کد خبر 927910
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۷ - ۰۸:۱۹
جزئیات عیدی پایان سال کارکنان مشمول قانون کار

میزان عیدی پایان سال تمام کارکنان تحت پوشش قانون کار حداقل ۲ میلیون و ۲۲۲ هزار تومان و حداکثر عیدی نیز ۳ میلیون و ۳۳۳ هزار و ۸۰۰ تومان است.

به گزارش مشرق، تمام کارکنان مشمول قانون کار که طبق تعریف این قانون «کارگر» شناخته می شوند، مشمول عیدی و پاداش پایان سال خواهند شد.

عیدی این گروه از کارکنان متفاوت از میزان عیدی کارکنان دستگاه های اجرایی و دولتی خواهد بود، به نحوی که به میزان عیدی آنها به نسبت میزان «حقوق پایه» متغیر است.

بیشتر بخوانید:

کارگران امسال چقدر عیدی می‌گیرند؟

مبنای پرداخت عیدی کارکنان مشمول قانون کار، در صورتی که یکسال کامل در محل کار فعلی خود سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشند، معادل دو ماه حقوق پایه آنها محاسبه می شود. البته قانون کار برای عیدی پایان سال سقف تعیین کرده به این ترتیب که این میزان نباید از سه برابر حقوق پایه مصوب ۹۷ که یک میلیون و ۱۱۱ هزار و ۲۶۹ تومان است، بیشتر شود.

با توجه به اینکه حداقل دستمزد کارگران برای سال ۹۷ در شورای عالی کار یک میلیون و ۱۱۱ هزار و ۲۶۹ تومان تعیین شد، بنابراین عیدی کارگرانی که حقوق پایه آنها به این میزان است، ۲ میلیون و ۲۲۲ هزار و ۵۳۸ تومان خواهد بود که حداقل عیدی پایان امسال است.

سایر کارکنان تحت پوشش قانون کار که حقوق پایه آنها بیش از این میزان است، دو برابر حقوق پایه خود را به عنوان عیدی پایان سال دریافت می کنند به شرطی که میزان عیدی آنها از سه برابر حداقل دستمزد مصوب شورای عالی کار (یک میلیون و ۱۱۱ هزار و ۲۶۹ تومان) بیشتر نشود. بنابراین حداکثر عیدی پایان سال تمام کارکنان مشمول قانون کار ۳ میلیون و ۳۳۳ هزار و ۸۰۷ هزار تومان خواهد بود و اگر دو برابر حقوق پایه از این سقف فراتر رفت، حداکثر عیدی دریافتی همان ۳ میلیون و ۳۳۳ هزار و ۸۰۷ تومان خواهد بود.

محاسبات مذکور برای تمام کارکنانی است که قرارداد آنها از فروردین ۹۷ منعقد شده و تا پایان اسفند ادامه دارد. همچنین کارگرانی که کمتر از یکسال در محل کار فعلی خود مشغول به کار هستند عیدی آنها به میزان تعداد ماه پرداخت حق بیمه آنها محاسبه خواهد شد. این گروه از شاغلان باید ۲برابر حقوق پایه خود را تقسیم بر ۱۲ ماه و مجموع حاصل را ضربدر تعداد ماه کارکرد خود کنند.

در جدول بالا عیدی کارکنان مشمول قانون کار با دریافت حداقل دستمزد ۹۷ به میزان مدت اشتغال در محل کار فعلی محاسبه شده است.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 10
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 1
 • IR ۱۰:۴۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
  54 2
  عیدی صفدر حسینی چقدر است؟
  • IR ۱۳:۵۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
   17 1
   یه لقمه از سفره انقلاب توی اراضی لواسان
 • علي IR ۱۱:۰۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
  17 1
  خدا لعنت كنه
 • IR ۱۲:۳۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
  5 1
  حتماا میخواید مالیات ببندید روش البته اگه عیدی در کار باشه چون کارفرما نمیده میگه نداریم
 • عباسی IR ۱۲:۵۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
  13 1
  کارفرمای من همون برابر پایه حقوق میده با کلی منت
  • IR ۱۳:۲۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
   12 1
   آقای عباسی شما می توانید به اداره کار شکایت کنید. و فورا یک ماموری از اداره کار خواهد امد و با کارفرمایتان ساخت و پاخت کرده و کلی رشوه میگیرد و بار خود را می بندد. و در نهایت شما باز همینقدر عیدی خواهید گرفت.
  • IR ۱۳:۵۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
   3 8
   خوب کاری میکنه . توی اینترنت چکار داری ؟ بچسب به کارت
  • سید محمد مصطفوی IR ۱۴:۱۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
   6 3
   امسال مثل تو زیادی چسبیدند به کار مثل زالو که وضع مملک اینطوری شده گوگولی مگولی.
 • عاشق امام حسین IR ۱۳:۱۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
  10 8
  عیدی حسین شریعت مداری چقدراست
 • جوادی IR ۱۳:۲۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
  1 2
  تمومش کنید . باعث تورم میشه .

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس