ابوترابی فرد

ابوترابی فرد گفت: دولت، شهرداری و همه نهادها قبل از اینکه به افزایش درآمدها فکر کنند به کاهش هزینه ها، مدیریت هزینه ها و ارتقاء بهره وری بیندیشند.

به گزارش مشرق، حجت الاسلام سید محمدحسن ابوترابی فرد در خطبه های اول نماز جمعه گفت: وحدت ملی و انسجام  اسلامی امری مهم است. وحدت ملی و انسجام اسلامی با نگاهی به جامعه جهانی اصلی اساسی است. آموزه های اسلام بدون استثنا زمینه ساز وحدت جامعه اسلامی و وحدت امت اسلامی را فراهم می کند.

وی افزود: پیامبر اعظم (ص) با برجسته کردن اسلام، عزت انسانی، منزلت و کرامت انسان، راه را برای وحدت جامعه اسلامی هموار کردند.

ابوترابی فرد تصریح کرد: برای رسیدن به وحدت باید در زندگی فردی و خانوادگی در مسیر گسترش عدالت قدم برداریم. عدالت دلها را به یکدیگر نزدیک می کند و زمینه وحدت و انسجام جامعه اسلامی را فراهم می آورد و موجب می شود بعد از ۱۴۰۰ سال نویسنده مسیحی حضرت علی را به نام فریاد عدالت در تاریخ بنامد.

خطیب موقت نماز جمعه تهران تصریح کرد: عدالت وظیفه قطعی ماست و بسط عدالت وظیفه انقلاب اسلامی است. علم و دانش را باید فصل‌الخطاب قرار دهیم. اگر گرایش های سیاسی و جناحی را کنار بگذاریم، علم راه را برای وحدت و انسجام هموار می کند.

خطیب موقت نماز جمعه تهران ادامه داد: امروز در پناه عمود ولایت فقیه راه برای وحدت افتخارآفرین و عزت بخش هموار شده است. 

وی افزود: بسیج مستضعفین در ایران اسلامی در عراق، سوریه، فلسطین و لبنان تحت فرماندهی رهبر معظم انقلاب در برابر دنیای استکبار با قدرت ایستاده است.

ابوترابی فرد گفت: این وحدتی است که استکبار و نظام سلطه از آن سیلی‌های متعددی دریافت کرده و خواهند کرد.

خطیب موقت نماز جمعه تهران در خطبه دوم نماز جمعه این هفته تهران گفت: امروز نیروی دریایی جمهوری اسلامی یک نیروی مقتدر، بازدارنده و امنیت آفرین است و باید بر اقتدار و توانایی خود بیفزاید.

وی افزود: در این خطبه با توجه به انتصاب شهردار تهران، نکاتی را در این خصوص بیان می کنم. شهردار منتخب و محترم دانش آموخته دانشگاه و دارای تجارب مدیریتی است. انتظار می رود نظر رهبر انقلاب را بر تکیه بر صاحبان علم و دانش و فراهم آوردن حضور دانشگاه ها در مدیریت شهر تهران فراهم آورد، زیرا ما نیازمند شهری هستیم که براساس علم و دانش اداره شود.

توصیه امام جمعه تهران به حناچی

ابوترابی فرد گفت: برای مدیریت شهر تهران نیازمند حضور همه نهادهای موثر و دارای نقش در این عرصه می باشیم. مدیریتی موفق است که راه را برای اجماع و حضورو مشارکت مسئولین در نهادها و مدیریت شایسته شهر تهران هموار کند.

خطیب موقت نماز جمعه تهران اظهار داشت: از دولت هم همین انتظار را داریم. این رسالت دستگاه اجرایی است که با صرف وقت و استماع نقدها زمینه مشارکت دلسوزان انقلاب و چهره های دانشگاهی را در مدیریت کشور فراهم آورد. این راه رسیدن به اقتدار و عزت است.

خطیب موقت نماز جمعه تهران تصریح کرد: دولت، شهرداری و همه نهادها قبل از اینکه به افزایش درآمدها فکر کنند به کاهش هزینه ها، مدیریت هزینه ها و ارتقاء بهره وری بیندیشند. این امر راه حل معضلات کشور است.

وی افزود: باید هزینه های مدیریت شهر کاهش و رضایت مردم افزایش یابد. درآمدزایی از فروش تراکم و عوارض تغییر کاربری موجب تخریب محیط زیست شهری است.

ابوترابی فرد در خصوص منبع درآمد شهرداری ها تصریح کرد: کدام کشور و شهرداری عاقل با فروش تراکم، شهر را اداره می کند؟ کدام قاعده اقتصادی قبول می کند این گونه رفتار کنیم؟ درآمدزایی از فروش تراکم و عوارض تغییر کاربری موجب تخریب محیط زیست شهری است و موجب تضییع حقوق شهروندان شده و آسیب شهرنشینی مذهبی ودینی است.

ابوترابی فرد اظهار داشت: کدام نهاد علمی تایید کرده است که تهران باید به صورت عمودی رشد کند و این آسمان خراش ها بی ضابطه در خیابان هایی که مناسب نیست  برای تامین هزینه های شهری ساخته شود، باید یک اتاق فکر راه را برای معماری شهر تهران بر اساس رشد افقی هموار کند. این رشد با تفکر دینی و مذهبی سازگار است.

خطیب موقت نماز جمعه تهران گفت: در حوزه حمل و نقل کار بزرگی در کشور رخ داد، با اینکه از متروسازی جهان ۱۰۰ سال دور بودیم و مدیران نالایق ما را از این نعمت دور کرده بودند در طول سه دهه بعد از جنگ ۳۰۰ کیلومتر مترو با ارزش ۶۰ هزار میلیارد تومان برای مردم راه اندازی شده است.

وی ادامه داد: حدود سه میلیون نفر سفر در روز در متروها شکل می گیرد، امروز در کنار شهرهایی که ۱۵۰ سال قبل مترو را شروع کرده اند متروسازی ایران در حال پیشرفت است.

وی در بخش دیگری از اظهاراتش با انتقاد از تولید پسماند در تهران گفت: هزینه پسماند در تهران دو برابر شهرها و کلان شهرهای جهان است و روزانه ۸ تا ۹ هزار تن پسماند تولید می شود و مسئولان خدمات شهری این پسماند را جمع آوری می کنند. می توان مصرف را مدیریت کرد. این مقدار تولید پسماند شایسته نیست. با هزینه ۸۰۰ میلیارد تومانی که برای مدیریت پسماند اختصاص می یابد می توان کارهای بزرگی در تهران انجام داد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 13
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 15
 • 1 IR ۱۳:۳۷ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۹
  5 2
  شهرداری رفت دیگه حداقل تا دو سال دیگه نمیتونیم کاری باهاش داشته باشیم
 • IR ۱۴:۲۴ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۹
  1 1
  این شهرداری از ابتداش معلومه که قراره چی تحویل بده در نهایت فروش تراکم و ... که دیگه جزو ساده هاشه سالی که نکوست از بهارش پیداست
 • IR ۱۴:۴۰ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۹
  3 4
  آفرین
 • IR ۱۴:۴۱ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۹
  2 1
  هزینه پسماند در تهران دو برابر شهرها و کلان شهرهای جهان است و روزانه ۸ تا ۹ هزار تن پسماند تولید می شود
 • IR ۱۵:۳۹ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۹
  4 3
  اگرواقعامیخواهیدبه دشمن سیلی بزنیدابتدا بایدبه نفوذی هاومنافقین داخلی سیلی بزنیدوبعد دومینو وارهمه دشمنان سیلی خواهندخورد!!!تا جریان نفاق ونفوذی های داخلی برقراروسوارکارباشندوناراضی تراشی کننداین نظام وقاطبه مردم خصوصا متدینین وانقلابیون دراقصی نقاط جهان واسلام است که سیلی میخوردچون ایران الگو است پس بجای شعار دشمن داخلی راسیلی بزنیدانشاالله!
 • IR ۱۶:۵۲ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۹
  2 2
  مشکل کشور شهرداری است
 • IR ۱۷:۰۳ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۹
  2 1
  رکورد چی ؟
 • حقوقدان US ۱۸:۳۹ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۹
  3 1
  یک سفره پهن است و دورش انگلها نشسته اند و مسئولیتها بین این انگلها دست به دست میشود.
 • سیدمحمد IR ۱۹:۲۵ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۹
  5 4
  حاج آقا ! شهرداری که مردم میدانند نهاد فاسدی بوده و خواهد بود ولی به شما ارتباطی ندارد لطفا در حوزه فعالیت خود به مردم پاسخگو باشین
 • IR ۲۰:۲۷ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۹
  5 4
  قالیباف مظلوم بماند بهتر است
  • IR ۲۳:۲۴ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۹
   3 2
   ببین ظالم بود چه می شد!
 • IR ۰۰:۱۹ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۰
  2 0
  به غریبه ها که نفروخته!
 • IR ۱۳:۲۲ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۰
  0 0
  در دوران صدارت درمجلس چه گلی به سرمردم واقتصادکشور زدیدکه الان منتقد محسوب می شوید

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس