ماکرون بر ضرورت برقراری نظم و آرامش در سراسر فرانسه تاکید کرد

رئیس‌جمهور فرانسه در پی ششمین شنبه ناآرام در این کشور، ضمن تاکید بر اینکه باید اختلافات کنار گذاشته شوند گفت که زمان اتحاد و برقراری نظم در کشور رسیده است.

به گزارش مشرق، «امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهور فرانسه  امروز یکشنبه خواستار برقراری نظم در این کشور شد.

رئیس‌جمهور فرانسه در این مورد به شبکه تلویزیونی BFM گفت: «اکنون زمان برقراری نظم، آرامش و هماهنگی در کشور فرا رسیده است. کشور ما به چنین چیزی نیاز دارد و باید اتحاد و توافق و تعهد صادقانه برای رسیدن به اهداف مشترک محقق شود و ضروری است که اختلافات نادیده گرفته شوند.»

بیشتر بخوانید:

فرانسه برای سرکوب اعتراضات به سراغ گروهک منافقین رفت

ماکرون که به چاد رفته است همچنین تاکید کرد که به صورت منظم درباره اعتراض‌های دیروز با وزارت کشور در ارتباط است.

معترضان به سیاست‌های رئیس‌جمهور فرانسه دیروز (شنبه) هم به خیابان‌های پاریس آمدند. روزنامه فرانسوی «ژورنال‌دودیمانش» نوشت که دولت فرانسه با 4 هزار و 100 نیروی امنیتی برای ششمین شنبه ناآرام خود را آماده کرده بود. آخرین اطلاعاتی که از تظاهرات دیروز به دست آمده حاکی از این است که دست‌کم 220 نفر در سراسر کشور دستگیر شدند.

اعتراضات مردمی در فرانسه تحت عنوان «جلیقه ‌زردها» که از شش هفته پیش شروع شده، با وجود عقب نشینی رئیس‌جمهور این کشور از گران کردن بنزین و تعلیق طرح گرانی بنزین، کمابیش ادامه دارد.

دولت فرانسه اگرچه این طرح را به حالت تعلیق درآورد، اما جلیقه‌زردهای فرانسوی خواستار لغو آن هستند و از همین روی، همچنان آتش تظاهرات در کل فرانسه شعله‌ور است.

دولت فرانسه قصد دارد در چارچوب سیاست تشویق عمومی به استفاده از خودروهای هیبریدی و کاهش خودروهای متکی به سوخت فسیلی، از ابتدای سال آینده میلادی مالیات بر سوخت را افزایش دهد؛ سیاستی که جرقه اعتراضات سراسری را زده است.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس