آیت الله صدیقی: بی حجابی تحمیل است

خطیب نمازجمعه تهران با بیان اینکه FATF وسیله‌ای می‌شود برای تحریم‌های بدتر و فشارهای بیشتر، گفت: چه تضمینی دارید اگر FATF ر ا امضا کردید چوب‌های محکم‌تری نخورید؟

به گزارش مشرق، حجت‌الاسلام والمسلمین کاظم صدیقی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه تهران با اشاره به چهل سالگی انقلاب، با اشاره به دشمنی‌های صورت گرفته با انقلاب اسلامی اظهار داشت: اینکه دشمن بنشیند و در یک اتاق فکر برای ما تصمیم گیری کنند و ما هم آنها را قبول کنیم، خلاف استقلال فرهنگی است چرا که ما تابع قرآن و ائمه اطهار هستیم.

صدیقی افزود: این ما هستیم که باید به آنها درس دهیم نه اینکه آنها بنشینند و برای ما تصمیم بگیرند.

خطیب نمازجمعه تهران بیان داشت: اینها در جنگ اقتصادی نیز می‌خواهند مجاری و مخارج ما را رصد کنند تا ببینند چطور و از کجا درآمد داشته و با چه کسانی ارتباط داریم و در دنیا چه کسانی با ما مراودات اقتصادی دارند.

وی افزود: آنها می خواهند ما را خلع سلاح کنند و می‌خواهند از روی قانونی که خودمان امضا می‌کنیم ما را متهم کنند.

صدیقی با بیان اینکه من سرّش را نمی‌دانم که چرا آقایان این مساله FATF را رها نمی‌کنند، تصریح کرد: در جریان قرارگاه خاتم که در پارس جنوبی کارهای بزرگی انجام داده است آلمان از ما سوالاتی کرده است. اگر ما در جریان FATF رفتیم نمی‌توانیم این سوال را جواب ندهیم و قانونا ملزم می‌شویم.

صدیقی با اشاره به اینکه انسان عاقل سر خود را در اختیار دیگران قرار نمی‌دهد، اظهار داشت: ما نباید از دشمنان رنگ بپذیریم، شما در برجام هم اینقدر اصرار داشتید مگر نتیجه‌اش این نشده که بعضی به ما می‌گویند بچه‌هایمان مدت‌هاست گوشت نخورده‌اند؛ الان گوشت کیلویی ۱۰۰ هزار تومان شده و این نتیجه برجام شما بود.

وی ادامه داد: چه تضمینی دارید اگر FATF ر ا امضا کردید چوب‌های محکم‌تری نخورید؟ FATF وسیله‌ای می‌شود برای تحریم‌های بدتر و فشارهای بیشتر. لذا اطمینان دارم هم دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام که از فرماندهان دفاع مقدس بودند و از امثال آقای وحیدی وقتی بدانند رهبری جنگ اقتصادی را از جنگ نظامی مهمتر معرفی کردند (مخالفت می‌کنند) رهبری فرمودند در جنگ اقتصادی توپ و تانک و تفنگ نیست اما ابزارهای خطرناکتری وجود دارد.

صدیقی اضافه کرد: همه ما می‌دانیم دنیا با ما در حال جنگ اقتصادی است. آنها می‌خواهند با دست خودمان خودمان را تحریم و نابود کنیم. در دو کمیسیون مجمع به اتفاق آراء با FATF مخالفت شده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: انشاءالله همه با تمام توان روز ۲۲ بهمن می‌آییم تا تاکید کنیم از راه امام و شهدا خارج نشده‌ایم و زیر پرچم ولایت فقیه همچنان با سربلندی بر مشکلات اقتصادی هم غلبه می‌کنیم.

وی همچنین با اشاره به اینکه دشمن جنگ اعتقادی را در راس اقدامات خود قرار داده است، گفت: دشمن به جنگ همه مقدسات ما آمده است. اینکه می‌بینید مشکلات اخلاقی، فحشا و منکرات در شبکه‌های اجتماعی دامن زده می‌شود و با یک هجمه جهنمی بمباران می‌کنند این است که با فساد عملی، فساد عقیده‌ای هم پیش خواهد آمد.

خطیب نماز جمعه تهران بیان داشت: بعضی از گناهان کیفیت خیلی بالایی دارند که باعث به هم زدن امنیت و مخدوش کردن عفت عمومی و ناامن کردن اقتصاد می‌شود. ممکن است یک نفر یک کاری بکند و با یک تصمیم نابجای ارزی مدت‌ها مردم را گرفتار چالش اقتصادی و نگرانی و اضطراب کنند. این یک تصمیم بوده اما اثرش تنها برای آن روز نیست بلکه آتشی بوده که همچنان دارد می‌سوزاند و تلفات می‌گیرد.

صدیقی اظهار داشت: مردم ما با سوء مدیریت‌ها گرفتار فشارهای عجیبی شدند چند روزی که مشهد بودم تماسی که با زائرین داشتم این بود که برخی از فشار و مشکلات اقتصادی که دارند گریه می‌کردند و می‌گفتند به کجا پناه ببرند.

وی تصریح کرد: مسئولین ما باید بیدار شوند. خدا را در نظر بگیرند و مشکلات اقتصادی را حل کنند و حاشیه‌سازی نکنند. باید نسبت به مشکلاتی که برای مردم ایجاد شده توبه کنند و برگردند و خادم مردم باشند.

خطیب نمازجمعه تهران گفت: وقتی جواب درست به مشکلات داده نشد به سراغ حاشیه‌سازی می‌روند تا سرگرمی دیگری برای مردم درست کنند. مسئولین مسئولیت دارند و باید تصمیمات نپخته خود را جبران کنند و از مردم و خدا عذرخواهی کنند.

صدیقی خطاب به مردم نیز بیان داشت: خزانه خدا خالی نشده است یکی از مصادیق صبر، روزه است. روزه در شرایط سخت همان صرفه‌جویی و کنترل مصرف است. یکی از آثار و برکات روزه این است که از اسراف جلوگیری می‌کند. ما باید به مقدار ضرروت از امکانات استفاده کنیم اما مهمتر از آن ارتباط با خدا است.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

 • انتشار یافته: 24
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 9
 • IR ۱۴:۱۱ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۵
  13 11
  فاتحه ایران وایرانی را باید خواند)
  • RO ۱۸:۳۴ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۵
   8 1
   به آرزویت نمیرسی !
 • IR ۱۴:۴۲ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۵
  24 14
  این دنیا طلبان ازدین خارج روتاکه می خواهید نصیحت کنید حیف نصیحت که به اینها می کنید اینا خلق و خوی شان کلا غرب گرا است مگر اینها ازدل مردم رنج کشیده چیزی می فهمند فقط مسلمان می فهمند
  • AE ۲۰:۱۶ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۵
   4 13
   گرانی بخاطر برجام نیست بخاطر خروج امریکا از برجامه
 • IR ۱۴:۴۳ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۵
  19 5
  .گوش نمیدهند مسوالان
 • IR ۱۴:۴۵ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۵
  4 3
  چه تضمینی دادید!؟
 • IR ۱۴:۴۵ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۵
  31 13
  روزی بالاخره ملت بزرگ ایران متوجه خواهند شد تمام دستاوردهایی که جوانان انقلابی ونخبه ایران در این چهل سال بصورت بومی بدون کمک اجانب توانایی بدست اوردن انرا پیدا کردند قبیله غربگرا بدون پشتوانه و بدون تضمین از طرف غربیها واروپایی ها انها را نابود کردند این مهم در تاریخ ثبت خواهد شد
 • IR ۱۴:۵۷ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۵
  13 1
  تکلیف کشور و مردم با خساراتی که از این دولت خورده اند را روشن نمایید...
 • IR ۱۴:۵۸ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۵
  13 11
  خیلی دوست دارم واکنش شماها را وقتی که مجمع از سر ناچاری اوضاع اسفناک اقتصادی , aftf را تصویب می کند ببینم ! چه صفتهایی به اعضا نسبت می دهید ؟ از حالا بهش فکر کنید .
  • IR ۱۰:۴۰ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۶
   0 0
   و من هم منتظرم سال آینده که همه راههای دور زدن تحریمها به برکت عضویت در FATF قطع شده است شما را ببنیم.
 • IR ۱۵:۲۳ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۵
  10 2
  نفوذی ها را بریزید بیرون یا اعدام کنید نمیذارن کشور پیشرفت کنه نمیذارن تولیدد کنند محصولات پتروشیمی بشیم
 • IR ۱۵:۵۵ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۵
  30 11
  یادمه موقع انتخابات به یکی گفتم چرا به روحانی رای میدی میگفت میگن رییسی بیاد نمیزاره بریم تلگرام...ملتی که این چنین تفکری دارد باید هم روحانی با منطقی صفر بیاد و بشه رییس جمهور.
 • علی AU ۱۶:۰۹ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۵
  25 31
  این که یک نفر فکر کند گوشت اگر گران شد تنها عاملش برجام است اوج ساده لوحی و جهل است متاسفیم از این طرز فکر
  • IR ۱۶:۵۸ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۵
   11 1
   ریشه تمام دلایل دولت غرب زده منفعله
  • IR ۱۶:۵۹ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۵
   7 3
   شما که برق خردتون دنیا رو کور کرده دلایلش رو بفرمایید
  • حمید IR ۱۹:۰۴ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۵
   8 8
   ای خدا گوشت تو شهر ما کیلویی 70 هزار تومن بود حالا با این سخنرانی میشه 100 هزار تومن. خدایا چیکار کنیم از دست این ها
  • IR ۱۹:۵۱ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۵
   2 3
   احسنت
  • IR ۰۰:۳۲ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۶
   0 1
   قبل از برجام دلار 3200 تومان و گوشت 26000 هزار تومان بود.
 • IR ۱۶:۴۷ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۵
  6 1
  برجام خسارت محض بود،هیچ شکی نیست،اما ضعف مدیریت ونظارت را تحت عنوان برجام وخسارتهایش ندیده نگیریم واگر جلوی قاچاق گرفته شده وبرای نظارت دقیق وقاطع عمل شده ومجازات بازدارنده شده ومدیریت درست شود خیلی از مشکلات حل خواهدشد!
 • IR ۱۷:۱۴ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۵
  9 1
  فقط پناه برخدا.
 • IR ۱۷:۳۷ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۵
  4 1
  من نبودم دستم بود تقصیر آستینم بود
 • US ۱۷:۵۴ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۵
  11 1
  برجام هیچ کاری نکرد ، FATF هم کاری نخواهد کرد ... باید به ظرفیت داخلی فکر کرد ... تصویب FATF خیانت
 • US ۲۰:۴۹ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۵
  1 3
  گوشت 100هزارتومانی اگه برجم نبود الان مثلا کیلیوی چن بود؟ اینا همه حاصل تحریمه حاصل ترامپه اینقد تو ایران ترامپ داریم که این ترامپ هم بره ترامپ های ایران تمام شدنی نیستن ترامپ عربا رو میدوشه ترامپ های ایرانی ملت ایران رو میدوشن
 • IR ۰۸:۴۳ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۶
  2 1
  اینها را واسه سخنرانی کی انتخاب میکنه؟ کاملا مشخصه که دشمن برجامه.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس