کد خبر 898876
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۳۹۷ - ۰۱:۰۰
حمید بعیدی‌نژاد

سفیر ایران در «لندن» در مطلبی عجیب و پرتناقض از نمایندگان خواست تا برای ادامه‌ کاهش نرخ ارز، FATF را تصویب کنند.

به گزارش مشرق، خبر کاهش قیمت دلار حکم آب سردی داشت بر پیکره نیمه جان مدعیان ارتباطFATF با افزایش قیمت ارز. دولتی ها و وکیل الدوله‌های حامی پیوستن ایران به FATF در حالی ادعا می‌کردند که پیوستن به این کنوانسیون می تواند قیمت دلار را کاهش دهد که در دو روز گذشته روند نزولی قیمت دلار بدون پذیرش قواعد محدود کننده FATF شروع شده و آنها را در سردرگمی عجیبی برای رسیدن به مقاصد خود قرار داده است.

بیشتر بخوانید:

توجیه عجیب صرافان برای نخریدن ارز مردم

در جنگ دلاری هم باختند

کیهان: این هشدار جدی است

سفیر دولت روحانی در انگلیس که دچار همین سردرگمی شده بود در مطلبی پرتناقض اینگونه نوشت: «شروع ریزش قیمت ارز و سکه در بازار امروز عصر ایران، حالا نوبت نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی است که با تکمیل فرآیند FATF و تصویب  استانداردهای بین المللی نظام بانکی در جلسه‌ فردا، روند تثبیت واقعی نرخ ارز و از میان رفتن حباب ساختگی در بازار را تداوم بخشند.»


حمید بعیدی‌نژاد که به پاس خوش‌خدمتی و احتمالا توانایی‌هایی شخصی در ارتباط با دولت انگلیس، به عنوان سفیر ایران در این کشور منصوب شده است در حالی در مطلبی عجیب و پرتناقض از نمایندگان خواست تا برای ادامه‌ کاهش نرخ ارز، FATF را تصویب کنند که دولتی‌ها در روزهای اخیر به شدت بر این مسئله تاکید داشتند که تا FATF تصویب نشود قیمت ارز روند نزولی پیدا نخواهد کرد.


در واقع سفیر لندن نشین  بدون اشاره به ارتباط بین عدم پیوستن ایران به FATF و کاهش نرخ ارز؛ الحاق به این کنوانسیون را برای کاهش بیشتر نرخ ارز و تثبیت آن الزامی دانست!


این یعنی چه قیمت ارز روند صعودی داشته باشد چه نزولی، غرب گرایان از هل دادن ایران به چاه کنوانسیون‌های پرخطر ساخته شده توسط کشورهای استکباری دست بردار نیستند و هدف آنها نه رفع مشکلات مردم بلکه استفاده از احساسات مردم در پذیرش معاهدات و کنوانسیون‌هایی دارد که منافع جناح خاص سیاسی و خوش آمدی چشم آبی‌های اروپایی را برقرار می‌کند.


جالب آنکه در توئیت این عضو تیم مذاکرات هسته‌ای در تناقضی آشکار، هم قیمت بالای ارز را «حباب ساختگی» می‌داند و هم به مجلس‌نشینان تذکر می دهد که تثبیت این قیمت کاهش‌یافته ارز در گرو تصویب FATF است؛ این صحبت تاییدکننده گمانه‌زنی‌های اخیر در عمدی بودن گرانی‌هاست.


 به گزارش رجا پیام توئیت بعیدی‌نژاد آنقدر غیرقابل تصور بود که عده‌ای این بازی سیاسی با کاهش و افزایش قیمت دلار را از جنس سیاست‌های انگلیسی معرفی کردند؛ برخی حتی این طنزتلخ را مطرح کردند که حساب کاربری ایشان توسط ملکه انگلیس بروز شده است.

منبع: کیهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 14
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 2
 • IR ۰۱:۰۸ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۱
  11 1
  برخی برجام را بر ملت تحمیل کردند و اکنون نیز ماموریت تحمیل FATF هستند آنها از ملت خود حقوق می گیرند اما برای انها کار نمی کنند!
 • IR ۰۸:۱۳ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۱
  11 0
  به نظر میرسد با پایین امدن ارز زیاد خوشحال نیستید ازشما غیر این توقع میرود هرچه میتوانید انجام دهید تا ارز باز هم پایین تر بیاید مردم بدبخت یک کورسوی امیدی پیدا کنند
 • dasa IR ۰۸:۴۷ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۱
  11 0
  واقعا لندن اینقدر خاکش گیرا و نمکش حرمت داره ؟؟
 • IR ۰۸:۴۷ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۱
  16 0
  اگه fatfقیمت ارز مشخص میکنه که تصویبش خودتحریمی بزرگه.مملکت افتاده تو دست یه مشت بیسواد که از برکت انقلاب مدرک و پست گرفتن.
 • IR ۰۹:۴۸ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۱
  6 0
  بعیدی نژاد ، واقعأ از نژاد تو بعیده که آب به آسیاب اونور آبی ها بریزی ! اونا تو مملکتشون به اندازه کافی آب واسه آسیاباشون دارن به نژادت افتخار کن
 • IR ۱۰:۲۷ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۱
  21 0
  خیری از غرب و اجنبی و یاران آنها در داخل به ما نخواهد رسید پس شر مرسانید لطفا
 • احمد IR ۱۰:۳۸ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۱
  5 0
  برخر مگس معرکه لعنت!
 • IR ۱۰:۵۱ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۱
  1 0
  نمی دونم چه منافعی از fatf نصیب خودشون خانوادشون می شه که دارن اینجوی خودشونو پاره می کنن
 • IR ۱۱:۴۳ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۱
  10 0
  شما اگر دست از سر کشور و این ملت بردارید همه چیز ردیف می شود ..خط و خطوط کاهش ارزش پول ملی کاملا مشهود است هم در سیاست هم در اجرا ,تا به کی می خواهید این مسیر را ادامه دهید ..
 • IR ۱۱:۴۳ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۱
  4 0
  شما اگر دست از سر کشور و این ملت بردارید همه چیز ردیف می شود ..خط و خطوط کاهش ارزش پول ملی کاملا مشهود است هم در سیاست هم در اجرا ,تا به کی می خواهید این مسیر را ادامه دهید ..
 • سربدار IR ۱۱:۵۴ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۱
  7 0
  این آقای بعیدی نژاد تحصیل کرده کجاست اینقدر برای غرب سینه می زند و سینه چاک می کند یادم هست ایشان هم جزء مذاکره کنندگان برجام بود نمی دانم جه شد که بلا فاصله در وسط کار از تیم جدا شدو سفیر ایران در انگلستان را به عهده گرفت درست زمانی که جواسیس مطرح شد و پیگرد قانونی قرار گرفت
 • IR ۱۲:۳۰ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۱
  0 0
  بعیدی نژاد ، واقعأ از نژاد تو بعیده که آب به آسیاب اونور آبی ها بریزی ! اونا تو مملکتشون به اندازه کافی آب واسه آسیاباشون دارن به نژادت افتخار کن
 • IR ۱۳:۰۹ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۱
  0 0
  احمقی هم حدی داره
 • یونس IR ۱۳:۱۴ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۱
  1 0
  وقتی یه میش رو می فرستیم که توی گله گرگ ها سفیر باشه ... نتیجش میشه همین اظهار نظر ها!!!