محمد اسلامی

وزیر راه و شهرسازی از واگذاری ۶۰ هزار واحد مسکن مهر به کمیته امداد امام‌خمینی(ره) خبر داد.

به گزارش مشرق، محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی، در حاشیه جلسه امروز (14 آذر) هیئت دولت و در جمع خبرنگاران گفت: بازار مسکن تابعی از شرایط اقتصادی و متاثر از تحولاتی است که در بازار ارز رخ داد. الزاما به خود بازار مسکن مربوط نمی‌شود. مهم این است که ما در  جریان تولید مسکن برای  اقشار متوسط و کم درآمد، برنامه متنوعی داشته باشیم و به آنان کمک کنیم تا صاحب مسکن شوند.

بیشتر بخوانید:

آخرین وضعیت پرونده مسکن مهر در مجلس

اولین جلسه اختصاصی مسکن مهر برگزار شد

راز وجود ۷۵ هزار واحد فاقد متقاضی مسکن مهر +سند

 

وی افزود: مهمترین گامی که در این راستا در هفته گذشته برداشته شد، ابلاغ احداث صدهزار واحد مسکونی در بافت‌های فرسوده بود که تفاهم‌نامه‌هایش، مبادله و منابعش هم پیش‌بینی شده بود. همچنین به استانداران ابلاغ کردیم که در 270 محله در شهرهای گوناگون کشور، با مدیریت استانداران این واحدهای مسکونی توسط خود مردم یا توسعه‌گران با اراضی که خودشان در اختیار دارند یا اراضی که ما در اختیارشان می‌گذاریم؛ احداث شود.

وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: احداث صدهزار واحد مسکونی در شهرهای کوچک را هم در نظر داریم که با همکاری بنیاد مسکن در دستورکار است، بزودی ابلاغ می‌شود. احداث سالیانه 50 هزار واحد مسکونی در شهرهای جدید را هم داریم که این برنامه هم تدوین شده است.

اسلامی با بیان اینکه تکمیل حدود پانصد هزار واحد مسکونی را در نظر داریم، گفت: تقریبا در همه پروژه‌های مسکن مهر این فراخوان داده شده است که به همه مجریان و دستگاه‌های مربوطه ابلاغ شده که با توجه به شرایطی که هست این پروژه‌ها را تکمیل کنیم. حدود 60 هزار واحد مسکونی از مسکن مهر که بدون متقاضی بود را در اختیار کمیته امداد قرار دادیم، با هم تفاهم نامه‌ای امضا کردیم که آنها بتوانند این واحدها را تکمیل و در اختیار قشر آسیب پذیر جامعه قرار دهند.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس