کد خبر 906656
تاریخ انتشار: ۶ آبان ۱۳۹۷ - ۱۹:۴۵
کشتی فرنگی

در جریان دیدار رده‌بندی وزن ۹۷ کیلوگرم کشتی فرنگی قهرمانی جهان،آرتور الکسانیان قهرمان جهان و المپیک از مبارزه برابر مهدی علیاری خودداری کرد.

به گزارش مشرق، در جریان رقابت‌های روز پایانی کشتی فرنگی قهرمانی جهان ۲۰۱۸ که در بوداپست مجارستان برگزار شد، مهدی علیاری آخرین نماینده ایران برای کسب مدال برنز جهان برابر آرتور الکسانیان قهرمان جهان و المپیک از ارمنستان به علت غیبت حریف بر روی تشک مبارزه،به عنوان فرد پیروز نام گرفت تا تیم ملی کشتی فرنگی ایران در نهایت با یک مدال برنز مهدی علیاری و حذف ۹ فرنگی‌کار دیگر به کار خود در این رقابت‌ها پایان دهد.

علیاری پیش از این روز گذشته(شنبه) در دور نخست برابر دمیرچی از ترکیه با نتیجه ۴ بر یک پیروز شد اما در دومین مبارزه برابر موسی اولویف از روسیه ۴ بر یک شکست خورد و به گروه بازنده‌ها رفت.وی در گروه بازنده‌ها امروز(یکشنبه) ابتدا برابر بک سلطان ماخمدوف از قرقیزستان با نتیجه ۹ بر صفر پیروز شد.وی در دومین مبارزه این مرحله نیز به مصاف پرز مورا از ونزوئلا رفت و در همان تایم نخست با نتیجه ۸ بر صفر پیروز شد و به دیدار رده‌بندی رسید.

به این ترتیب در پایان رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی جهان، مسلم نادری خادم در وزن ۵۵ کیلوگرم پانزدهم شد،مهرداد مردانی در ۶۰ کیلوگرم در جایگاه ۲۳ قرار گرفت،محسن‌حاجی پور در وزن ۶۳ کیلوگرم یازدهم شد،محمدرضا گرایی در ۶۷ کیلوگرم هشتم شد،محمد علی گرایی دارنده مدال برنز جهان ۲۰۱۷ در وزن ۷۲ کیلوگرم در جایگاه نهم قرار گرفت.سعید عبدولی دارنده مدال طلای جهان و برنز المپیک در جایگاهی بهتر از پنجمی نایستاد و حسین نوری دارنده مدال برنز جهان در سال ۲۰۱۷ در وزن ۸۷ کیلوگرم نیز نهم شد.مهدی علیاری نیز در وزن ۹۷ کیلوگرم با کسب عنوان سومی به تک مدال برنز ایران در این رقابت‌ها رسید و شهاب قوره جیلی در سنگین وزن نیز در جایگاهی بهتر از شانزدهمی قرار نگرفت.

پژمان پشتام در ۷۷ کیلوگرم در رده ۲۳ جهان قرار گرفت، سعید عبدولی دارنده مدال طلای جهان و برنز المپیک در جایگاهی بهتر از پنجمی نایستاد و حسین نوری دارنده مدال برنز جهان در سال ۲۰۱۷ در وزن ۸۷ کیلوگرم نیز نهم شد. مهدی علیاری نیز در وزن ۹۷ کیلوگرم با کسب عنوان سومی به تک مدال برنز ایران در این رقابت‌ها رسید و شهاب قوره جیلی در سنگین وزن نیز در جایگاهی بهتر از شانزدهمی قرار نگرفت.

تا این لحظه و در ۳ وزن پایانی روسیه صاحب مدال‌های طلای اوزان ۹۷ و ۱۳۰ کیلوگرم شده و یک فینالیست دیگر نیز در وزن ۷۷ کیلوگرم دارد.

در ساعات پایانی این رقابت‌ها،کشتی‌گیران اوزان ۷۷ ،۹۷ و ۱۳۰ کیلوگرم برای رسیدن به مدال طلا و برنز به روی تشک رفتند که روسیه هر ۳ مدال طلا را از ان خود کرد.

نتایج دیدارهای رده‌بندی و فینال ۳ وزن پایانی این رقابت ها به شرح زیر است:

وزن ۷۷ کیلوگرم:

فینال:توماس لورینچ(مجارستان) - الکساندر چرکین(روسیه)

رده‌بندی:

ویکتور نمس(صربستان) ۶ - آلکس کسیدیس(سوئد) ۲

بیلان نایگیف(ازبکستان) یک -هیون‌وو کیم(کره جنوبی) ۳

وزن ۹۷ کیلوگرم:

فینال:کارل میلوف(بلغارستان) ۲ - موسی اولویف(روسیه) ۷

رده‌بندی:مهدی علیاری(ایران) برنده  -آرتور الکسانیان(ارمنستان)

بالاژ کیس(مجارستان) ۴ - میهایل کاجالا(صربستان) ۴ برنده

وزن ۱۳۰ کیلوگرم:

فینال:آدام کان(آمریکا) صفر - سرگئی سیمینوف(روسیه) ۹

رده‌بندی:ادوارد پاپ(آلمان) یک - مینسئوک کیم(کره‌جنوبی) ۲ 

اوسکار پینو هندس(کوبا) ۳ - هیکی نابی(استونی) یک

منبع: ایسنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس