کد خبر 931301
تاریخ انتشار: ۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۱
محسن رضایی نمایه

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر اینکه ریشه ی ناامیدی فعلی، تفکر و اندیشه گدایی از خارج مرزهای ایران است گفت: هم اکنون، روز شکست تفکر گدایی از آمریکایی هاست لذا نباید نشانی غلط به مردم داد.

به گزارش مشرق به نقل از مجمع تشخیص مصلحت نظام، محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در جمع نیروهای انقلاب در موسسه های میعاد نور معرفت و چراغ هدایت گفت: الان نیروهای ما در سواحل مدیترانه هستند اما دشمن با اعمال تحریم و فشار، می خواهد ما را در تنگنا قرار دهد.

وی افزود: شما نیروهای انقلاب، مردان روزهای سخت کشور هستید. از روزهای سخت انقلاب تا سالهای دفاع مقدس، در میدان بودید. به خاطرم می آید، سال ۵۵ من از قم به دزفول و کاشان فرار کردم چون احتمالاً اعدام می شدم. شرایط سختی بود که اوج قدرت‌نمایی افکار شاه و غربگرایان بود. روزهایی که علما را دستگیر و تبعید می کردند. در جمعه سیاه اهواز، تانک ها از روی اتومبیل ها می گذشتند که رعب ایجاد شود. من و جهان آرا با کلاشنیکف و با یک پیکان به طرف مردم رفتیم. آن روزها گذشت و فروردین ۵۸ مردم با رای به جمهوری اسلامی، از سختی ها عبور کردند.

بیشتر بخوانید:

شروط حضرت امام برای ورود به خاک عراق

جزئیات جلسه مجمع تشخیص درباره «پالرمو»

فرمانده سپاه پاسداران در دوران دفاع مقدس گفت: در سالهای بعد، جنگ آغاز شد. روزگاری که کشور از درجه داران عالی رتبه خالی شده بود. دولت موقت هم قراردادهای نظامی ایران با آمریکا و ایتالیا و انگلیس را لغو کرده بود. خدمت سربازی را کاهش داده بود. در این شرایط صدام به پنج استان ما حمله کرد و ارتش عراق وارد خاک ایران شد. در سال اول جنگ، حتی یک تپه هم آزاد نشد اما بعد از شهادت آقای رجایی و ریاست جمهوری حضرت آقا، مدیریت سیاسی کشور و فرماندهان سپاه و ارتش عوض شد و به دشمن امان ندادیم.

رضایی گفت: الان نیروهای ما در سواحل مدیترانه هستند اما دشمن با اعمال تحریم و فشار، می خواهد ما را در تنگنا قرار دهد. جامعه ما به یاری مردان روزهای سخت خودش نیاز دارد. شما فریادرس مردم و از بین برنده ی ناامیدی و یاس هستید. باید هدفمند به ریشه بی اعتمادی ها حمله کنید. ریشه ی این ناامیدی، یک تفکر و اندیشه است و آن فکر گدایی از خارج مرزهای ایران است. امروز روز شکست تفکر گدایی از آمریکایی هاست. نباید نشانی غلط به مردم داد.

وی گفت: شهید حسن باقری در خاطراتش نوشته که می دانیم بعد از جنگ، دشمن به سراغ اقتصاد ما می آید. مشکلات ما به خاطر این است که لیست بلند خدمات اقتصادی انقلاب، مطابق مطالبات و توقع مردم و رهبری از فعالان این حوزه ها و دولتمردان نبوده است.

رضایی اظهار داشت: حدوداً از دیماه سال گذشته تا سال بعد، شرایط سختی را سپری کرده و می کنیم. می خواهیم که طعم پیروزی را با یاری شما دلاوران به مردم بچشانیم. جنس سختی مقابله با شاه و صدام متفاوت بود و سختی امروز هم با ورود بچه های انقلاب به صحنه خواهد گذشت. شما در چهلمین سالگرد انقلاب در این نبرد که آمریکایی ها به میدان آمده اند، نقش حساسی را بر عهده دارید. در حادثه جنگ تحمیلی، آمریکا پشتیبان صدام بود، آقای ترامپ حالا دشمنی خودش را عریان کرده و می خواهد نظام ما را به چالش بکشد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: زمان آن رسیده است که بچه های انقلاب فراتر از گروه های سیاسی باید به میدان بیایند و کارآمدی خود را اثبات کنند. از سالها پیش، من اطمینان داشتم که نبرد اقتصادی، ما را به چالش می کشاند. من برای همین از سپاه خارج شدم و اقتصاد خواندم.قرارگاه سازندگی را فعال کردم. در مجمع کمیسیون اقتصادی را پایه گذاری کردم و ده ها سیاست را برای اقتصاد ایران در مجمع تصویب کردیم. اما اینها کافی نیست، باید در کنار هم این بار و موانع دیگر را از زمین برداریم و کارآمدی نظام زیر سایه رهبر انقلاب را به همه اثبات کنیم. همانطور که باکری و همت و دقایقی و خرازی را کسی نمی شناخت، جوانان امروز و دیروز ما می توانند خود را اثبات کنند.

همچنین رضایی در سفر به شهرستان باوی در جمع نخبگان و اقشار مختلف مردم شهیدپرور شهر شیبان مرکز شهرستان باوی در شمال اهواز گفت: قوای سه گانه مقننه، مجریه و قضائیه اگر از مردم حمایت کنند، ما در این نبرد اقتصادی با آمریکا پیروز خواهیم شد.

وی گفت: گاهی شنیده می شود که برخی ها در مورد اقوام ایرانی حرف هایی می زنند تا اختلاف افکنی کنند. عرب های خوزستان جزو وفادارترین اقوام ایرانی از صدها سال پیش بوده اند. در ادوار مختلف خوزستان را این اقوام ساکن خوزستان حفظ کرده اند. در مشروطه که سردار اسعد پیشروی می کرد، اگر پشتوانه برادران عرب نبود، بختیاری ها به فتح تهران نمی رسیدند و مشروطه بر نمی گشت. اقوام خوزستانی هیچ وقت به کشتار هم روی نیاوردند. نباید بین عرب و عجم فرق بگذاریم. تبعیض میان عرب و لر و بختیاری موجب سو استفاده دشمنان است.باید از وحدت و برادری که دستاورد انقلاب است، حفاظت کنیم. دومین دستاورد انقلاب، تعیین سرنوشت نظام توسط مردم است. ما باید اسلام و حمایت مردم را حفظ کنیم تا کشورمان حفظ شود.

همچنین محسن رضایی در مراسم «آبروی محله» بزرگداشت شهید علی کمایی از شهدای حادثه تروریستی اهواز گفت: اگر بخواهیم در این جنگ اقتصادی پیروز بشویم باید به جنگ های گذشته نگاه کنیم. این جنگ سخت تر از جنگ ۸ساله و مبارزه با شاه نیست و می توانیم از این گردنه عبور کنیم.

وی که در مسجد امام حسن مجتبی (ع) در محله کوی نفت اهواز سخن می گفت، افزود: متاسفانه یک عده آمپول ضد مبارزه و جهاد به جوان های ما می زنند. مدافعان حرم و شهادت طلبی را زیر سوال می برند. جوان ما اگر روحیه ی جهادی خودش را به دست بیاورد، می تواند همه قله ها را فتح کند. اعتماد به نفس و نوآوری است که می تواند ما را نجات دهد. گدایی از خارج، نوآوری و اعتماد به نفس را از بین می برد.

رضایی با تاکید بر اینکه ما مخالف تعامل با خارج نیستیم افزود: ما باید تولید با کیفیت را صادر کنیم و سرمایه خارجی را پس از دیدن سرمایه های داخلی دعوت کنیم. در جهان، سرمایه گذاران نگاه به سرمایه گذاران داخلی آن کشور و محیط کسب و کار می کنند. آیا از جوانان و سرمایه ها و زمین ها و نقدینگی ما استفاده می شود؟ پول عظیمی که در اختیار مردم است را چرا در خدمت آبادی کشور به کار نمی گیریم؟

فرمانده سپاه پاسداران در دوران دفاع مقدس گفت: ما باید در چهلمین سالگرد انقلاب، پرچم جهاد را بالا بگیریم. خوزستانی ها باید در جنگ اقتصادی، یک بار دیگر خودشان را به نظام و انقلاب ثابت کنند. در این مسجد از دولتمردان می خواهیم که درس جنگ و درس انقلاب را که همان اعتماد به مردم و بازکردن راه برای جوان ها است را به کار بگیرند. باید به مردم میدان داد تا سرمایه ها و قهرمانی هاشان دیده شود. جوان های ایران می توانند از رقبای اروپایی و آمریکایی جلو بزنند.

وی با تاکید بر اینکه جهاد باید دوباره شعله ور شود و انرژی های مردم آزاد شود تصریح کرد: تمام نفت و گاز تولیدی ما برای ایران شکوفا شده کم است. همین خوزستان ما، می تواند ۸۰ میلیون نفر را اداره کند. اینقدر که آب و زمین و نفت فراوان در آن هست. متاسفانه مسیر گدایی از بیگانه خوزستان را به این وضع گرفتار کرده است. باید تولید ملی و اشتغال را در برابر تحریم های آمریکا و کارشکنی برخی ها به کار گرفت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس