کد خبر 904502
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۷ - ۰۱:۳۰
نعمان کورتولموش

معاون رئیس حزب حاکم ترکیه گفت در صورتی که تایید شود مقامات عالیرتبه عربستان دستور قتل روزنامه نگار منتقد سعودی در استانبول را صادر کرده اند، این امر برای ریاض فاجعه بار خواهد بود.

به گزارش مشرق به نقل از شبکه الجزیره، «نعمان کورتولموش» معاون حزب عدالت و توسعه ترکیه گفت در صورت تایید گزارش های منتشر شده در خصوص نحوه قتل «جمال خاشقجی» در استانبول، مقامات سعودی باید مسئولیت خود دراین رابطه را بپذیرند.

بیشتر بخوانید:

الجبیر: نمی‌دانیم «خاشقجی» چگونه کشته شده و جسد وی کجاست!

وی با بیان اینکه افکار عمومی خواستار روشن شدن ابهامات در خصوص این قتل هولناک است تاکید کرد با روشن شدن ابهامات موجود عربستان نخواهد توانست از نتایج فاجعه بار آن در امان بماند.

به گفته کورتولموش ارتکاب جنایت در کنسولگری نمی تواند بدون آگاهی مقامات عالی رتبه باشد و اگر نتایج اسناد و دلایل، تایید این جنایت باشد شرایط بسیار خوفناک خواهد بود و پیامدهای حقوقی در پی خواهد داشت.

عادل الجبیر وزیر خارجه عربستان روز یکشنبه در مصاحبه با شبکه تلویزیونی فاکس نیوز در ادعائی مضحک اعلام کرد ریاض نمی داند «خاشقجی» چگونه کشته شده و جسدش کجاست!

وزیر خارجه عربستان در ادامه مدعی شد: در تلاشیم تا اطلاعاتی را در این باره بیابیم. به خانواده خاشقجی تسلیت می گوئیم. مرگ وی اشتباهی بزرگ و فراتر از اختیارات مسببین بوده؛ تراژدی وحشتناکی به شمار می آید. مسببین قتل خاشقچی باید مجازات شوند!

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha