کد خبر 916014
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۸
شهروندان مراقب پیامک‌های ناشناس باشند

خبرگزاری میزان- معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی تهران بزرگ گفت: شهروندان پیش از انجام هرگونه تراکنش مالی، پس از احراز هویت صاحب حساب بانکی مقصد، نسبت به انجام تراکنش مالی خود اقدام کنند.

به گزارش مشرق، سرهنگ کارآگاه جهانگیر تقی پور از دستگیری یکی از مجرمین سابقه دار و حرفه‌ای در زمینه جعل و کلاهبرداری خبر داد که با ارسال پیامک، از گیرندگان پیامک درخواست واریز پول می‌کرد.

وی در توضیح این خبر گفت: در پی طرح شکایت با موضوع کلاهبرداری و ارجاع آن به اداره چهاردهم پلیس آگاهی تهران بزرگ، مالباخته در پلیس آگاهی تهران بزرگ حاضر شد و در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: پیامکی مبنی بر درخواست واریز مبلغ یکصد میلیون ریال به شماره حساب ارسالی دریافت کردم؛ همزمان، چون قرار بود که همان مبلغ را به حساب یکی از دوستان خود واریز نمایم، فکر کردم که پیامک از طرف وی ارسال شده است؛ لذا از طریق دستگاه خودپرداز بانکی و بدون آنکه تماسی با دوست خود داشته باشم، مبلغ فوق را به شماره کارت ارسال شده واریز کردم ولی بعد متوجه شدم که از بنده کلاهبرداری شده است.

بیشتر بخوانید:

انتخاب طعمه‌های سارقان مسلح از سایت دیوار +عکس

شهروندان مراقب کلاهبرداری اسکیمر باشند

با آغاز اقدامات ویژه پلیسی، کارآگاهان اداره چهاردهم پلیس آگاهی موفق به شناسایی یکی از مجرمین سابقه دار به نام "سعید. ر" (۴۰ ساله) شدند؛ در بررسی سوابق سعید مشخص شد که وی دارای سوابق متعدد کیفری به اتهام کلاهبرداری به همین شیوه و شگرد است و در حال حاضر نیز تحت تعقیب مراجع قضایی و انتظامی است.

در ادامه رسیدگی به پرونده، کارآگاهان اداره چهاردهم پلیس آگاهی با شناسایی مخفیگاه متهم در نسیم شهر، با اخذ نیابت قضایی به این شهرستان اعزام و در پنجم آذرماه ۱۳۹۷ طی یک عملیات غافلگیرانه "سعید. ر" را دستگیر کردند.
در همان تحقیقات اولیه متهم صراحتا به بیش از ده‌ها فقره کلاهبرداری به این شیوه و شگرد اعتراف کرده که با انجام اقدامات ویژه پلیسی تاکنون تعداد ۱۵ نفر از مالباختگان شناسایی شدند که در تحقیقات بعمل آمده از این تعداد مالباخته مشخص شد که متهم بیش از یکصد میلیون تومان از آن‌ها کلاهبرداری کرده است.

سرهنگ کارآگاه جهانگیر تقی پور گفت: در حال حاضر متهم با قرار قانونی در اختیار اداره چهاردهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دارد و تحقیقات پلیسی جهت شناسایی دیگر مالباختگان در دستور کار کارآگاهان اداره چهاردهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است.

منبع: میزان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس