عبدالناصر همتی

رئیس کل بانک مرکزی گفت: نقدینگی 1700 هزار میلیاردی 30درصد قدرت خود را به دلیل تورم از دست داده است.

به گزارش مشرق، حمیدرضا حاجی‌بابایی نماینده مردم همدان با اشاره به نشست امروز مجمع عمومی فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت: در این جلسه که با حضور عبدالناصر همتی برگزار شد در مورد وضعیت حساب ذخیره ارزی سؤال شد و عنوان شد که در رابطه با تورم در جامعه گزارش درستی ارائه نمی‌شود.

وی افزود: همچنین در رابطه با نارضایتی از بانک‌ها که مردم را به شدت ناراحت کرده و نیز در مورد مؤسسات بانکی که ضربه مهلکی به اقتصاد زده است، مطالبی مطرح شد.

بیشتر بخوانید:

پاسخ اینستاگرامی رئیس بانک مرکزی به یک سوال

رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس اظهار داشت: همچنین در این جلسه عنوان شد که در رابطه با قیمت ارز وضعیت چگونه خواهد شد و گفته شد که این موضوع نباید تحت تاثیر دولت قرار گیرد و باید ارز حفظ شود.

حاجی‌بابایی خاطرنشان کرد: همچنین از همتی سؤال شد که مکانیزم توزیع ارز در کشور چیست و چرا با چین و کشورهای مختلف مثل روسیه و هند ارتباط دوستی ندارید و فقط با اروپا ارتباط دارید.

وی افزود: در این نشست رئیس کل بانک مرکزی عنوان کرد که در بانک مرکزی دو موضوع مهم ارز و پول مطرح است. در حالی که مردم شکل تورم و معیشت را دارند ولی ثبات ارزی بوجود آمده است.

رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس اظهار داشت: همتی گفت ترامپ هر روز مجبور به عقب نشینی است بعد از ادعای سقوط اقتصاد کشور حالا گفته است که پول ملی آنها مورد محاصره قرار گرفته است.

حاجی‌بابایی خاطرنشان کرد: رئیس کل بانک مرکزی همچنین اظهار داشت که دولت هیچ نقشی در بالا رفتن قیمت ارز ندارد؛ باید با کمترین هزینه بهترین نتیجه را بگیریم.

وی افزود: همتی گفت که اینکه چراقیمت‌ها پایین نمی‌آید به خاطر این است که همه فکر می‌کنند دوباره قیمت دلار افزایش پیدا خواهد کرد.

رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس اظهار داشت: همتی با بیان اینکه جلوی چک‌پول‌ها را که در دوبی خرید و فروش می‌رشد را گرفتیم، عنوان کرد یکی از مشکلات ما دولتی‌ها و نمایندگان هستند که با مصاحبه‌ها تصمیمات ما را خراب می‌کنند.

حاجی‌بابایی خاطرنشان کرد: رئیس کل بانک مرکزی همچنین گفت که با چین و کره مسیر باز شد و با هند در حال باز شدن است و با ترکیه در این باره در حال مذاکره هستیم.

وی افزود: همتی خاطرنشان کرد به کانال اروپا خیلی امیدی نیست ولی باید از آنها مطالبه کرد و طلبکار بود.

رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس اظهار داشت: همتی گفت که بحث بازار پول بسیار مهم است و حساس‌ترین قسمت اقتصاد ما بانک‌ها هستند. سه نوع بانک داریم بعضی خوبند بعضی وضع خوبی ندارند و بعضی وضع‌شان خیلی خراب است.

حاجی‌بابایی خاطرنشان کرد: رئیس کل بانک مرکزی عنوان کرد که نقدینگی سرگردان نداریم؛ هدایت نقدینگی معنایی ندارد جز اسکناس دست مردم بقیه بدهی مردم به بانک‌هاست.

وی در پایان افزود: رئیس کل بانک مرکزی اظهار داشت نقدینگی ۱۷۰۰ هزار میلیاردی ۳۰ درصد قدرت خود را به دلیل تورم از دست داده است می‌خواهیم ۴ صفر از پول ملی را حذف کنیم و باید این کار هر چه زودتر انجام شود و نیز باید اصلاح نظام بانکی را به سرعت انجام دهیم.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 18
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 7
 • IR ۱۰:۰۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
  14 1
  یه بوجه هنگفبی هدر می دهی و هیچ کاری نمیشه مردید دلار بیاورید پایین خودش صفر حذف میشه حی با اعصاب ملت بازی نکنید
 • IR ۱۰:۴۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
  28 0
  استاد به دنبال حذف مدیران و مسئولین نالایق باشید اقتصاد خودش درست می شه
 • IR ۱۰:۴۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
  14 3
  باید از اروپایی ها طلبکار بود اما وزارتخارجه ما و جناب ظریف و عراقچی گویا به آن ها بدهکار هستند
 • بی نام IR ۱۲:۰۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
  7 1
  اول قرار بود 3 صفر حذف شود، حالا می فرمایند 4 صفر، همین جور بریم جلو، احتمالا فروردین یا اردیبهشت سال آینده، می فرمایند کل پول ملی را حذف می کنیم. اینجوری نه خانی رفته نه خانی آومده. همتت خیلی بلنده همتی!
  • محمد IR ۱۵:۲۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
   1 4
   هیچ وقت نگفتند 3 صفر از زمان احمدی نژد می گفتند 4 صفر
 • IR ۱۲:۰۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
  13 1
  به هر چیزی دست زده اید بهم ریخته اید مردم خواهش می کنند در خصوص صفرهای پول ملی اقدامی نکنید وضع رابدتر می کنید
 • IR ۱۲:۰۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
  9 0
  بجای ایجاد تولید و اقتصاد علمی .نام وزرتخانه عوض می کنید و صفر پول بر می دارید و افراد متخصص را از کار بر کنار می کنید. 40 سال است چنین کار های بیهوده انجام شده و هر روز اقتصاد بد تر شده است. اجازه بدهید ملت کار کند. قوانین ضد کار را لغو کنید.کارخانجات دولتی را با مدیران متخصص اداره کنید.
 • IR ۱۲:۱۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
  4 2
  همین حالا با ۴تا صفر بی ارزشه چه برسه بدونه صفرش-دیگه حتی نانوایی هم با یک ریال جدید میگه( نون برشته میخواهی حتما جمیله میخواهی بذاریم برات برقصه!)
 • IR ۱۲:۲۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
  3 1
  بهترین راه تغییر نام پول ملی جدید است. تا کی ریال و تومان داشته باشیم. یک بار هم که شده از قاجاریه و پهلوی عبور کنیم
 • IR ۱۲:۳۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
  2 1
  حذف صفر های زیاد خوب است اما راه حل اصلی نیست! متاسفانه این دولت نهایت بتواند به همین ظاهر سازی ها دل خوش کند
 • الهي IR ۱۲:۵۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
  3 2
  واقعا چرا در تغيير واحد پول به تومان تعلل مي شود و چرا حذف صفرها زودتر اجرايي نمي شود؟؟؟؟؟؟؟؟ من مفهوم چك پول و ايران چك را نمي فهمم !! مگر اينها مثل پول رد و بدل نميشوند؟؟ پس ديگر چك پول يعني چه ؟؟؟ خب پول پنجاه هزارتوماني و صدهزار توماني ، چك پول يعني چه ؟ الان در اروپا صد يورويي داريم كه ارزش آن چند ميليون به پول ماست اونوقت چرا ما پول درشت نبايد داشته باشيم؟؟؟
 • IR ۱۳:۰۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
  7 1
  دلار باید بیارید رو 3 تومن که از احمدی نژاد تحویل گرفتید بعد هر چند تا صفر خواستید حذف کنید
 • یک اقتصاد خوانده IR ۱۳:۰۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
  2 6
  6 تا صفر کم کنید اسم واحد پول را هم عوض کنید تا درست بشود
 • IR ۱۳:۰۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
  6 0
  دلار باید بیارید رو 3 تومن که از احمدی نژاد تحویل گرفتید بعد هر چند تا صفر خواستید حذف کنید
 • علی IR ۱۳:۰۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
  5 2
  آقای همتی ! نقدینگی 30درصد نه بلکه 70 درصد قدرت خودرا از دست داد مثل دودوتای اولیه را هم بلد نیستی چطور وقتی تورم بیش از 70 دصد است و از طرفی ارزش پول ملی به یک سوم کاهش پیدا میکند چطور به 30 درصد رسیدی ؟ همه آمارتان همینجوری است ؟ براساس همین آمار غلط برای کشور تصمیم میگیرید ؟ ضمنا وقتی تورم را نمی توانید کنترل کنید حذف صفر از پول ملی بجز آسان نمودن ثبت در دفاتر چه مشکلی از کشور را حل میکند ؟
 • DE ۱۳:۱۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
  4 2
  کدوم مسیر کره باز شده...کره اولین کشوری بود خرید نفت رو صفر کرد..چرا دروغ میگین!! خجالت هم خوب چیزیه. .....
 • IR ۱۵:۲۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
  1 1
  DE ۱۳:۱۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۶ 0 1 کدوم مسیر کره باز شده...کره اولین کشوری بود خرید نفت رو صفر کرد..چرا دروغ میگین!! خجالت هم خوب چیزیه. .....
 • IR ۲۰:۲۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
  3 0
  خداوند این ملت شریف را زا دست مدیران ناکارآمد نجات دهد

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس