردیم و همه خوشحال بودیم الان هم همه تیم مقصر بودند و باعث باخت شدند. فقط تنها چیزی که برای ما عذاب‌آور و دردناک است اینکه حداقل کاری که برای مردم می‌توانستیم بکنیم انجام نشد منتی نیست دوست داریم برای مردم کار کنیم وظیفه‌مان بود دوست داشتیم این کار را بکنیم و گوشه‌ای از زحمات‌شان را جبران کنیم و خوشحالی را به کشورمان ببریم اما متأسفانه این کار نشد و این برای ما از همه چیز سخت‌تر است.


وی در مورد اینکه ادامه کارت با تیم ملی به کجا می‌رسد، افزود: من از نظر بدنی و ذهنی آمادگی دارم و در شرایط خوبی هستم. در باشگاه هم کار می‌کنم. اگر روزی احساس کنم به گونه‌ای هستم که مربیان من را نمی‌خواهند احترام می‌گذارم ولی اگر همین‌گونه که کار می‌کنم بتوانیم به تیم ملی کمک کنم حتماً در اختیار تیم ملی هستم.


شجاعی در مورد خداحافظی اشک‌بار کی‌روش در رختکن با بازیکنان گفت: ایشان آمدند و خداحافظی کردند و تشکر به خاطر همکاری هشت ساله، ما هم از ایشان تشکر کردیم الان هم جا دارد از او تشکر کنیم نمی‌دانم همکاری ایشان با فدراسیون و تیم ملی چه خواهد شد امیدوارم بتوانیم که بماند اما هر تصمیمی که ایشان و فدراسیون بگیرند بین خودشان است البته امیدوارم این اتفاق نیفتد و کی‌روش با ما ادامه همکاری بدهد اما فوتبال همین است.


وی در مورد اینکه فضای ایجاد شده در اطراف تیم ملی خیلی منفی بود، گفت: هرچه می‌گذشت بهتر می‌شد اوایل اینجوری بود البته فضای منفی هم بود نمی‌توانم بگویم طبیعی است چون تیم ملی است اگر باشگاه بود می‌توانستم بگویم اختلاف سلیقه هست. وقتی تیم ملی یک کشور بازی دارد در همه جای دنیا اینگونه است که همه کشور متحد می‌شوند. در جاهایی که من بودم و دیده‌ام اینگونه بوده است حتی مخالفان هم حمایت می‌کردند. ولی ما می‌دیدیم هر چه می‌بردیم مخالفان کم‌کم آرام می‌شدند و همراه می‌شدند. اما متأسفانه نشد که به فینال برسیم.
هافبک تیم ملی فوتبال کشورمان در مورد اینکه کی‌روش در رختکن خداحافظی کرد یا نه، گفت: بله، تشکر و خداحافظی کرد. اما معلوم نیست وضعیت او با تیم ملی به کجا می‌رسد.
وی در مورد اینکه آیا صحبت‌هایی از کنایه خداحافظی بود یا نه، گفت: من چون مطمئن نیستم صحبت نمی‌کنم چون مطمئن نیستم اجازه بدهید زمان بعداً مشخص می‌کند.

دژاگه: باختیم و این باخت درد دارد

اشکان دژاگه بازیکن تیم ملی فوتبال کشورمان در پایان این دیدار اظهار داشت: ژاپن تیم خوبی بود همه ما می‌دانستیم اما فکر می‌کنم ما باید می‌رفتیم جلو و گل می‌زدیم اما سه بر صفر شد. تا زمانی که اولین گل را نخورده بودیم فکر می‌کنم بازی خوبی انجام دادیم شانس‌های خوبی داشتیم، نیمه اول اگر توپ سردار وارد دروازه می‌شد بازی کاملاً عوض می‌شد اما متأسفانه فوتبال این طور نیست، ما الان سخت است و هر چه به بازی فکر می‌کنیم آدم درد دارد.


وی در ادامه صحبت‌های خود خاطرنشان کرد: می‌خواهم از تمام هواداران، بازیکنان و مربیان تشکر کنم چون سعی کردیم و با همدیگر تلاش کردیم به هر حال ما با هم بازی می‌کنیم و با هم می‌بازیم.


وی در پاسخ به این سوال که خیلی‌ها بعد از پایان بازی از داخل رختکن خبر ندارند چه اتفاقاتی در داخل رختکن افتاد، گفت: باور کنید تمام بازیکنان ناراحت هستند سخت است همین الان هم سخت است هر چه به بازی فکر می‌کنیم نمی‌توانیم باور کنیم.


دژاگه در پاسخ به این سوال که آیا پنالتی که داور گرفت درست بود یا خیر، گفت: فکر نمی‌کردم که داور پنالتی را بدهد وقتی رفت فیلم را نگاه کند باور نمی‌کردم. چون پورعلی‌گنجی د ستش را باز نکرده بود و برای تکل رفته بود. توپ می‌خورد، چه کار باید می‌کرد؟ دستش را کجا ببرد؟ این طور نبود که او دستش را باز کند ولی چه کار کنیم هر چقدر آدم در مورد این بازی بگوید دیگر فایده ندارد باختیم و این باخت درد دارد.


وی در پاسخ به این سوال که زمزمه خداحافظی یکسری بازیکنان مثل شما، مسعود و پژمان شنیده می‌شود آیا این موضوع صحت دارد، گفت: هنوز تصمیم خاصی نگرفته‌ا‌م، من ۳۲ سالم است. فکر می‌کنم هنوز جا است برای تیم ملی، الان واقعاً سخت است راجب این چیزها حرف بزنم.
بازیکن تیم ملی در پاسخ به این سوال که شما به عنوان بزرگ‌تر تیم ملی تداوم حضور آقای کی‌روش را چطور می‌بینید او باید بماند یا نه، گفت: همیشه گفته‌ام که کی‌روش زحمت زیادی برای تیم ملی و کشورمان کشیده است.، فکر می‌کنم هر کسی که فوتبال را می‌شناسد و فوتبال را دوست دارد، متوجه می‌شود که او چقدر به فوتبال این کشور کمک کرده است.

منبع: وب سایت برنامه نود

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس