امیر عبدالهیان

دستیار رئیس مجلس در امور بین‌الملل با بیان اینکه بی تردید جنگ تحریم روانی آمریکا به نتیجه نخواهد رسید نباید از وضعیت تاسف بار مسلمانان میانمار غفلت کرد.

به گزارش مشرق، حسین  امیر عبداللهیان در دیدار رستم یحیی سفیر مالزی با تاکید بر روابط مثبت و دیرینه  دو کشور گفت: آقای ماهاتیر محمد نخست وزیر مالزی نقش مهمی در کشور مالزی و نظام بین الملل دارد و دور جدید مدیریت  وی فرصت خوبی برای توسعه روابط همه جانبه دو کشور است. 

دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین‌الملل با اشاره به اعمال تحریم‌های ظالمانه آمریکا علیه کشورمان افزود: ترسی که ترامپ از تحریم ها نزد برخی کشورها  ایجاد می‌کند بزرگتر از واقعیت تحریم است. بی تردید جنگ تحریم روانی آمریکا به نتیجه نخواهد رسید.

وی در بخش دیگری از سخنان خود در رابطه با وضعیت مسلمانان روهینگیا گفت: کشورهای اسلامی نباید از وضعیت اسفبار اقلیت مسلمانان میانمار غفلت ورزند، متاسفانه سرعت بحران در میانمار بیشتر از سرعت راه حل هاست. 

دستیار ویژه رئیس مجلس و مدیرکل بین الملل همچنین اقدامات مالزی در این زمینه را واقع‌بینانه دانست.

بیشتر بخوانید:

 وی با اشاره به  تداوم بحران در بحرین, یمن و میانمار ابراز امیدواری نمود نخبگان کشور های اسلامی بتوانند برای تحقق صلح قدم بردارند.

رستم یحیی سفیر مالزی در ابتدای این دیدار گفت: خوشبختانه دو کشور از روابط مستحکم و پایداری برخوردارند. روابط سیاسی تهران و کوآلالامپور در سطح بالایی قراردارد. 

وی با اشاره به تحریم های جدید علیه ایران  افزود: به طور جدی به دنبال حل مشکلات موجود و تسهیل شرایط هستیم.

رستم یحیی در ادامه مسئله روهینگیا را از مسائل بسیار جدی دانست و افزود: بهترین رویکرد این است که به صورت عمل گرایانه به موضوع میانمار پرداخته شود.

سفیر مالزی در تهران در پایان اظهار امیدواری کرد تا با تقویت و توسعه تعاملات و تبادلات پارلمانی و سیاسی با کمک جمهوری اسلامی ایران بتوان به راه حل های مناسبی برای کمک به بحرانهای موجود پیدا نمود.

وی آمادگی کشورش را برای توسعه بیشتر روابط پارلمانی اعلام کرد.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

 • انتشار یافته: 2
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 0
 • IR ۱۰:۵۲ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۵
  3 0
  ان شا الله رژیم سفاک بودیستی صهیونیستی سقوط کنه
 • IR ۱۰:۵۲ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۵
  2 0
  ان شا الله رژیم سفاک بودیستی صهیونیستی سقوط کنه

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس