کد خبر 924245
تاریخ انتشار: ۹ دی ۱۳۹۷ - ۱۹:۴۷
علی ابطحی نمایه

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی، آخرین وضعیت مصدومین حادثه واژگونی اتوبوس واحد علوم تحقیقات را تشریح کرد.

به گزارش مشرق، سید علی ابطحی، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی آخرین وضعیت مصدومین حادثه واژگونی اتوبوس واحد علوم تحقیقات را تشریح کرد.

وی اظهار داشت: در حال حاضر ۶ دانشجوی مصدوم در بیمارستان امام خمینی (ره)، دو دانشجوی مصدوم در بیمارستان حضرت رسول (ص) و ۵ مصدوم نیز در بیمارستان عرفان نیایش بستری هستند.

بیشتر بخوانید:

دادستان کل کشور: تا آخر در حمایت از دانشجویان ایستاده‌ام

واژگونی اتوبوس، رئیس دانشگاه آزاد را به مجلس کشاند

فیلم / حضور رئیس دانشگاه آزاد در میان دانشجویان

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: سه نفر از دانشجویان نیز با رضایت و میل خانواده‌های خود به بیمارستان‌های خصوصی نورافشار، خاتم الانبیا و لاله منتقل شدند. در این خصوص تاکنون تمامی هزینه‌های بیمارستان از سوی دانشگاه آزاد اسلامی پرداخته شده است.

ابطحی گفت: هم اکنون در بیمارستان‌های دانشگاهی ۱۳ دانشجو مصدوم و در بخش خصوصی نیز سه نفر بستری هستند؛ در مجموع ۱۶ مصدوم از ۲۸ مصدوم حادثه دیده این سانحه در بیمارستان بستری هستند و مابقی آنها که ۱۲ مصدوم بودند، طبق نظر پزشکان ترخیص شدند. البته برخی از آنها در منزل نیازمند مراقبتهای توانبخشی هستند که از جانب دانشگاه آزاد اسلامی مورد حمایت و درمان قرار دارند.

وی تصریح کرد: به لطف خدا از روز جمعه تا به امروز کم کم درجه هوشیاری دانشجویان مصدومی که در بخش مراقبت‌های ویژه بستری بودند، افزایش یافت.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به تلاش‌های مسئولان این دانشگاه برای کم کردن آثار این حادثه برای خانواده‌ها و دانشجویان، گفت: برای همراهان مصدومین این حادثه در بیمارستان امام‌خمینی (ره) سالن خوبی را مهیا کرده و سعی کردیم شرایط مناسب و در شأنی را برای آنها فراهم سازیم. خانواده‌های مصدومینی که در شهرستان سکونت دارند نیز در هتل اسکان یافتند و شب‌ها عمدتاً برای استراحت به هتل مراجعه می‌کنند.

ابطحی افزود: روند درمان مصدومینی که از بیمارستان مرخص شدند ادامه دارد. مسئولان دانشگاه مرتب با خانواده‌های آنها در تماس هستند. امکانات بیمارستان بوعلی سینا و امام در اختیار آنها قرار داده شده و تلاش کردیم روند درمانی مطلوبی را پشت سربگذارند.

وی یادآور شد: دکتر طهرانچی ریاست دانشگاه و دکتر نفر معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد به ما در این زمینه اختیار کامل دادند که دارو، پروتز، آنتوپروتز و وسیله‌های جانبی برای مصدومین از سوی دانشگاه آزاد تهیه و به سرعت تأمین شده و محدودیتی در این امر نداریم.

وی در پایان ضمن تشکر از مسئولان و هیئت علمی بیمارستان‌هایی که مصدومین این سانحه در آن بستری هستند، گفت: همکاران پزشک ما در بیمارستان امام (ره)، حضرت رسول (ص) و عرفان نیایش که همه این بیمارستان‌ها در بخش پزشکی در سطح بسیار خوبی هستند و جزو بهترین بیمارستان‌های آموزشی محسوب می‌شوند، کمک زیادی کردند و با استفاده از بهترین امکانات تلاش شد تا از این ناراحتی‌ها کم شود.

ظهر چهارم دی ماه، بروز سانحه‌ای برای یکی از سرویس‌های واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد باعث جانباختن ۱۰ زخمی شدن ۲۷ نفر شد. ابعاد مختلف این حادثه در حال بررسی است.

منبع: تسنیم

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس