کد خبر 913478
تاریخ انتشار: ۲ آذر ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۴
امیرحسین فتحی

سرپرست باشگاه استقلال، گفت: پرونده تیام بسته شده او تمایل به بازگشت ندارد ما هم به دنبال این امر نیستیم.

به گزارش مشرق، امیرحسین فتحی با حضور در برنامه تلوزیونی در مورد شرایط مالی باشگاه استقلال، گفت: قرارداد باشگاه با اسپانسر به شکلی بود که زمان پرداختی اسپانسر با زمان تعهدات ما متفاوت بود و این دو موضوع با یکدیگر همخوانی نداشتند. باشگاه به دنبال تدبیر برای حل این مسئله است.

وی در مورد  اینکه ایا احتمال قطع ارتباط با اسپانسر وجود دارد،‌ عنوان کرد: خیر. ارتباط ما با اسپانسر بسیار خوب است. امیدوار هستیم به زودی این مشکلات با تدابیری که اندیشیده می‌شود حل شود. 

بیشتر بخوانید:

واکنش باشگاه استقلال درباره شایعات منتشر شده در فضای مجازی

فتحی در رابطه با اینکه آیا در پرداختی اسپانسر به استقلال و پرسپولیس تفاوتی وجود دارد، اظهار داشت:خیر. قراردادی قبلا بین حامی مالی با باشگاه استقلال و باشگاه پرسپولیس منعقد شده است و اسپانسر تا به اینجا بر اساس تعهدش نسبت به ما عمل کرده است.

سرپرست باشگاه استقلال در مورد اینکه قبل از این گفته می‌شد باشگاه با طلبکاران تسویه کرده  اما الان می‌بینیم هر روز بدهی جدیدی به وجود می‌آید، عنوان کرد: ضمن احترام برای همه عزیزانی که قبلا در باشگاه مسئولیت داشتند باید بگویم هر کسی به اندازه بضاعت خود برای حل مشکلات استقلال تلاش کرده است. از روزی که باشگاه را در اختیار گرفتم کوهی از پرونده‌های به سرانجام نرسیده پیش روی ما قرار گرفت. بحث مجوز حرفه‌ای بود که بیش از 11 میلیارد تومان بدهی وجود داشت که باید پرداخت می‌کردیم‌. شاید بیش از 2یا 3 برابر این عدد وجود دارد که ما به افراد حقیقی و حقوقی بدهکار هستیم و این عزیزان هنوز طرح دعوا نکردند. روزی که آمدم بحث حقوقی تیام، جباروف، سید مجید حسینی مطرح بوده است. با تلاش فراوان صرف میلیون‌ها هزینه بابت رفت و برگشت به دبی، ترکیه و  این مشکلات را حل کردیم. 

وی افزود: بویان یک مشکل بغرنج برای باشگاه است. حدود 400 هزار دلار او مطالبه کرده است. در حال مذاکره هستیم و امیدوارم پرونده به کمیته انضباطی نرسد. علی خطیر در این مورد تلاش بسیار زیادی می‌کند. پرونده گومز هم مطرح است.

وی در پاسخ به این سوال که گفته می‌شود گومز فقط تست پزشکی داده اما او الان حدود 500 هزار دلار مطالبه کرده است، گفت: او حدود 675 هزار دلار مطالبه کرده است. پرونده او هم از آن دست مشکلات خاص است. دوست ندارم در مورد گذشته اظهار نظر کنم. این پرونده مفتوح است. 7-8 روز پیش کمیته حل اختلاف فیفا رای داده و هنوز به ما ابلاغ نشده است. امیدوارم این رای به سود ما صادر شده باشد.

باشد.

وی در مورد اینکه گفته می شود برای گومز به جای دعوت نامه پیش قرارداد ارسال شده است، گفت: بله دعوت نامه‌ای فرستاده شده که موازین حقوقی در آن رعایت نشده است. تمام آپشن های قرارداد در این دعوت نامه لحاظ شده و فیفا آن را به منزله قرارداد دانسته است. دفاعیات‌مان را ارائه دادیم. امیدوارم رای به نفع ما صادر شود. قبل از این هیچ دفاعیه در این خصوص ارائه نشده بود.

فتحی یادآور شد: بحث پروپیچ، جپاروف، رابسون، پادوانی، و بحث دادگاه CAS هست. کار بسیار سخت و شاقی در پیش است.

وی در مورد اینکه آیا ممکن است روند این پرونده‌ها روی کار تیم تاثیر بگذارد، خاطرنشان کرد: ‌ امیدوارم این اتفاق نیفتد. بحث کس را با قاطعیت پیگیری می‌کنیم. 22 هزار فرانک سوئیس به عنوان حق داور پرداخت کردیم. سازمان لیگ کم لطفی کرد. این دوستان تقاضای سه داور از دادگاه CAS کردند تا رقم این پرونده 66 هزار فرانک شود که ما نتوانیم آن را پرداخت کنیم و از این تصمیم منصرف شویم. ما گفتیم یک داور کفایت می‌کند و با رایزنی انجام شده دادگاه CAS‌ استدلال ما را پذیرفت.‌ امروز آخرین فرصت سازمان لیگ و باشگاه پرسپولیس است. اگر از دفاعایت ما این داور اقناع شود به زودی ظرف یکی دو ماه آینده رای را اعلام خواهد شد.

فتحی در مورد اینکه بارها گفته در مورد مدیران قبلی صحبت نمی‌کند و آیا این درخواست وزارت ورزش از او بوده است، گفت: خیر من همیشه نظرم این بوده که این میز نزد من امانت است. دوست ندارم نفرات بعدی در مورد من صحبت کنند به همین خاطر اصل را روی این موضوع گذاشتم. همه دوستان قصد خدمت ‌داشتند و امیدوارم من هم بتوانم بر اساس توانایی که دارم در این امر موفق باشم.

سرپرست باشگاه استقلال در پاسخ به این سوال که روی موضع شکایت مهاجم پرتغالی نمی‌توان نام خدمت را گذاشت و باید این انتقادات مطرح شود، گفت: اجازه بدهید ما این مسئله را حمل بر صحت کنیم و بگوییم دوستان از قوانین بی اطلاع بودند. شما فکر می‌کنید گومزی که برای حضور در استقلال با دعوت‌نامه 675 هزار دلاری رو به رو شد است امروز ‌ چقدر قرارداد بسته است؟  او با 30 هزار دلار در حال بازی کردن است. بویان با 40 هزار دلار در حال بازی کردن است. او از ما 400 هزار دلار مطالبه دارد. به نظر من دوستان در گذشته اطلاع نداشتند و به قوانین آشنا نبودند. الان نگاه کنید قرارداد جباروف تمام شده و 130 هزار دلار بدهی داشته است.

وی در مورد اینکه گفته می‌شود کار بازگشت جباروف به استقلال با پرداخت 130 هزار دلار تمام می‌شود، اظهار داشت: صحبت‌هایی مطرح شده ولی من این حرف‌ها را تائید نمی‌کنم. به هوادارانمان می‌گویم اخبار خوشی در راه است. هواداران قطعا شاد خواهند شد. نقاط ضعف را ترمیم خواهیم کرد. این مژده را به هواداران می‌دهیم. کادرفنی در نیم فصل ترمیم می‌شود. در نقاطی که ضعف داریم تیم را تقویت می‌کنیم. بازیکنانی که نظر کادرفنی را جلب نکردند از تیم کنار گذاشته می‌شوند. بدون شک روزهای خوبی در راه است.

سرپرست باشگاه استقلال در مورد وضعیت لئوناردو پادوانی خاطرنشان کرد:‌ او بازیکن بسیار خوب و با اخلاقی بود که دچار بدشانسی ورزشی شد. باشگاه استقلال همه تلاش خود را بعد از مصدومیت او کرد. باید از زحمات شبانه روزی دکتر نوروزی معاونت پزشکی باشگاه تشکر کنم. از دکتر پیوندی مدیرعامل هلال احمر هم بابت همکاری‌هایی که داشت تشکر می‌کنم. هزینه اقامت و درمان پادوانی در ایران را باشگاه پرداخت می‌کند. مشکل کوچکی در اجاره خانه او به وجود آمد که این مسئله حل شد. مقدمات بازگشت او به برزیل فراهم شده و امیدواریم هفته آینده این اتفاق بیفتد. مقدار کمی به او بدهی داشتیم که باید این پول‌ پرداخت می‌شد. با پادوانی قراردادی منعقد کردیم و طلبش را پرداخت می‌کنیم تا با رضایت کامل کشور را ترک کند و سپس به ایران بازگردد.

وی در مورد اینکه قرار است به ایران بازگردد که چه اموری را دنبال کند، اظهار داشت: قراردادی را به خاطر اخلاق خوب او منعقد کردیم که بعد از بهبودی به ایران باز گردد و به کادرفنی ما کمک کند.

فتحی در مورد اینکه پول قرارداد امید نورافکن، سید مجید حسینی و تیام چه شد، گفت:‌ مشکل ما بحث ‌ نورافکن است. این هم از مواردی است که نمی‌دانم چه بگویم. او 5 سال در رده‌های مختلف استقلال بازی کرده و برابر با قانون 300 هزار دلار حق رشد او بوده اما با 50 هزار دلار به باشگاه دیگری منتقل شد. ما با باشگاه شارلوا طرح دعوا کردیم و مذاکرات متعددی داشتیم. رایزنی برای بازگشت در حال انجام است. این بازیکن علاقه به بازگشت دارد اما این قرارداد کار را سخت کرده است. به جای دریافت 300 هزار دلار بازیکن را با 50 هزار دلار به شارلوا دادیم و از 250 هزار دلار گذشتیم! با طرف مقابل صحبت کردیم تا نورافکن را بازگردانیم. به لحاظ حقوقی کار بسیار سختی داریم مگر اینکه باشگاه مقابل با ما همکاری کند و در این مورد موافقت کند.

وی در مورد وضعیت تیام و مجید حسینی، گفت: پرونده تیام و مجید حسینی بسته شده است. 350 هزار دلار بابت تیام از عجمان گرفتیم. این پول برای بازیکنان خارجی و حق و الزحمه کادرفنی استفاده شده است. مجید حسینی قرار بود 100 هزار دلار بدهد که ما این رقم را بابت جدایی به 600 هزار دلار رساندیم. 200 هزار دلار از سوی باشگاه ترکیه‌ای پرداخت شده و قرار است 400 هزار دلار دیگر هم به زودی پرداخت شود.

فتحی در مورد اینکه گروه استقلال بسیار سخت است، عنوان کرد: بله همینطور است. هر گروهی که استقلال باشد کار را برای حریفان سخت می‌کند. ما می‌گوییم گروه استقلال مرگ است. این گروه برای الهلال هم گروه مرگ است. حضور استقلال با این رزومه و افتخارات کار را برای تیمی مثل الهلال هم سخت می‌کند. شفر مربی بسیار توانمندی است. با نظراو بازیکنان خوبی در نیم فصل جذب می‌کنیم. این مژده را به هواداران می‌دهیم که اتفاقات خوبی در راه است. روزهای خوبی در انتظار باشگاه استقلال است.

 وی در مورد اینکه  گفته می‌شود عجمان برای تیام درخواست یک میلیون دلار رضایت نامه کرده است، خاطرنشان کرد: با تیام رسما وارد مذاکره نشدیم. پرونده تیام بسته شده او تمایل به بازگشت ندارد ما هم به دنبال این  امر نیستیم. اگر او  به باشگاه دیگری منتقل شود بر اساس قراردادی که بسته شده 25 درصد به استقلال تعلق می‌گیرد.

فتحی در مورد اینکه آیا بین اعضای هیأت مدیره باشگاه استقلال اختلاف وجود دارد، اظهار داشت: خیر از زمان حضور من وفاق و همدلی بین اعضای هیأت مدیره وجود دارد  و با من و کادرفنی کاملا هماهنگ هستند. 

سرپرست باشگاه استقلال در مورد اینکه آیا در مورد ماندن شفر بین اعضای هیأت مدیره اتفاق نظر وجود دارد، گفت: بله همینطور است. باشگاه هم از شفر حمایت کاملی دارد. شفر مربی توانمند و با رزومه‌ای است. او از بزرگترین مربیانی است که با این رزومه در تاریخ فوتبال ایران وارد کشورمان شده است.

وی در مورد اینکه در گوشه و کنار گاهی مطرح می‌شود که وزارت ورزش بیشتر از پرسپولیس حمایت می‌کند و آیا این موضع رسمی باشگاه است، گفت: متاسفانه حرف‌هایی زده می‌شود که منطقی و آگاهانه نیست. وزارت ورزش نهایت لطف را به استقلال مثل پرسپولیس داشته و هر وقت درخواستی داشتیم، آنها تمام تلاش خود را برای حل آن کرده‌اند

فتحی در رابطه با اینکه آیا این مسئله در مورد فدراسیون فوتبال هم صدق می‌کند، گفت: این مسئله در مورد فدارسیون هم صدق می‌کند. البته ما با آنها در مورد درخواست‌هایمان چلنج داریم. در مورد سوپر جام هم من تعمدی نمی‌بینم و به دنبال حقمان هستیم. فقط بی تدبیری سازمان لیگ باعث شد جام به پرسپولیس اهدا شود که بعد از صدور رای این جام پس گرفته می شود و اقدامات لازم صورت می‌گیرد.

سرپرست باشگاه استقلال در مورد اینکه آیا به دنبال بازگرداندن فرهاد مجیدی به استقلال هستند، تصریح کرد: خیر، در حال حاضر قرار بر این موضوع نیست. مجیدی از بازیکنان خوب و طراز اول و سرمایه‌ها باشگاه استقلال بوده است. ارتباط ما بسیار مناسب است. شاید او هم الان آماده بازگشت نباشد اما از وجود او هر جا که لازم باشد مثل دیگر پیشکسوتان استقلال استفاده خواهیم کرد.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 5
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 1
 • ۱۴:۴۹ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۲
  3 14
  وزارت ورزش نهایت لطف را به استقلال مثل پرسپولیس داشته و هر وقت درخواستی داشتیم، آنها تمام تلاش خود را برای حل آن کرده‌اند صرفا جهت اطلاع بعضی از دوستان
  • IR ۲۱:۳۱ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۲
   0 0
   چه ساده ای ، این آقا از وزارتی مامور شده به استقلال که همه یقین دارن وزیرش و پسر وزیرش پرسپولیسی 2 آتیشه اند ، اونوقت میخواهی علیه وزیری که اونو مامور کرده حرفی بزنه؟!
  • IR ۲۳:۴۷ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۲
   0 1
   اینو کی گفته؟ فتحی مهره دست نشانده وزارت لنگ و جوانان
 • IR ۲۲:۲۹ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۲
  0 0
  یحتمل بین مدیران انتخابی وزارت ورزش کل کل وجود داره مبنی براینکه هر کی بیشتر گند بزنه چیز بماله درو دیوار باشگاه استقلال اون مدیر خفن تریه از تو شانسی اینارو در میارن
 • IR ۲۲:۳۳ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۲
  0 0
  مدیرانی که چنین خسارت های بزرگی زدند باید در دادگاه علنی محاکمه و نقره داغ بشن این یعنی عدالت یعنی اجرای قانون یعنی اسلام یعنی انقلاب یعنی ایران اما خوب قانون در کشور ما مستحبه همون هایی که این دردونه های مازاد و بی سوادو حمایت کردن بیان در پست مدیریتی قرار بگیرن همون ها حالا از این ها در برابر اجرای قانون حمایت می کنند و دستگاه قضا هم که مماشات و مصلحت اندیشی براش اوجب واجباته .

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس