کد خبر 911942
تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۲
آتش سوزی کالیفرنیا

آتش‌سوزی‌ کنونی در منطقه‌ی سن‌فرانسیسکو که دود و آلودگی آن به داخل این کلان‌شهر نیز کشیده شده، مردم رابه یاد زلزله‌ای می‌اندازد که ۱۱۲ سال پیش در ۱۸ آوریل ۱۹۰۶ به قدرت ۷.۹ ریشتر برجان این شهر افتاد.

به گزارش مشرق، کانال تلگرامی "روزنوشته‌های چند دانشجوی مسلمان ایرانی در امریکا" درباره آتش‌سوزی‌ در منطقه‌ی شمالی سن‌فرانسیسکو نوشت:

آتش‌سوزی‌های کنونی در منطقه‌ی شمالی سن‌فرانسیسکو که دود و آلودگی آن به داخل این کلان‌شهر نیز کشیده شده، مردم را به یاد زلزله‌ای می‌اندازد که ۱۱۲ سال پیش در صبحگاه ۱۸ آوریل ۱۹۰۶ به قدرت ۷.۹ ریشتر بر جان این شهر افتاد اما این زلزله نبود که موجب خرابی‌های گسترده شد، بلکه آتش‌سوزی‌های متعددِ پس از آن بیشترین خسارات را به شهر زد.

این آتش‌سوزی‌ها که عمدتا ناشی از شکستگی در شبکه‌ی گاز بود، اکثر شهر سن‌فرانسیسکو (۸۰ درصد شهر شامل بیش از ۲۵ هزار ساختمان و ۴۹۰ بلوک) را از بین برد و ۳ هزار نفر را به کام مرگ کشاند؛فاجعه‌بارترین حادثه‌ی طبیعی در تاریخ کلفرنیا و جزو ۵ تای اول در کل امریکا...

هنوز که هنوز است، تبعات آتش‌های سال ۱۹۰۶ بر تن ساختمان‌های شهر و معماری آن نمایان است و با این وضع آلودگی هوا و بوی سوختگی، ساکنان فعلی سن‌فرانسیسکو در فکرند آخر هفته و تعطیلات هفته‌ی آینده را از شهر بیرون بزنند و فرار کنند. جالب آنجاست که یکی از عوامل مهم در گرانی مسکن سن‌فرانسیسکو و کوچ غول‌های تکنولوژی به سیلیکون‌ولی، هوای مناسب و معتدل این منطقه بوده است...

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس