کد خبر 911746
تاریخ انتشار: ۲۶ آبان ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۴
300

خسرو معتضد در این برنامه به انحرافات تاریخی «۳۰۰» به‌کارگردانی زک اسنایدر می‌پردازد.محور اصلی داستان این فیلم پرفروش آمریکایی، حول «لئونیداس» می‌چرخد.

سرویس فرهنگ و هنر مشرق - برنامه «تاریخ و سینما» با اجرای خسرو معتضد، امشب به نقد تاریخی فیلم سینمایی «۳۰۰» از قاب آی‌فیلم فارسی می‌پردازد. برنامه «تاریخ و سینما» با اجرای خسرو معتضد، امشب به نقد تاریخی فیلم سینمایی «۳۰۰» از قاب آی‌فیلم فارسی می‌پردازد. این برنامه شنبه‌ شب‌ها فیلم‌های ضد ایرانی جهان را از جهت تاریخی بررسی و نقد می‌کند.
بر اساس این گزارش، شنبه ۲۶ آبان، خسرو معتضد در این برنامه به انحرافات تاریخی «۳۰۰» به‌کارگردانی زک اسنایدر می‌پردازد.محور اصلی داستان این فیلم پرفروش آمریکایی، حول «لئونیداس» می‌چرخد که ۳۰۰ اسپارتی را در نبردی علیه «خشایارشا» و ارتش عظیم سیصدهزار نفری‌اش رهبری کرد.
به «۳۰۰» که در سال ۲۰۰۷ در ایالات متحده آمریکا بر پرده سینماها رفت، از لحاظ تصویرگری واقعیت، شخصیت‌سازی‌های دروغین و نمایش چهره ایرانیان انتقادات زیادی وارد شده است.
ایزد مهرآفرین کارگردانی و تهیه‌کنندگی و محمدصادق عابدینی نویسندگی متن این برنامه را برعهده دارند. «تاریخ و سینما» شنبه‌ها ساعت ۲۲:۳۰ روی آنتن می‌رود و در ساعت ۰۶:۳۰ روز یکشنبه بازپخش می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس