کد خبر 924284
تاریخ انتشار: ۱۰ دی ۱۳۹۷ - ۰۰:۲۶
حسین شریعتمداری نمایه

عملیات فریب یک عملیات واقعی است و نه یک رزمایش، این عملیات، با هدف گمراه کردن دشمن و کشاندن و دور کردن نیروهای نظامی حریف از منطقه اصلی عملیات صورت می‌پذیرد.

به گزارش مشرق، «حسین شریعتمداری» در یادداشت روزنامه «کیهان» نوشت:

چند روزی است که اظهار نظر آقای محسن رضایی درباره عملیات کربلای ۴ با واکنش‌های گسترده و پی‌درپی یک جریان خاص روبرو شده و ایشان را به باد انتقاد گرفته‌اند که چرا گفته‌ای عملیات کربلای ۴ یک «عملیات فریب» بوده است؟! و اگر عملیات فریب بود چرا به خاطر انجام آن، شماری از رزمندگان اسلام جان باخته و به شهادت رسیده‌اند؟!


ضمن آنکه فرقی نمی‌کند عملیات کربلای ۴ را آنگونه که محسن رضایی گفته است عملیات فریب بدانیم و یا لو رفتن آن برای دشمن را علت ناکامی تلقی کنیم و نیز با این توضیح که معتقدیم طرح این موضوع از جانب سرلشکر رضایی هم چندان ضروری نبوده است.
درباره این واکنش‌های معترضانه اشاره به دو نکته ضروری است:

بیشتر بخوانید:

آقای آشنا، عذرخواهی را تمرین کنید!

رابطه آشنا با کمپین علیه محسن رضایی

پشت پرده جوسازی‌ها علیه محسن رضایی

توضیح سردار غلامپور درباره عملیات کربلای ۴


اول؛ اینکه، اعتراض‌کنندگان به دلیل ناآشنایی با جنگ و بی‌اطلاعی از قواعد و فرمول‌های آن اساساً نمی‌دانند عملیات فریب چیست! و با برداشت عوامانه‌ای که از ظاهر این واژه دارند، عملیات فریب را با مانور و رزمایش اشتباه گرفته‌اند.


عملیات فریب یک عملیات واقعی است و نه یک رزمایش، این عملیات، با هدف گمراه کردن دشمن و کشاندن و دور کردن نیروهای نظامی حریف از منطقه اصلی عملیات صورت می‌پذیرد. بدیهی است که این عملیات را هم رزمندگان بر عهده دارند و مانند هر عملیات دیگری با دو احتمال پیروزی یا عدم فتح همراه است. کجای این عملیات که در تمامی ارتش‌های جهان به عنوان یک تاکتیک مؤثر و کارآمد به کار گرفته می‌شود قابل اعتراض است؟ و در کجای دنیا عملیات فریب بدون تلفات صورت می‌پذیرد که جریان یاد شده با نگاهی عوامانه به فرمانده وقت سپاه اعتراض می‌کند که اگر عملیات فریب بود چرا در آن شمار قابل توجهی از رزمندگان شهید شده‌اند؟! و باید پرسید وقتی از موضوعی اطلاع ندارند چرا درباره آن اظهارنظر می‌کنند؟!


دوم؛ آنکه، معترضان به سرلشکر محسن رضایی را می‌توان در سه گروه به ارزیابی نشست. سوابق برخی از آنان نظیر مسعود بهنود، به وضوح نشان می‌دهد که نه فقط دستی از دور هم بر آتش جنگ نداشته‌اند، بلکه آشکارا با دشمن نیز همراه بوده‌اند و گروهی دیگر عقده‌های سیاسی خود را بیرون می‌ریزند و مخصوصاً درپی انتقام از برادر محسن رضایی به علت مخالفت جانانه‌اش با کنوانسیون ذلت‌بار CFT در مجمع تشخیص مصلحت هستند. شماری از آنان هم ضمن آنکه از جنگ تحمیلی و خدمات برجسته فرمانده سپاهی آن اطلاعی ندارند، اظهارات آقای محسن رضایی را نسنجیده تلقی می‌کنند و بی‌آنکه از اهداف اصلی دو گروه یاد شده با خبر باشند، با آنان همراه شده‌اند.


و اما، درباره آن عده که نفسشان از جای گرم در می‌آید و از جنگ و سختی‌های آن و فرماندهی فداکارانه محسن رضایی در آن روزهای سخت و نفس‌گیر بی‌خبرند اشاره به چند بیت از یک قصیده سعدی بی‌مناسبت نیست. سعدی می‌گوید؛


طریقت‌شناسان ثابت قدم
به خلوت نشستند چندی به هم


یکی زان میان غیبت آغاز کرد
در ذکر بیچاره‌ای باز کرد


کسی گفتش ای یار شوریده رنگ
تو هرگز غزا کرده‌ای در فرنگ؟


بگفت از پس چار دیوار خویش
همه عمر ننهاده‌ام پای پیش


چنین گفت درویش صادق نفس
ندیدم چنین بخت برگشته کس


که کافر ز پیکارش ایمن نشست
مسلمان ز جور زبانش نرست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

 • انتشار یافته: 10
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 10
 • بصیرت DE ۰۶:۵۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۰
  33 2
  مسعود بهنود ، آقای آشنا ، CFT , فشار به مجمع برای تصویب و.... با چیدمان این واژهادر یک پازل آدم میتواند به یک سرنخهای خوبی برسد واقعا چه خبر است!!!!!!!!!
 • IR ۰۷:۱۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۰
  20 3
  عملیات کربلای چهار، در ابتدا، یک عملیات فریب نبود اما با هوشمندی فرماندهان جنگ، به یک عملیات فریب، تغییر وضعیت داد...
  • سید IR ۰۹:۵۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۰
   30 2
   باید از منتقدان آقای رضائی پرسید عملیات کربلای4 به ایران بشتر ضربه زد یا برجام که یه گفته ظریف برای فریب مردم و جلب حمایتشان به دروغ روحانی و ظریف رفع مشکلات اقتصادی کشور را منوط به پذیرش آن از طرف ایران کردند و حالا مدعی اند که برجام برای مسائل و مشکلات اقتصادی نبوده است! آیا این یک فریب آشکار بر علیه ملت خودمان نیست!؟ در حالیکه عملیات نظامی برای فریب دادن دشمن است!!!!!
 • سعید IR ۰۷:۲۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۰
  33 4
  زنده باد حسین اقای شریعتمداری
 • ۰۸:۰۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۰
  20 2
  بازم ايول شعر مناسب حال اون افراد معلوم الحاله
 • علی بابا IR ۰۸:۱۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۰
  13 17
  ماستمالیزاسیون
 • جعفرشعبانی IR ۰۸:۱۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۰
  12 1
  خود طرح این موضوع در این مقطع از سوی فرمانده عزیز نشان دهنده اقدام ایشان برای فریب مجدد عوامل دشمن است.
 • IR ۰۸:۲۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۰
  17 2
  "که کافر ز پیکارش ایمن نشست مسلمان ز جور زبانش نرست" این حکایت بسیاری از مردم ماست که فقط دنبال بهانه می گردند تا غر بزنند.
 • IR ۰۸:۴۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۰
  1 1
  وقتی فقط یک یاچند نفر به طرفداری حرفهاواعمال اشنباه هم کیشش میآیید همیشه خرابتر میشه -چون تا مردم به طرفداری نباشند چیزی جز نارصایتی وبی جواب ماندن ووغیر حقیقت هیچی نیست
 • ۰۹:۰۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۰
  18 1
  مصداق بارز ان کنیه توزان ولیبرالهای حال حاضرند

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس