خاتمی روحانی

درباره ائتلاف بی‌اهمیت اصلاح‌طلبان با روحانی؛ گیس و گیس‌کِشی «مسئولان وضع موجود» ادامه دارد.

سرویس سیاست مشرق -  «وبلاگ مشرق» خوانشی روزانه در لابه‌لای اخبار و مطالب رسانه‌های کشور است. ما درباره این خوانش البته تحلیل‌ها و پیشینه‌هایی را نیز در اختیار مخاطبان محترم می‌گذاریم. شنبه تا چهارشنبه ساعت ۷:۳۰ با بسته ویژه خبری-تحلیلی مشرق همراه باشید.

***

موسوی لاری: روحانی فقط در جایی موفق نبود که اختیاری نداشت...

«عبدالواحد موسوی‌لاری»، وزیر کشور دولت اصلاحات و از فعالان اصلاح‌طلب به تازگی در بخشی از مصاحبه خود با خبرگزاری دولتی ایرنا گفته است:

«اینکه در بعضی موضوعات می گویند آقای روحانی چرا به وعده‌هایش عمل نکرده است، باید گفت که در بخش هایی که در اختیار دولت بوده قدم ها برداشته شده و بخش هایی که در اختیار نهادهای دیگر است آقای روحانی نتوانسته است کاری انجام بدهد و این را باید درک کنیم.»[1]

*اگر موسوی‌لاری چنین استدلال سخیفی را در دفاع از روحانی دارد، پس باید پرسید چرا او و همراهان سیاسی‌اش خود را یک منتقد دولت احمدی‌نژاد و دستاوردهای داشته و نداشته‌اش معرفی می‌کنند و آیا آنها متوجه نیستند که احمدی‌نژاد هم می‌تواند همین استدلال عجیب را بیان کند و اگر در جایی کار نکرده‌ای دارد به یک سمت دیگر اشاره کند؟!

از ضعف استدلال موسوی لاری که بگذریم باید از او پرسید که فرض بر وجود چنین نهادهای مداخله‌کننده‌ای که می‌توانند چوب لای چرخ کارهای دولت بگذارند؛ پس چرا اصلاح‌طلبان در دو دوره متوالی خود را حامی شماره یک روحانی معرفی کردند، برایش پوستر چسباندند، تبلیغ اعتدالیون را کردند و از این گفتند که ما فدائیان روحانی هستیم و تضمین او با ماست؟[2] آیا منطقی بود برای دولتی پوسترچسبانی کنند که می‌دانند در مهمات کارهای خود مسلوب‌الاختیار است؟

نکته دیگری هم در ماجرای اشاره تلویحی موسوی لاری به ادعای این روزهای اصلاح‌طلبان، یعنی «دولت پنهان» وجود دارد و آن اینکه سند ادعاهای آقای لاری و دوستان ایشان کجاست؟!

به سخن دیگر اینکه چه دلیل و سندی غیر از جهادی نبودن و ضعف دولت در امور اجرایی هست که می‌توان تقصیر کارهای نکرده این روزها را بر گردن آن انداخت؟!

آیا آقای موسوی لاری مثلا سندی در اختیار دارند که سپاه پاسداران اجازه نداده روحانی بزرگراه و نیروگاه برق بسازد؟

و یا مثلاً آیا ایشان می‌خواهند اثبات کنند که روحانی طرحی برای «نظارت بر قیمت‌ها» داشته و از دفتر مقام معظم رهبری، جلوی این طرح را گرفته‌اند؟!

استدلال ضعیف موسوی لاری را همچنین بایستی در کنار این حقیقت تاریخی نیز قرار دارد که دولت آقای روحانی در حدّی از آزادی قرار داشت که حتی برای پیشبرد پروژه اصلی خود یعنی برجام! از خطوط قرمز نظام اسلامی هم عبور کرد اما مورد برخورد قرار نگرفت.

بدیهیست که این سطح از آزادی اگرچه در روزگاری باعث خوشحالی رئیس‌جمهور روحانی و حامیان اصلاح‌طلب او شد اما آنها را برای همیشه در مقابل این حقیقت بزرگ قرار داد که هیچ مانعی جز خودشان در مقابل کارهای نکرده، نداشته‌اند.

***

درباره ائتلاف بی‌اهمیت اصلاح‌طلبان با روحانی؛

گیس و گیس‌کِشی «مسئولان وضع موجود» ادامه دارد

«محمدصادق جوادی‌حصار»، فعال اصلاح‌طلب و از اعضای حزب اعتماد ملی به تازگی در مصاحبه با تسنیم درباره اظهارات اخیر محمود واعظی که گفته بود "این‌که ما در سال 96 با گروهی نشسته باشیم و با هم چیزی را به‌عنوان ائتلاف امضا کرده باشیم  خیر، نه در سال 92 این کار را کرده‌ایم و نه در سال 96" تصریح کرده است:

«آقای واعظی درست می‌گوید که در سال‌های 92 و 96 هیچ  ائتلافی به معنای مشخص بودن سهم طرفین پیروز در انتخابات  وجود نداشته است.»

او می‌افزاید: اما این واقعیت است که قبل از سال 92 آقای هاشمی و برخی  بزرگان جریان اصلاحات در قالب قراردادی اجتماعی و سیاسی به این جمع بندی رسیدند که از آقای روحانی حمایت کنند.[3]

*وبلاگ مشرق طی سالیان گذشته بارها و بارها و در شمارگان مختلف خود به این مسئله اشاره کرد که اصلاح‌طلبان ولو حتی یک برگ سند! هم در دفاع از آقای روحانی در سال 92 و «حمایت رسمی» از او ندارند.[4]

مرور دوباره این تحلیل صحیح و خوانش اظهارات درست جوادی حصار اما مؤید و آشکارکننده 3 نکته مهم است:

یکم: اگرچه اصلاح‌طلبان هرگز اقدام به حمایت رسمی از روحانی نکرده‌اند و در انتخابات سال 96 هم به همین جهت برای او «ستاد انتخاباتی» تشکیل ندادند اما این رفتارها مانع به هم تنیدگی سرنوشت آنها و روحانی با یکدیگر نشده است.

به دیگر سخن اینکه معاشقه‌های جریان چپ با دولت خودشان! طی 6 سال گذشته؛‌ اثری بر ذهن افکار عمومی و روان مردم گذاشته است که هیچ بیانیه یا تشکیل ستادی نمی‌توانست بگذارد.

و حالا مردم آقای روحانی را فرزند اصلاحات می‌دانند که با «تَکرار می‌کنم» خاتمی، معاون اولی «اسحاق جهانگیری» و ابراز فدایی بودن چپ‌ها برای روحانی؛ 2 دوره بر رأس امور بوده و مقدّرات کشور را در دست داشته است.

ما به اصلاح‌طلبان یادآوری می‌کنیم روزهایی را که مستانه می‌گفتند اصلاحات و اعتدال یکی هستند و روحانی حتی از ما نیز بهتر عمل کرده است... روزهایی که اما هیچیک از اصلاح‌طلبان به فکر فرارسیدن «زمستان مطالبات» در پی آنها نبودند و به زعم خود فکر می‌کردند با انتقاد از روحانی از بند سرنوشت مشترک با او خواهند رَست... اما این مسئله غیر ممکن بود که با آن معاشقه‌ها غیر ممکن‌تر نیز شد.

دوم: اکنون این آقای عارف است که باید توضیح بدهد چرا 6 سال آزگار افکار عمومی مردم ایران را به بازی گرفت و بدون هیچ سند و مدرک و ائتلافی از این گفت که در سال 92 به نفع روحانی کنار رفته است!

جالب آنکه عارف در بیانیه کنارروی خود نیز نامی از روحانی نبرده بود.

و سوم: اگرچه آقایان جوادی حصار، سعید حجاریان، مرحوم هاشمی و خاتمی هیچ حمایت مکتوب و ائتلاف رسمی‌ای با روحانی نداشته‌اند اما این مسئله هرگز به معنی وارهیدن آنها از سمت انتقادات مردم و افکار عمومی بابت کارنامه ضعیف دولت آقای روحانی نیست.

ما ائتلاف نداشتیم و ما منتقد هستیم در اوضاع کنونی بیشتر به مزخرفی می‌ماند که برای هیچ کس ارزشی ندارد. ضمن اینکه چپ‌ها از گیس و گیس‌کِشی با دولت خودشان و به راه انداختن بازی «کی بود کی بود من نبودم»! هم راه به جایی نخواهند برد.

این اصلاح‌طلبان هستند که حتی بیشتر از شخص رئیس‌جمهور روحانی بایستی پاسخ مردم را بابت گرانی‌ها و مشکلات اقتصادی فعلی بدهند و ایضاً توضیح بدهند که چرا آقای روحانی را با یا بدون بیانیه و ائتلاف رسمی در دامن مردم گذاشتند و رأی گرفتند؟

همانطور که باید از بابت ناکارآمدی شورای شهر و فراکسیون امید نیز توضیحات مهمی را به مردم ارائه کنند.

مردم در همیشه تاریخ، «عُشّاق» را بیش از دو طرف یک ائتلاف سیاسیِ ثبت شده یا نشده، در خاطر سپرده‌اند...

***

آنها در فرانسه از برج ایفل عکس می‌گیرند اما در ایران از سگ!

«سگ» مخلوق زیبای پروردگار، از نگاه یک سلبریتی

«مهدی پاکدل»، از بازیگران سینما و تئاتر به تازگی با انتشار عکس زیر در اینستاگرام خود نوشت: «مخلوق زیبای پروردگار»!

او در این پست اینستاگرامی از هشتگ‌های حرمت و شعور نیز استفاده کرده است...

*صد البته هر مخلوقی از مخلوقات خداوند متعال زیباست اما بحث تبلیغ سگ و ایضاً سگ‌بازی و گربه‌بازی که متأسفانه به یک رویه فراگیر در میان برخی سلبریتی‌های ایرانی تبدیل شده؛ مسئله دیگریست...

از طرفی مشخص نیست چرا آقای پاکدل وقتی در فرانسه هستند از «برج ایفل» عکس می‌گیرند اما وقتی در ایران حضور دارند ترجیح می‌دهند به جای اینهمه نماد خوب و صوَر دیگر آفرینش که اثبات زیباییشان هم چندان سخت نیست؛ عکس غروب و برگ خشکیده و کلاغ و گوسفند بگیرند و یا تصویر سگ را بعنوان مخلوق زیبا منتشر کنند؟!

اگر زیبایی ایران اسلامی از نظر برخی سلبریتی‌ها در حدّ یک سگ بیشتر نیست و برج میلاد و پل طبیعت و کاخ موزه سعد آباد، خیابان‌های تمیز و... هم لایق درج شدن در صف علاقه‌مندی این چهره‌ها نیستند؛ آیا بهتر نیست این چهره‌ها به همان کشورهایی مهاجرت کنند که دوستشان دارند و آنها را «شهر هنر»! می‌پندارند؟

از طرفی آیا مردم نباید بدانند که چرا برخی سلبریتی‌ها علیرغم اینهمه سیاهی و ناامنی و مالیات فراوانی که در ایران اسلامی وجود دارد! اما باز هم رحل اقامت در ایران افکنده‌اند و حاضر به کار هنری کردن در کشورهای دیگر دنیا نیستند؟

قبل از پاکدل،‌ هانیه توسلی، دیگر بازیگر تئاتر و سینما نیز در یک پست اینستاگرامی با اشاره به مرگ گربه خانگی‌اش، آرزوی مرگ کرده بود.

مهدی پاکدل از سلبریتی‌های حامی رئیس جمهور روحانی نیز هست که این روزها انتقادات تندی از وضع موجود را نیز منتشر کرده است!

***

1_ http://www.irna.ir/fa/News/83139936

2_ https://www.isna.ir/news/96021206977/

3_ https://tn.ai/1902629

4_ mshrgh.ir/770339

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 52
 • در انتظار بررسی: 1
 • غیر قابل انتشار: 16
 • خانم گل IR ۰۷:۴۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۱
  85 4
  اینم جزو پروژهاشونه از سیری هم هست پول مردمو می دن به اینا که مثلا فرهنگ‌سازی کنن اینجوری
 • IR ۰۷:۴۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۱
  42 6
  تاثیر بی زنی است
  • IR ۰۸:۲۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۱
   57 2
   تاثیر بی هویتی ست..
 • مجید IR ۰۷:۵۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۱
  42 3
  جناب آقای موسوی لاری، آقای روحانی چه طرحی را برای اصلاح اقتصادی داشتند که اجرای آن در حد اختیارات ایشان نبود؟ برای انتخاب مدیران شایسته (به جای مشتی افراد مسن، ثروتمند، بی انگیزه و بی لیاقت) چه مانعی داشتند؟ برای اینکه خودِ ایشان کمی وقت برای اداره کشور بگذارند چه کسی مانع می شود؟ برای اینکه هر چند وقت یکبار برای توجیه بی لیاقتی خود و کابینه انتخابیش، مشتی مزخرف تحویل مردم ندهد چه اجباری داشت؟ به جای تکیه بر مردم و نیروهای داخل کشور دنبال حل مشکلات مملکت از طریق کدخدا رفتن، به دلیل اجبار دیگران بود؟ آیا توانست اروپا را برای سرمایه گذاری در کشور و یا انتقال پولمان متعاقد کند؟ مشکل شما این است که می خواهید هرچه آمریکا می خواهد، از تعطلیلی صنعت دفاعی و قطع رابطه با حزب الله لینان و ... تا برسد به آزادی همجنس بازی را به او بدهید تا شاید ارباب نظر لطفی به شما بکند. سرنوشت این مسیر همان سرنوشت قذافی و مرسی و بن سلمان است
  • علی اکبر IR ۱۵:۱۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۱
   7 0
   راست میگه دیگه مثلا چرا حقوق نجومی هارا رسوا کردند اگه نمی کردند الآن خیلی هاشون حقوق نجومی بودند والا
  • IR ۱۶:۰۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۱
   12 0
   لاری داره غیر مستقیم می گه شیخ حسن در هیچ کاری اختیار نداشت!
  • SE ۱۸:۰۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۱
   3 0
   عزیزم ناراحت نشو بعضیها از لاری به لاروی رسیده اند
 • IR ۰۸:۱۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۱
  39 2
  وای خدا عجب روئی دارند این افساد طلبها.... یه جا شما نام ببر که موفق بوده.... دیگه از نجابت مردم سوئ استفاده نکنید.
 • IR ۰۸:۲۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۱
  32 0
  اينطور كه شيخ موسوي لاري نظر داده , يعني روحاني هيچ اختياري نداشته! آخه ما يه كار مثبت و به دردبخور در عرض اين 6-5سال از اين ... نديديم.
  • IR ۲۱:۰۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۱
   2 0
   عزیزانم من ، شبخ به عمامه سفید میگن لاری عمامش مشکیه یعنی سیده نه شیخ
 • IR ۰۸:۳۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۱
  22 0
  يه آدم عاقل اونجا نبود كه به اين شيخ موسوي لاري فتنه گر بگه اگه اينگونه كه شماها مي گوييد و ادعا مي كنيد كه شيخ حسن اختياري از خودش نداشته و نداره و به خاطر همين بي اختياريها موفق نبوده! پس چرا هنگام انتخابات زمين و زمان را به هم مي دوزين و رقباي انتخاباتي تون رو با بدترين تهمتها و دروغها و فحشها مورد حمله قرار مي دهيد تا رأي بياريد! اگر هم رقيبتون رأي بياره كل مملكت را به آشوب و فتنه مبتلا مي كنيد.دولتي كه اختيار از خودش نداشته باشه ,ارزش اينهمه بالا و پايين پريدن و اردوكشي خياباني و خوش رقصي براي بوقهاي تبليغاتي دشمنان را دارد؟؟!!!
 • IR ۰۸:۵۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۱
  11 2
  افسردگی گرفته
 • DE ۰۸:۵۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۱
  15 9
  همونی که آدمیزاد آفریده، حیوانات رو هم لابد آفریده!! خیلی احساس برتر بودن بهتون دست داده بهتره در ترتیبات به وجود آمدن خودتون یک بازنگری بفرمایید!! خدا به ما عقل و ظاهرا یکم شعور داده، هرکس این دوتا رو نداشت پست و کثیفه! در خوردن و دفع کردن با سایر حیوانات اشتراک دارید زیاد "ما" یا "اونا" نکنید!! زیاد شلوغ کنید میگم بعضاویامون هم خصلت سگی داریم و هم پوزیشن همین رو!!
  • SE ۱۸:۰۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۱
   3 4
   تو میتونی کرم توی لجن باشی ولی مزاحم بشی زیر پا لهات میکنیم
  • ۱۳:۳۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۳
   0 0
   چه ربطی داشت؟ مسئله نگرش غیر عادی سلبریتی هاست نه حیوانات.
 • IR ۰۹:۱۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۱
  24 0
  بله مثلا اقای روحانی در حوزه کشاورزی اختیار داشته و با فرمان استفاده گسترده از محصولات تراریخته چنان بلایی سر ملت خواهد اورد که تاریخ به عمر خود ندیده باشد در حوزه صنایع هوا و فضا هم اختیار داشته و بالکل کرکره این صنعت را پایین کشیده در حوزه خودروسازی هم اختیار داشته و چنان لوازم چینی را با قیمتهای المانی به مردم قالب کرده که خود مردم هم حیرانن. در حوزه فرهنگ و ادبیات هم اختیار داشته و چنان وزرای باادبی اختیار کرده که هنوز جوکهای وزیرانش نقل محافل است و چنان در تادیب کارمنداش سخت گیری می کند که کارمند حراست را به جرم شنیدن فحش توسط نماینده مجلس ، به تخلفات اداری می کشاند! بتون ریزی اش هم که اصلا ححححححححححححرف نداره چنان بتی به مراکز هسته ای ریخته که تا صد سال ترک هم برنمیداره البته این افتخار فتح الفتوحی و گلابی برجام را مشترکا توسط امیر کبیر ؟!! زمان و روحانی صورت گرفته. در حوزه مدیریت سیل و زلزله هم که دیگه حرف نداره . حتی عالم الغیب میدونست سال بعد زلزله میاد لذا برای زلزله زده های کرمانشاه کاری نکرد. در مورد صنایع دفاعی هم که در دنیای گل و بلبل ایشون داعش و .... جایی ندارن و اصلا لزومی به تاسیسات دفاعی نیست اقای لاری بهتره بگی روحانی در جایی موفق بود که اختیار نداشت
 • IR ۰۹:۲۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۱
  9 24
  همین آقای پاکدل اگر از رییسی حمایت کرده بود ، همین شماها میکرفن به دست ، دنبال سگه بودید تا برای صدا و سیما ازش مصاحبه بگیرید . مشکل سلبریتی و سگه نیست ! مشکل .... چیز دیگری است !!!!
  • عباسی IR ۱۱:۲۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۱
   13 4
   ولی آقای پاکدل از آقای روحانی حمایت کرد نه از آقای رییسی
 • IR ۰۹:۲۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۱
  25 2
  اقای پاکدلی که اینهمه از سگ تعریف می کنی لابد می دونی که سگ به خاطر وفاداری اش مشهور است شما چی ؟ چرا شما و دیگر سلبریتی های عاشق سگ از این حیوان وفاداری را نمی اموزید و به سال نکشیده طلاق می گیرید؟!
 • IR ۱۰:۱۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۱
  14 0
  سندروم افسردگی مزمن هنرپیشه ها. خدایا شفا بده.
 • IR ۱۰:۲۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۱
  9 9
  بخصوص این سگهای شمالی خیلی قشنگ اند.و اصلا انگار می فهمند. پدر من مال یکی از روستاهای شماله و از بچگی با سگ بزرگ شده
 • IR ۱۰:۴۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۱
  12 1
  چرا سلبریتی ها وفا را از سگ یاد نمی گیرند؟
 • راستگو AT ۱۱:۰۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۱
  17 4
  سگ جانوری پرخشگر و وحشی که از نژاد گرگ بوجود اومده و به هیچ وجه از نظر بهداشتی و ...نباید در محیط های شهری باشه/ من در اروپا دارم میبینم که سگ علاوه بر آلودگی کوچه و خیابانها با هاپ هاپ کردن و سروصدا و گاهی حمله به رهگذرها چه جونور مزاحمیه ولی از اونجایی که مردم غرب و اروپا سگ باز هستند و به دلیل اینکه مهروزی به هم خیلی کمرنگ تر از مردم آسیاست به سگ پناه میبرند>>متاسفانه برخی از ایرانیها هم با تقلید نابجا رفتارهای اونها رو انجام میدن...
 • IR ۱۱:۰۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۱
  8 2
  سگ اگر خوب است چون تمام تلاشش را میکند که بر اساس غریزه یک سگ کامل باشد ، شما چه آیا برای آدم بودن تلاسی میکنید ؟
 • تبریزی IR ۱۱:۰۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۱
  10 0
  این وزرات مسکن تماما در دست اصلاح طالبان بود هر جا سخن نا کار امدی است نام اصلاح طالبان میدرخشد
 • IR ۱۱:۳۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۱
  9 1
  اگر هرکسی یاد بگیرد در حد تخصص حرفه اش حرف بزند کار دنیا درست میشه
 • بابک IR ۱۱:۵۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۱
  16 17
  نمیدانم مشکل این حکومت با سگ چیه؟
  • IR ۱۴:۱۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۱
   11 7
   مشکل با سگ نیست با سگ باز است.
  • IR ۱۴:۱۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۱
   12 3
   مشکل با خوی سگی تو و دوستان توست و گرنه سگ هم مخلوق خداست
  • IR ۱۶:۴۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۱
   7 4
   مشکل با سگ بازهاست که یادشان رفته است باید خدا را پرستید نه سگ خدا را!!!!!
 • IR ۱۲:۴۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۱
  5 1
  "بخش هایی که در اختیار نهادهای دیگر است آقای روحانی نتوانسته است کاری انجام بدهد و این را باید درک کنیم" تنها چیزی که نمیشه درک کرد حد بی شرفی شماهاست.
 • IR ۱۳:۰۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۱
  9 0
  بهنوش رو طلاق داد و بهنوش مجدد نامزد کرده اینم بجای معتاد شدن به آعوش سگ رفته .
 • DE ۱۳:۵۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۱
  10 5
  فقط من موندم با این همه آدم عقده ای که همه هم همفکرتن مشرق . یعنی سگ مخلوق پروردگار نیست ؟ یعنی همه ی مخلوقات خدا زیبا نیستن ؟ منتهی بعضی افراد اونقدر بدبختن که فضای مجازی شده محل عقده گشایی و بد و بیراه گفتن به این و اون.
  • محمد IR ۱۴:۲۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۱
   6 2
   از نحوه حرف زدن و ادبیاتی که استفاده میکنی مشخصه کی عقده ای و بدبخته انشاالله با سگ محشور بشی
  • IR ۱۴:۴۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۱
   5 2
   بدبخت همه که مثل تو سگشونو بغل نمیزنن بزاق دهنشو . کثافت هم تپه تپه میذاره رو مبل و فرش بیشتر برو تو غش و ضعف براش
 • جواد IR ۱۳:۵۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۱
  1 4
  احسنت به اقای لاری که قابلیت رییس جمهور شدن هم دارد.من موافق ایشان نبودم ولی الان موافق او شدم
 • IR ۱۴:۳۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۱
  5 0
  آقای موسوی لاری یعنی می خوای بگی روحانی در هیچ زمینه ای هیچ اختیاری نداشت؟!
 • سید رضا IR ۱۴:۴۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۱
  1 1
  سرپیتی های بیوطن !!
 • IR ۱۵:۰۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۱
  2 3
  مدفوع هم مخلوقِ خداست و خیلی بیشتر از سگ برای انسان مفید است، پس حالا که خلیلی خوبه، به این سلبریتی ها بگید بگذارندش توی دیسِ بلوری و بذارندش روی اُپِن خونشون.
 • IR ۱۶:۲۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۱
  7 1
  لعنت خدا بر اصلاح طلبان بی خرد
 • IR ۱۷:۵۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۱
  0 0
  موسوی لاری از سال 78 ضربه مغزی شدهاند مدارک است
 • SE ۱۸:۲۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۱
  2 0
  چو عمرم مدتی با گل گذر کرد کمال همنشین در من اثر کرد وگرنه من همان خاکم که هستم وای به حال همنشین سگان، البته چه خوب بود حداقل صفت وفای به صاحب خویش را از سگان شان یاد بگیرند و برای ولی نعمت خود که مردم و فرهنگ ایرانی اسلامی است دم تکان دهند نه برای بیگانگان و فرهنگ هالیوود و الیزه و باکینگهام
 • هادی IR ۱۸:۳۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۱
  0 1
  پستش معناداره برای بعضیا..منظورش وفاداریه سگه..انقد زود مردمو قضاوت نکنید
 • IR ۱۹:۳۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۱
  0 3
  بد نگفته که . سگ زیباست . چون این همه زشتی رفتار از انسان ها میبیند ، اذیت و آزار میبیند. اما باز هم از انسان فراری نیست. متعجب است که چرا اینقدر انسانها بیرحم شده اند.
 • علی IR ۲۰:۱۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۱
  3 2
  اخوندی وزیر سابق مسکن که نماینده فتنه گر یعنی موسوی هم در سال 88 بودن بعد از 6 سال وزارت مسکن و شهر سازی چه کار مفیدی انجام دادن و چه کسی مانع این شخص و این وزارتخانه بود.
  • SE ۰۵:۱۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۲
   1 0
   اینها را آورده که کاری انجام نشه
 • IR ۲۱:۳۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۱
  3 0
  عقب افتاده های بی مغز
 • IR ۲۱:۴۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۱
  2 0
  آقای موسوی لاری شما در دولت روحانی بیشترین پول را تحت عنوان موسسات خیره و مانند آن به جیب زدید شما از روحانی دفاع نکنید چه کسی دفاع کنه
 • IR ۲۱:۴۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۱
  0 0
  آقای موسوی لاری شما در دولت روحانی بیشترین پول را تحت عنوان موسسات خیره و مانند آن به جیب زدید شما از روحانی دفاع نکنید چه کسی دفاع کنه
 • IR ۲۲:۵۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۱
  0 0
  البته این بابا هم به نوعیاز ژن های خوب اصلاحات است،یه روزی داداش اصلاح طلب این ژن خوب اگر کسی دست از پا خطا میکرد دهانش آسفالت بود آقا فیلم های همه را خودش به تشخص خودش سانسور میی کرد ،بعد حالا خود وخانواده وبرادر و.....چجوری هستند ،این اصلاحات چه ها که نمی کن
 • احمد IR ۱۳:۴۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۲
  2 0
  با این توضیحات آقای موسوی لاری پس باید بگوییم رییس جمهور فقط درایجادتورم وگرانی وفقر وفاصله طبقاتی و... اختیارداشته !
 • محسن IR ۱۷:۰۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۵
  0 3
  مشرق بعضی وقتها چرت و پرت میگی.مثل همین انتقادت به پاکدل.عکس سگ و کلاغ گذاشتن الزاما به معنای سیاه نمایی نیست.چیزی نگو که کسی بخونه بگه اینا همه حرفاشون همینجوریه.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس