کد خبر 903330
تاریخ انتشار: ۲۶ مهر ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۰
مصاحبه سروری

دبیرکل جمعیت رهپویان افزود: نیازمند یک بازبینی دقیق در قانون انتخابات و تحزب هستیم. اگر احزاب قدرتمند و دولت سایه وجود داشته باشند، اثرات مثبت خود را در کشور خواهد گذاشت.

به گزارش مشرق، پرویز سروری دبیرکل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی صبح امروز(پنجشنبه ۲۶ مهر ماه) در پنجمین کنگره سراسری تشکل متبوع خود با بیان اینکه برآیند تکاملی جمعیت رهپویان، برآیندی انقلابی بوده، اظهار داشت: در دوران تلاطم انقلاب، جمعیت رهپویان از انجام وظیفه خود کوتاهی نکرد و برخلاف قاعده‌های حزبی که منافع حزبی ارجح است، منافع انقلاب را به منافع خود ترجیح داد.

وی افزود: در اوج زمانی که جمعیت می‌توانست از موقعیت به وجودآمده برای توسعه خودش استفاده کند، برای همگرایی نیروهای انقلاب، خود را به حالت نیمه تعطیل در آورد و به تشکل‌هایی چون جبهه مردمی نیروهای انقلاب کمک کرد.

سروری با بیان اینکه شرایط انقلاب ایجاب می‌کند احزاب انقلابی، توسعه پیدا کنند، تصریح کرد: ساختارهای انتخاباتی موجود به نحوی است که ظرفیت‌های احزاب را در  کارکرد انتخاباتی آن‌ها نگه می‌دارد.

وی، سیاست انتخاباتی کشور را صفر و صدی دانست و گفت: در یک انتخابات، یک جریانی که ۴۰ درصد رای می‌آورد هیچ کرسی را صاحب نمی‌شود به دلیل اینکه جریان مقابل،  رای بیشتری کسب کرده است. این موضوع، کشور را از امکان چالش‌های موثر انتخاباتی دور نگه می‌دارد.

دبیرکل جمعیت رهپویان با بیان اینکه یک انتخابات تناسبی می‌تواند اثرگذار باشد، گفت: درواقع جریانی که ۴۰ درصد رای می‌آورد به همان میزان در پارلمان دارای کرسی می‌شود.

سروری افزود: نیازمند یک بازبینی دقیق در قانون انتخابات و تحزب هستیم. اگر احزاب قدرتمند و دولت سایه وجود داشته باشند، اثرات مثبت خود را در کشور خواهد گذاشت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس