کد خبر 919449
تاریخ انتشار: ۲۳ آذر ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۶
اعتراض به طرح برده‌داری در محیط کار بار دیگر معترضان مجار را به خیابان‌ها کشاند

هزاران نفر از مردم مجارستان، بار دیگر در اعتراض به طرح راست‌گرایان در زمینه قانون کار به خیابان های پایتخت آمدند.

به گزارش مشرق، در ادامه ناآرامی‌ها در مجارستان، پلیس این کشور برای سرکوب معترضان از گاز اشک‌آور استفاده کرد.

بیشتر بخوانید

اعتراض جلیقه زردها به مجارستان هم سرایت کرد

بنابر گزارش خبرگزاری اتریش، هزاران نفر از معترضان به شرایط کاری در تظاهرات دیشب در برابر پارلمان مجارستان واقع در بوداپست با پرتاب تخم‌مرغ، بطری و بمب‌های دودزا اعتراض خود را به طرح مزبور درباره شرایط کاری اعلام کردند.

  معترضان در جریان حرکت به سمت مرکز شهر با نیروهای پلیس درگیر شدند. جمعیت خشمگین به سمت پنجره‌های پارلمان سنگ پرتاب کردند. در جریان ناآرمانی‌ها، دو نفر از نیروهای پلیس زخمی شدند.

تغییر در قانون کار که حزب راست‌گرای «ویکتور اوربان» نخست‌وزیر این کشور پیشنهاد داده است، به کارفرمایان اجازه می‌دهد تا کارکنان خود را وادار کنند تا 400 ساعت بیشتر  برای آنها کار کنند. در حال حاضر ساعت کاری 250 ساعت اعلام شده است با این حال، دولت اعلام کرده است که به انعطاف‌پذیری هر چه بیشتر کارکنان نیاز دارد.

بر طبق پیش نویس این طرح، علاوه بر اینکه کارفرمایان می‌توانند از کارکنان درخواست اضافه‌کاری بیشتری بکنند، دوره پرداخت خسارت هم بیشتر شده است.

روسای اتحادیه‌های کاری چنین قانونی را به قانون برده‌داری تعبیر کرده‌اند و دولت اوربان را متهم کرده‌اند که به بهای کار بیشتر کارگران می‌خواهد منافع شرکت‌ها را تامین کند.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس