ترامپ نمایه

تلاش‌های رئیس جمهوری آمریکا برای مسکوت‌گذاشتن یک پرونده اتهامی علیه خود و فرزندانش، از سوی دستگاه قضایی آمریکا ناکام ماند.

به گزارش مشرق، یک قاضی در ایالت نیویورک روز گذشته (جمعه) درخواست وکلای دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا، را برای کنار گذاشتن پرونده‌ای که ترامپ و فرزندانش در آن به سوء‌استفاده از اقدامات خیریه‌ای‌شان متهم شده‌اند، رد کرد.

بیشتر بخوانید:

پیش از این باربارا آندروود، دادستان کل نیویورک، ترامپ را متهم کرده بود که مبالغ جمع‌آوری شده در سازمان خود به منظور امور خیریه را برای پیشبرد فعالیت‌های انتخاباتی استفاده کرده است. وکلای رئیس جمهوری آمریکا سعی در توقف پیشرفت کار این پرونده داشتند که با تصمیم این قاضی نیویورکی تلاش‌های آن‌ها بی‌نتیجه ماند و باربارا آندروود می‌تواند به پیگیری پرونده ادامه دهد.

به نوشته دویچه‌وله، وکیل رئیس جمهوری آمریکا، دادستان پیگیر پرونده را به "جانبداری گسترده" متهم کرده است. ترامپ خود نیز پیش‌تر در توییتر، دادستان را یکی از "دموکرات‌های دمدمی‌مزاج نیویورک" خوانده بود.

باربارا آندروود، دادستان کل نیویورک، ترامپ و فرزندانش، دونالد ترامپ جونیور، اریک و ایوانکا ترامپ را به سوء‌استفاده "غیرقانونی، سیاسی و گسترده" از بنیاد ترامپ برای پیشبرد کمپین تبلیغاتی انتخاباتی‌اش در سال 2016 متهم کرده است. در میان موارد اتهامی مختلف برشمرده در این پرونده، ترامپ متهم است که 2.8 میلیون دلار پول جمع‌آوری شده برای کمک به سربازان قدیمی را خرج کمپین انتخاباتی خود کرده است.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha