کد خبر 923432
تاریخ انتشار: ۶ دی ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۸
لیگ برتر

در این فصل صحبت از شوت راه دور شود، احتمالاً همه یاد گل کامیابی‌نیا به سایپا میفتند، ولی چند تیم و چند بازیکن شوت‌زن‌تر هم در لیگ هجدهم بودند.

به گزارش مشرق، نه تراکتورسازی و نه نفت آبادان شوت‌زن‌ترین تیم لیگ هجدهم نبودند، ولی بیشتر از همه تیم‌های لیگ از راه دور شوت گل زدند. هر کدام از این دو تیم در این فصل شش شوت از پشت محوطه جریمه گل زدند که بهترین آمار در بین تیم‌های لیگ برتری است. آن هم در حالی که طبق آمار متریکا، ذوب‌آهن در هر نود دقیقه از این فصل، ۱۲.۷ شوت می‌زند، ولی تراکتور و نفت آبادان کمتر از این تیم شوت می‌زنند. حتی پدیده هم بیشتر از این دو تیم شوت در چارچوب می‌زند و به طور متوسط در هر مسابقه ۴.۳ شوت به چارچوب حریفانش می‌زند. تعداد شوت در چارچوب نفت آبادان فقط ۳.۲ و تراکتورسازی هم ۴.۱ است. آمارهایی که نشان می‌دهد این دو تیم خیلی زیاد هم شانس گلزنی‌شان را از طریق شوت دنبال نمی‌کنند، ولی هر بار که شوت می‌زنند، خطرناک است.

در هر دو تیم، بازیکنانی با توانایی بالا در زدنِ شوت حضور دارند که می‌توانند دروازه هر حریفی را با خطر مواجه کنند. در نفت آبادان، اکبر ایمانی و طالب ریکانی حضور دارند که این فصل بیشتر از همه بازیکنان لیگ، از پشت محوطه جریمه گل زدند. دو بازیکنی که در سال‌های قبل هم هنرنمایی‌شان در به ثمر رساندن شوت‌های راه دور را نشان داده بودند و در کارنامه فوتبالی‌شان چند سوپرگل دیده می‌شود. هر دو بازیکن هم در این فصل به ذوب‌آهنی از راه دور گل زدند که بعد از سپیدرود، بیشتر از همه تیم‌های لیگ از پشت محوطه جریمه گل خورده است. علاوه بر نفت آبادان به نظر می‌رسد دستور شوت‌زنی در رختکن تراکتورسازی هم صادر شده است. تیمی که پر است از بازیکنان‌های توانا در شوت‌زنی؛ مسعود شجاعی، اسماعیلی‌فر، استوکس، لی‌اروین، مهدی‌پور. تراکتور این فصل به هر سه دروازه‌بانی که در مهار شوت ضعف داشتند از پشت محوطه جریمه گل زد. به ترتیب تیم‌های سپیدرود، ذوب‌آهن و استقلال‌خوزستان بیشتر از بقیه تیم‌ها از پشت محوطه جریمه گل خوردند. هر کدام از این تیم‌ها یک گل از راه دور هم این فصل از تراکتورسازی دریافت کردند تا تراکتوری‌ها بهترین بهره را از این ضعف حریفان برده باشند.

منبع: وب سایت برنامه نود

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس