جعفرزاده

اصرار اصلاح‌طلبان بر تحقق شرایط «نفت در برابر غذا»؛ آیا وزیر جهاد کشاورزی درباره خوداتکایی غذایی دروغ می‌گوید؟

سرویس سیاست مشرق - «وبلاگ مشرق» خوانشی روزانه در لابه‌لای اخبار و مطالب رسانه‌های کشور است. ما درباره این خوانش البته تحلیل‌ها و پیشینه‌هایی را نیز در اختیار مخاطبان محترم می‌گذاریم. شنبه تا چهارشنبه ساعت ۷:۳۰ با بسته ویژه خبری-تحلیلی مشرق همراه باشید.

***

دستکاری در آمار و شناسنامه‌های سیاسی برای «عبور از روحانی»

«غلامرضا انصاری»، فعال اصلاح‌طلب و عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت به تازگی در بخشی از یک مصاحبه با روزنامه آرمان امروز در اشاره به اصلاح‌طلبان گفته است:

کسانی که از حیثیت، مال، آبروی خود مایه گذاشتند و جریانی حداقلی و چند درصدی را در سال ۹۶ به حداکثر رساندند امروز در ساختار دولت چه میزان ایفای نقش می‌کنند یا چه سهمی به آنها داده شده است؟ اگر اصلاح‌طلبان و حامیان دولت خویشتنداری می‌کنند و دنبال سهم‌خواهی نبودند و تلاششان بیشتر برای نجات کشور از شرایط بحران بوده این وظیفه رئیس دولت است که بتواند از این ظرفیت گسترده و بالقوه‌ای که توانسته با اخلاص و توانمندی پایه‌های دولت را تثبیت کند و اعتماد طبقات مختلف جامعه را نسبت به دولت ایجاد کرده استفاده کند، اما شاهد بودیم که متاسفانه چنین امری اتفاق نیفتاد.

او در ادامه تصریح می‌کند:

این بی‌انصافی است که جریانی ۸۰ درصد پایگاه اجتماعی دارد، اما ۱۰ درصد در دولت حضور عملیاتی و اجرایی نداشته باشد، اما جریانی که ۱۰ تا ۱۵ درصد پایگاه اجتماعی دارد بیش از ۸۰ درصد اختیارات اجرایی و عملیاتی را در اختیار داشته باشد. طبیعی است که چنین دولتی حتی اگر دچار بحران نیز نبوده و از شرایط ویژه تحریم نیز برخوردار نباشد موفق نخواهد بود. دولت موجود آقای روحانی نیز متاسفانه گرفتار چنین شرایطی شده است. [۱]

*اظهارات انصاری در حالی است که اولاً دولت دوم حسن روحانی که با حمایت، تضمین و تَکرار می‌کنم جریان چپ پیروز شد؛ از دولت اول او اصلاح‌طلب‌تر است!

ثانیاً انصاری باید توضیح بدهد چرا طوری وانمود می‌کند که انگار آقایان جهانگیری، نوبخت، دژپسند، شریعتمداری، زنگنه، ظریف و… بعلاوه کثیری از استانداران و فرمانداران کشور که جملگی از وزرا و مقامات دولت اصلاحات بوده‌اند را اصلاح‌طلب نمی‌داند؟

و ثالثاً آقای انصاری بایستی سند ۸۰ درصد و ۱۰ درصد و ۱۵ درصدی که مدعی آنست را به مردم ارائه کند و گرنه صحبت‌های او تدلّس سیاسی ارزیابی خواهد شد.

پیش از این یک فعال دیگر اصلاح‌طلب مدعی شده بود که فقط ۳۰ درصد مردم ایران طبق خواسته‌های حاکمیت زندگی می‌کنند.

اظهاراتی که البته برای آنها نیز سندی ارائه نشده بود .[۲]

نکته جالب دیگری که در اظهارات انصاری وجود دارد اینست که اصلاح‌طلبان برای مبرّی جلوه‌دادن خود از وضع موجودی که پدید آورده‌اند حتی دست به پاک کردن شناسنامه سیاسی برخی افراد حاضر در کابینه و سابقه اصلاح‌طلبی آنان نیز می‌زنند!

مثلاً علی صوفی، از وزرای دولت اصلاحات چندی قبل طی اظهاراتی مدعی شده بود که روحانی، «فرهاد دژپسند» وزیر اقتصاد را برای رضای اصولگرایان به مجلس معرفی کرده است!

این در حالیست که دژپسند از مدیران دولت اصلاحات و از افرادی بود که در اعتراض به مدیریت احمدی‌نژاد از سازمان خود استعفا کرد .[۳]

***

آیا وزیر جهاد کشاورزی درباره خوداتکایی غذایی دروغ می‌گوید؟

اصرار اصلاح‌طلبان بر تحقق شرایط «نفت در برابر غذا»!

خبرگزاری مهر، گزارش داد: غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی، از نمایندگان اصلاح‌طلب مجلس به تازگی طی اظهاراتی گفته است: دوسوم درآمد نفتی در سال آینده به ۹ کالای اساسی که جزو امنیت غذایی برای مردم هستند اختصاص یافته است ![۴]

*درباره اظهارات جعفرزاده بیان چند نکته ضروریست:

یکم: فقط دور ریز سالیانه غذای مردم ایران معادل ۶۰ درصد درآمد نفتی کشور است.

این حقیقت بدان معنی است که اگر هم مسئولی چنین تصمیم غلطی را درباره اختصاص درآمد نفتی به خرید غذا گرفته؛ در اوج کم‌توانی و کم‌دانشی نسبت به مسئله مدیریت مصرف قرار داشته است .[۵]

دوم: اظهارات جعفرزاده با منطق هم تطابق ندارد چه اینکه ایران اسلامی اساساً با بحران و یا کمبود خاصی در امر غذا مواجه نیست که بخواهد دو سوم درآمدهای نفتی خود به آن اختصاص دهد.

جالب آنکه خبرگزاری اسپوتنیک روسیه درباره ادعای کمبود برخی اقلام در ایران می‌نویسد:

«بررسی آمار کمبود کالا در سال های اخیر در ایران ناشی از اعمال تحریم های ظالمانه آمریکا نشان می دهد که علیرغم اینکه ایران چندین دهه است با این تحریم ها مواجه می باشد اما تقریباً می توان گفت هیچ کالایی نیست که نشود درون ایران پیدا کرد و به دلایل شرایط جغرافیایی ایران تقریباً همه نوع کالای خارجی امروزه وارد ایران می شود و تحریم ها فقط منجر به آن می شود که این کالا گرانتر به دست ایرانی ها برسد .»[۶]


سوم: مردم باید این صحبت‌های محمود حجتی، وزیر جهاد کشاورزی را باور کنند که زمانی گفته بود: «وزارت جهاد کشاورزی توانسته است کشور را در تولید محصولات اساسی به تولید داخلی متکی و امنیت غذایی کشور را با اتکا به تولید داخلی تامین نماید »[۷] یا صحبت‌های جعفرزاده را؟!

بدیهیست که هرکدام از این دو نفر که دروغ گفته باشند بایستی مورد پیگرد امنیتی قرار گیرند چه اینکه هدف قرار دادن امنیت غذایی مردم کشور یک گناه نابخشودنی است.

لازم به توضیح است که بخشی از اصلاح‌طلبان و دولتی‌ها طی ۶ سال گذشته دائماً اصرار داشته‌اند که ایران به دلیل تحریم‌ها وعدم حضور در مناسبات بین‌المللی؛ می‌رود تا مجبور به اتخاذ سیاست «نفت در برابر غذا» شود.

البته این سیاست یک ذنب لایغفر نیست ولی نکته اینجاست که این مسئله بر شرایط فعلی ایران اسلامی که با وجود برخی ناکارآمدی‌های دولت اما همچنان در مسیر پیشرفت قرار دارد؛ تطابق ندارد.

برخی محافل تحلیلی معتقدند اصرارهای دولتی‌ها و اصلاح‌طلبان بر وقوع سیاست نفت در برابر غذا نقش جاده صاف کنی برای امضای برجام، CFT و پالرمو را دارد.

در اینجا و من‌باب کنایه به آقای جعفرآبادی باید اشاره کرد در کشوری که یک نماینده پارلمانش برای صفحه اینستاگرام خود جشن تولد می‌گیرد؛ علی‌الاصول بحران غذایی و شیوع گرسنگی وجود ندارد...

***

دروغ‌هایی که آرمین و تاجزاده به امام و رهبری بستند

«مصطفی تاجزاده»، فعال اصلاح‌طلب، از دستگیرشدگان فتنه ۸۸ و از عاملان وضع موجود کشور به تازگی در بخشی از مناظره خود با علیرضا زاکانی از نمایندگان سابق مجلس، طی اظهاراتی در اشاره به فتنه سال ۸۸ گفته است: «یک کلام رهبری گفتند شکست احمدی نژاد شکست من است همه بسیج شدند که احمدی نژاد انتخاب شود»!

تاجزاده اما در پاسخ به خواسته زاکانی مبنی بر اینکه این حرف دروغ است و سند آن کجاست؟ ادعا کرد که رهبر انقلاب این حرف را در یک جلسه خصوصی گفته‌اند.

تاجزاده همچنین خطاب به زاکانی گفته است: ما که مثل شما شنود نداریم… رهبری تکذیبیه بدهند ![۸]

غیر از تاجزاده، محسن آرمین، دیگر فعال اصلاح‌طلب نیز به تازگی صحبت‌هایی را به نقل از امام راحل پیرامون شهید لاجوردی مطرح کرد که درباره آنها هم سندی موجود نیست.

آرمین در خبرگزاری دولتی ایرنا گفته بود:

«آقای خویینی‌ها هم بعد از بررسی و مطالعه پرونده (پیگیری انفجار دفتر نخست‌وزیری توسط لاجوردی) به امام گزارش داد که این اتهامات بی‌اساس است و هیچ دلیل و مدرکی در پرونده در تأیید آن وجود ندارد.
امام پس از شنیدن گزارش آقای خوئینی‌ها گفته بود که من هم از اول می‌دانستم که چنین چیزی درست نیست. جریانی در کار است تا نیروهای موثر و توانای انقلاب را کنار بزند. کسانی که این پرونده را درست کرده‌اند باید مورد بررسی قرار بگیرند ظاهراً مقصودشان این بود که بررسی شود آیا دست‌های مشکوکی در این ماجرا وجود دارد یا صرفاً اختلافات و کینه‌های سیاسی علت این پرونده سازی است و بعد گفته بودند که من خود در باره این پرونده قضاوت می‌کنم و حکم به مختومه شدن آن می‌دهم. »[۹]

جالب آنکه تنها جملاتی که از حضرت امام درباره شهید لاجوردی در صحیفه امام وجود دارد مربوط به حمایت‌های مرحوم احمد خمینی از شهید لاجوردی است.

*نسبت دادن این اسرائیلیات و مهملات به امام و رهبری نمی‌تواند اتفاقی باشد!

خاصّه اینکه در تاریخ صدر اسلام خوانده‌ایم که جماعتی از مخالفان ولایت امیرالمؤمنین در جنگ صفین، بلافاصله پس از محرز شدن شکست طرح حکمیت؛ با این ادعا به میدان آمدند که مسئول حکمیت، علی (ع) است! و او هم بایستی به همراه ما توبه کند.

جالب توجه است که در جریان قضایای مربوط به «برجام» نیز شاهدیم که جماعت برجامیان بلافاصله پس از روشن شدن شکست برجام (که بارها و بارها مورد هشدار شخص رهبر انقلاب و کسانی از منتقدان دلسوز کشور قرار گرفته بود) این علم را برداشتند که برجام تصمیم نظام و رهبری بوده و روحانی فقط یک مجری ساده است.

در این زمینه حتی یکی از جماعت برجامیان به صحنه آمد و خطاب به منتقدان از این گفت که چه اصراری دارید تا بگویید برجام کار روحانی است؟!

مسئله جالب توجه پیرامون نسبت دادن این اسرائیلیات به امام و رهبری نیز اینست که این مقولات همواره در مقاطعی مطرح شده‌اند که پای شکست‌های بزرگ اصلاح‌طلبان و یا در مظان اتهام بودن کسانی از آنها در میان بوده است...

فی‌الواقع هم در پرونده انفجار نخست‌وزیری، هم در ماجرای فتنه ۸۸ و هم در ماجرای برجام و شکست آن؛ اولاً شاهد وجود یک شبکه جاسوسی هستیم و ثانیاً در تمام این رخدادها، کسانی یا تمام افراد حلقه اصلی جریان سیاسی خاص در مظان اتهام بوده‌اند.

و در فرجام ماجرا هم شاهد هستیم که مهملاتی دروغین به ولی فقیه منتسب می‌شود.

برخی تحلیلگران معتقدند این رفتار به این دلیل شکل می‌گیرد که جریان خاص بصورت علی‌الرویه معتقد است که باید ولی فقیه و رهبری نظام را در تمام رخدادهای تلخ شکل گرفته در حیات ۴۰ ساله انقلاب؛ بعنوان مسبب‌الاسباب تمام اتفاقات جلوه داد و اینطور به ذهن مردم تلقین کرد که در پشت تمام این رخدادها رهبری است!

فعالیت و هدفی که در صورت سکوت خواص، عدم روشنگری و عدم مطالبه نهادهای تاریخی و علمی کشور در زمینه ضرورت ارائه اسناد؛ می‌تواند به تکرار رخدادهای صدر اسلام نیز منجر شود.

***

۱_ http://www.armandaily.ir/fa/print/main/247122

2_ mshrgh.ir/929842

3_ mshrgh.ir/901558

4_ mehrnews.com/news/4522203

5_ mehrnews.com/news/4160697

6_ https://ir.sputniknews.com/opinion/201807163767169-%D9%86%D9%81%D8%AA-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86/

7_ mehrnews.com/news/4249048

8_ https://www.isna.ir/news/97110301759/

9_ mshrgh.ir/930049

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 20
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 7
 • یحیی IR ۰۷:۴۳ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۶
  40 8
  "تاجزاده همچنین خطاب به زاکانی گفته است: ما که مثل شما شنود نداریم… رهبری تکذیبیه بدهند ![۸]" رهبری بارها این حرف مفت رو تکذیب کردن که بسیاری از آن موارد در کتاب «فتنه تغلب» عنوان شده ولی مسئله اینه که جماعت فتنه گر خودشون رو به خواب زدن و مرغشون یک پا داره.
  • IR ۱۱:۰۶ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۶
   15 0
   بنابر قاعده معروف البینه للمدعی جناب تاجزاده باید برای اثبات صحت ادعاش،سند ارائه می کرد اما در یک فرار رو به جلو بدون ابراز دلیل و مدرک میگه:رهبری تکذیبیه بدهند. خیلی خنده داره از این به بعد هر فردی نسبت به فرد دیگه ای ادعایی مطرح کنه باید طرف مقابل بار اثبات کذب بودنش رو متحمل بشه و گویا مدعی نیازی به ارائه سند نداره. منطق این جماعت لیبرال همین قدر سست و بی ارزش هست.کما اینکه در گذشته هم ثابت کردند حاضر نیستند در برابر حق تسلیم باشند و حاضرند با یک ادعای بدون پشتوانه حقوقی و منطقی مملکت رو پای منافع دنیا طلبانه شون ذبح کنند.
  • IR ۱۱:۲۳ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۶
   9 0
   مدعی خودش باید سند ارائه کند.
  • IR ۱۲:۲۳ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۶
   8 0
   این افساد طلبا، نماد رذالت و خباثت هستن به ولله
 • سید IR ۰۷:۴۴ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۶
  31 6
  لعنت خدا بر اصلاح طلبان تهوع آور به سبب نفاقشان.
 • CA ۰۸:۰۰ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۶
  16 0
  واقعا چرا قوه قضائیه با این مجرمان و مخلان امنیت ملی برخورد نمیکند. این افراد جایشان در زندان هست نه دولت و مجلس و شوراها. عقبه تروریست اینها در خارج از ایران هست و جهت هدف گیری مردم و نظام از هیچ کوششی دریغ نمی‌کنند. جهت رسیدن به مفچقغصد شوم خود از شخصیت پردازی استفاده میکنند یعنی در لباس مخلصان نظام وارد شده اند و به مردم و نظام خنجر میزنند.
 • IR ۰۸:۱۳ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۶
  12 1
  این اصلاح طلبان داعشی نه دین دارند و نه اخلاق حب دنیا و حب ریاست کورشان و به هر ریسمانی برای نیلبه اهداف شومشان چنگ می زنند
 • امانی IR ۰۸:۲۶ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۶
  16 0
  در خصوص صحببتهای جناب انصاری باید گفت چون شما اصلاح طلبان یبه دروغگویی شهره خاص وعام هستید فکر میکنید که 80درصد جامعه هم دروغگو مثل شما هستند البته متاسفانه 60درصدی که در انتخاتبات به طیف شما رای دادند مقهور دروغهای فریبنده شما شدند همانطور که حضرت آدم ع فریب شیطان را خورد با وجود اینکه پیامبر بود
  • محمد ک IR ۰۸:۴۴ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۶
   9 0
   دمت گرم
 • محمد ک IR ۰۸:۴۳ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۶
  12 0
  اینا مردم رو چی فرض کردن؟! وزرای دولت وابسته کدوم حزب هستند؟! مگر اصلاح طلب نیستند. حتی بیشتر مجلس دست اصلاح طلب هاست. گندی که زدند رو میخواهند بشورن ببرن. امیدوارم حافظه این مردم با دروغ های بعدی این بقول هشتاد درصدشون پاک نشه. هشتاد درصد!!!!!!
 • جمال IR ۰۸:۴۵ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۶
  9 0
  این جماعت مدعی دروغین اصلاحات تهمت و دروغگویی در رگ و خونشان است اینها ناکسین و مارقین و منافقین زمان هستند ، 20 سال است دولت را در دست دارند و چند دوره هم مجلس را ولی تیشه به ریشه انقلاب و مردم زدندجاسوسی برای دشمن ، خیانت به مردم و امام و انقلاب و فرار اعضا و هوادارانش به دامان انگلیس و آمریکا و آل سعود همکاری با منافقین و فتنه گری و آشوب خیابانی در سالهای 78 و 88 و تشویق دشمن به تحریم بیشتر و چپاول اموال این کشور کمترین خیانت این جماعت دروغگو است.
 • محمدی IR ۰۸:۴۹ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۶
  12 0
  زمان انتخابات چیزی نموند که اینها بهش چنگ نندازن. اینها به مجسمه ابولی هول هم دستشون میرسید دست مینداختند. چه دروغ هایی که نگفتند، چه وعده هایی که ندادند، چه مظلوم نمایی هایی که انجام ندادند، چه تهمت هایی که به رقیب سیاسی شون نزدند.
 • IR ۰۸:۵۹ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۶
  7 0
  سیاست دوچهره و نفاق برانگیز اصلاح طلبان برای ریل گذاری انتخابات
 • GB ۰۹:۰۹ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۶
  4 0
  امید اتحاد مردم در ایران تنها با حذف کامل اصلاح طلبان و یا برائت آنها از نظام زنده میشود چرا که الان اصلاح طلبی بدون قدرت اقتصادی و نظامی مثل قرص مسکن می مونه که درد رو کم می کنه تا طرف دکتر نره و بیماری را درمان نمیکنه بلکه به مرور بیماری بدتر میشه
 • IR ۰۹:۴۲ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۶
  7 1
  تقصیر آقای زاکانی است که با برگزاری مناظره با یک سری آدم ورشکسته بهشون بها میده
 • وطن دوست BE ۱۰:۳۸ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۶
  6 1
  نمیشه از این آدمهای نحس خبر ننویسید ؟ همینطوری کلشون رو تو خم رنگرزی کردن که موشون رنگی بشه مغزشون نیز رنگی شده...
 • IR ۱۲:۰۷ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۶
  1 1
  حالمون رو بد میکنید با دیدن عکس وصحبتهای اینها
 • IR ۱۳:۰۱ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۶
  3 0
  خودتونم میدونین که خیلی وقته دیگه مردم شماها رو شناختن و الکی دارین دست و پا میزنین ، فقط جیره خوارهای خودتونن که واستون فرش قرمز پهن میکنن
 • IR ۱۵:۳۹ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۶
  3 0
  در اینده روشن خواهد شد که اصلاح طلبان با منافقین دستشان در یک کاسه هست.
 • خخخ IR ۱۲:۵۷ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۷
  0 0
  خخخ شما امام علی ما خوارج خخخخ

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس