کد خبر 924593
تاریخ انتشار: ۱۰ دی ۱۳۹۷ - ۲۱:۴۰
غلامحسین شافعی

رئیس اتاق بازرگانی گفت: رئیس کل محترم گمرک بررسی کنند که افرادی که در ۴ سال گذشته یک کیلو کالا صادر نکرده اند از فروردین تا کنون رقم های بالایی صادر کرده اند و فردا هم این ها را پیدا نخواهید کرد.

به گزارش مشرق، غلامحسین شافعی در هشتاد و یکمین نشست شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی با موضوع بررسی ایرادات بخشنامه نحوه بازگشت ارز حاصل از صادرات به چرخه اقتصادی کشور، گفت: ما در رابطه با هم و نگاه با یکدیگر مشکل داریم.

وی اظهار داشت: همه دوستان در دولت و مجلس، فعالان اقتصادی صادرکننده را به عنوان افرادی که سرداران اقتصاد کشور هستند نام می‌برند و چطور شده که اینها به متهمان درجه یک تبدیل شده‌اند.

شافعی بیان داشت: صادرکننده‌ای سال‌هاست کار می‌کند اگر قرار بود ارز را به کشور نیاورد خوب کشور چگونه کار می‌کند؟ بنابراین باید به هم اعتماد کنیم.

بیشتر بخوانید:

ورود گردشگر، جایگزین مناسب صادرات

معضل جدید ارز ۴۲۰۰ تومانی برای دولت

میزان صادرات ایران به چین در سال جاری

وی افزود: پیمان ارزی در دوره‌ای اجرا شد و دوره قبلی یک عده افراد دلال و غیرحرفه‌ای پیمان خر شدند.

شافعی اظهار داشت: تعدادی از این افراد از رئیس جمهور وقت لوح صادرکننده نمونه گرفتند و برخی از کشور خارج شدند و برخی هم به زندان افتادند.

وی بیان داشت: رئیس کل محترم گمرک بررسی کنند که افرادی که در ۴ سال گذشته یک کیلو کالا صادر نکرده‌اند از فروردین تا کنون رقم‌های بالایی صادر کرده‌اند و فردا هم اینها را پیدا نخواهید کرد.

وی اظهار داشت: آماری که در مورد صادرات داده می‌شود درست نیست و واقعاً درست نیست، زیرا هنوز قیمت‌های پایه صادراتی درست نشده است.

رئیس اتاق بازرگانی ایران اظهار داشت: اگر قرار باشد بر حسب قیمت‌های صادراتی قبل ارز را به کشور وارد کنیم آن گاه باید مبلغی از جیب صادر کننده پرداخت شود.

وی افزود: نظر بخش خصوصی قبل از تصمیم باید گرفته شود و اگر درست بود اعمال شود و اگر درست نبود اعمال نشود.

شافعی اظهار داشت: براساس نامه‌ای که به معاون اول رئیس جمهور از سوی اتاق در خصوص بخشنامه ارزی ارسال شد معاون اول رئیس جمهور به همتی رئیس بانک مرکزی اعلام کردند که این موضوع با همفکری بخش خصوصی حل شود و رئیس بانک مرکزی هم به ما اعلام کردند که برای این موضوع آمادگی دارند.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس