عبدالعلی یزدانیار

نویسنده کتاب «صدِ روسی» گفت: کتاب «صد روسی» حاوی خاطرات جانباز عبدالعلی یزدانیار است که با ویرایش نهایی در مسیر چاپ قرار گرفته است.

به گزارش مشرق، میثم رشیدی مهرآبادی درباره تازه‌ترین تالیف خود اظهار داشت: کتاب «صد روسی» حاوی خاطرات جانباز عبدالعلی یزدانیار است که با ویرایش نهایی در مسیر چاپ قرار گرفته است.

وی در ادامه با بیان اینکه در رونمایی کتاب «حاجی فیروز» که بر اساس خاطرات دیده بان حاج فیروز احمدی نوشته بودم، با این جانباز بزرگوار آشنا شدم، توضیح داد: با آقای یزدانیار در مراسم رونمایی از کتاب «حاجی فیروز» آشنا شدم و با توجه به تاکیدات همرزمان ایشان مبنی بر بیان خاطرات و اصرار بنده، روند دریافت خاطرات از همان روزها آغاز شد.

بیشتر بخوانیم:

حرکت آهسته ترکش نیم‌متری در کتف رفیقم

چاپ پنجم «حاجی فیروز» در ویترین کتابفروشی‌ها

رشیدی‌ با اشاره به این مطلب که این رزمنده مخلص در ابتدای مسیر از بیان خاطرات خودداری می‌کرد، عنوان داشت: در ابتدا آقای یزدانیار به شدت نسبت به بیان خاطرات و یاد حماسه‌هایی که آفریده، خودداری می‌کرد اما به مرور توانستم ایشان را متقاعد کنم که ذکر این خاطرات برای ثبت در تاریخ، ضروری است.

جانباز عبدالعلی یزدانیار در زمان جنگ

به گفته وی، بسیاری از خاطرات به صورت مکتوب در اختیار من قرار گرفت، بنده نیز با رعایت امانت نسبت به محتوا، موارد را ثبت کردم.

این مولف با بیان اینکه در این اثر نام شهدای بسیاری آمده گفت: این کتاب حاوی اسامی بسیاری از شهداست اما بیشتر از همه باید به شهیدان ناصر اصفهانی و سید یحیا ترابی اشاره کنم که اتفاقات رخ داده برای این دو شهید از فرازهای خواندنی کتاب به شمار می رود.

رشیدی با تاکید بر این مهم که انتشار خاطرات رزمندگان در هر سطحی، این نکته را به ما گوشزد می‌کند که هنوز گنج‌های زیادی در فرهنگ دفاع مقدس ناشناخته مانده و جنگ تحمیلی را می‌شود به تعداد همه رزمندگان آن مورد بررسی و کنکاش قرار داد، خاطر نشان کرد: این کتاب اگر چه خاطرات پراکنده یک رزمنده به ظاهر معمولی است، اما حاوی نکات تکان دهنده‌ای است که خواننده را به راحتی تا آخر با خود همراه می‌کند.

وی افزود: «صدِ روسی» نام خمپاره‌ای است که به وسیله گلوله آن، اتفاق مهمی در زندگی راوی رخ می‌دهد که شرح آن را می‌شود در کتاب، پیگیری کرد. این اثر قرار است از سوی انتشارات مجنون در ۱۱۲ صفحه به همراه تصاویری از راوی کتاب، روانه بازار نشر شود.

گفتنی است، نشر مجنون در بیش از یک دهه که از تاسیسش می‌گذرد، سعی داشته در مسیر انتشار فرهنگ دفاع مقدس گام بردارد و کتاب‌هایش را با حداقل قیمت و حداکثر کیفیت به خوانندگانش تقدیم کند. نگارش خاطرات شهید مرتضی زهره وند و همچنین خاطرات استاد روحانی نژاد از معلمان و خیران معروف تبریزی از جمله کتاب‌های دیگری است که در رشیدی مهرآبادی در دست تالیف دارد.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس