وزارت دفاع

در دیدار معاون ستادکل نیروهای مسلح روسیه با جانشین وزیر دفاع، بر تعمیق و تحکیم روابط سازنده میان نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه تاکید شد.

به گزارش مشرق، ژنرال اسپینوف معاون رئیس ستاد کل نیروهای مسلح روسیه و رئیس بخش روسی کمیسیون مشترک همکاری­های نظامی ایران و روسیه در محل وزارت دفاع با سردار قاسم تقی زاده جانشین وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح دیدار و پیرامون آخرین وضعیت همکاری های دفاعی دو کشور، تحولات منطقه ای و بین المللی گفتگو کرد.

در این دیدار طرف ایرانی با تبریک میلاد حضرت عیسی مسیح (ع) به نیروهای مسلح، دولت و ملت فدراسیون روسیه، همکاری‌­های راهبردی تهران و مسکو در مبارزه با تروریسم را الگوی موفقی جهت مدیریت و حل و فصل بحران‌­های منطقه­‌ای و بین­‌المللی ارزیابی و خروج نیروهای نظامی آمریکا از کشور سوریه را شکستی دیگر برای سیاست­‌های نابخردانه ترامپ در منطقه و جهان دانست.

بیشتر بخوانیم:

سرلشکر باقری:‌ ایران و روسیه به دنبال توسعه همکاری هستند

سردار تقی زاده با اشاره به امضای موافقت نامه بین دولتی همکاری‌­های نظامی در 30 دی ماه 1393 (ژانویه 2015) توسط وزرای دفاع دو کشور بر آمادگی جمهوری اسلامی ایران جهت توسعه و تعمیق همکاری‌­های دفاعی و نظامی دو کشور در کلیه زمینه‌­ها را اعلام نمود.

"ژنرال اسپینوف" نیز با ابراز خرسندی از برگزاری دومین اجلاس کمیسیون مشترک  همکاری‌­های نظامی و ارائه گزارشی از همکاری های نظامی دو جانبه تهران-مسکو در زمینه‌­های مختلف، توسعه،تعمیق و تحکیم روابط سازنده میان نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه  را عامل مهمی برای تامین امنیت در منطقه و جهان دانست.

وی در ادامه افزود: در سایه همکاری‌­های نظامی پرحجم  و تعامل پرقدرت دو کشور در سوریه، امکان تامین امنیت و ثبات در منطقه و جهان وجود دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس