کد خبر 931224
تاریخ انتشار: ۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۸:۴۴
بطحائی  نمایه - کراپ‌شده

وزیر آموزش و پرورش گفت: بررسی شد در طی ۳ ماه ۲۵۶ بخشنامه تجویزی به مدارس داده شده است یعنی در یک سال هزار بخشنامه داده می‌شود؛ ما از سر گشاد شیپور می‌دمیم یعنی مدرسه باید محور باشد.

به گزارش مشرق، سید محمد بطحائی وزیر آموزش و پرورش در گردهمایی مشاوران و کارشناسان امور زنان آموزش و پرورش سراسر کشور که در باشگاه فرهنگیان برگزار شد با اشاره به ورود به چهل سالگی انقلاب اظهار کرد: کشور ایران به رغم دشمنی‌های دشمنان در ۴۰ سال گذشته، مسیر پرفروغ‌تر را طی کرده است و ان‌شاءالله ادامه داشته باشد.

وی ادامه داد: در حوزه کمی دستاورد خوبی داشتیم اما در حوزه کیفی مشکلات همان مشکلات ۳۰، ۴۰ سال گذشته است.

بیشتر بخوانید:

مشارکت مدارس با مؤسسه‌های کمک‌آموزشی ممنوع شد

از مدرسه‌فروشی تا تجاری‌سازی آموزش

بطحائی: ورود بدون اخذ مجوز به مدرسه ممنوع است

بطحائی با بیان اینکه سالی را به خاطر نمی‌آورم که معیشت معلمان مطرح نباشد، گفت: بسیاری از مسائل ما، مسائل گذشته است و این در حالیست که در ۴۰ سال گذشته تلاش‌های زیادی صورت گرفته است.

وی تصریح کرد: صرف نظر از سنوات خدمت در آموزش و پرورش، از بنده به عنوان همکار کوچک خود در خانواده بزرگ آموزش و پرورش بپذیرید که اگر آموزش و پرورش راه خود را برای حل مسائل تغییر ندهد چهل سال آینده باز هم همین مشکلات مطرح است.

وزیر آموزش و پرورش افزود: عنوان می‌شود وزیری موفق‌تر بوده که بودجه بیشتر و سرانه بیشتری را بگیرد اما تنها راه نجات آموزش و پرورش این است که مسیر حل مشکلات را بازنگری کند.

وی تصریح کرد: راه حل مشکلات، مدرسه محوری است یعنی اجازه بدهیم مدرسه به عنوان رکن تعلیم و تربیت روی پای خود بایستد.

بطحائی افزود: بررسی شد در طی ۳ ماه ۲۵۶ بخشنامه تجویزی به مدارس داده شده است یعنی در یک سال هزار بخشنامه داده می‌شود؛ ما از سر گشاد شیپور می‌دمیم یعنی مدرسه باید محور باشد و من نقش نوکری باید داشته باشم.

وی با بیان اینکه باید ساختارهای بیرون مدارس را چابک کنیم، ادامه داد: تا چابک‌سازی ساختار صورت نگیرد مشکل حل نمی‌شود.

وزیر آموزش و پرورش در حوزه تغییرات ساختار زنان گفت: ما هنوز به تشکیلات حوزه زنان در بخش ساختار دست نزدیم؛ در حوزه وزارتی زنان دارای دفتر نیستند بلکه دفتر امور زنان زیرمجموعه معاونت مشارکت‌هاست‌؛ ما تلاش می‌کنیم این بخش نه تنها ضعیف و کوچک نشود بلکه مصرانه تأکید می‌کنم عدالت آموزشی بین دختران و پسران وظیفه بخش زنان است.

وی ادامه داد: معماری مدارس به‌گونه‌ای است که امکان اجرای درس تربیت‌بدنی برای دختران وجود ندارد.

بطحائی با اشاره به اهمیت درس هنر برای دانش‌آموزان گفت: ۱۷ درصد معلمان هنر متخصص هستند و ۷۳ درصد معلمان هنر متخصص نیستند.

وی به وضعیت معلمان زن و مرد در کشور اظهار کرد: در گذشته نسبت معلمان مرد به معلمان زن ۶۵ به ۳۵ بود و اکنون به ۵۸ به ۴۲ رسیده است.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس