حزب اعتماد ملی نمایه

پس از ماه‌ها کش‌وقوس و بدون حضور رسانه‌ها بالاخره روز جمعه کنگره حزب اعتماد ملی برگزار شد؛ با نگاهی به ترکیب جدید این حزب مشخص شد شماری از اقوام مسئولان این حزب به شورای مرکزی راه‌یافتند.

به گزارش مشرق، مجمع عمومی حزب اعتماد ملی پس از گذشت چند ماه کش‌وقوس بالاخره روز گذشته (جمعه)‌ با دستور کار انتخابات شورای مرکزی و بدون حضور خبرنگاران برگزار شد.

این کنگره حزب اعتماد ملی در شرایطی برگزار شد که در فاصله زمانی کنگره قبلی تا این کنگره حوادث زیادی پیرامون این حزب به‌وقوع پیوست که از  مهمترین آنها می‌توان به  استعفای گروهی از اعضای حزب و تصمیم آنها برای  تشکیل حزب جدید با محوریت رسول منتجب‌نیا قائم‌مقام سابق این حزب اشاره کرد.

بیشتر بخوانید:

اعضای جدید شورای مرکزی حزب اعتماد ملی انتخاب شدند +اسامی

 سخنگوی حزب اعتماد ملی درباره انتخابات روز گذشته  شورای مرکزی به رسانه‌ها گفته بود: "انتخابات اعضای شورای مرکزی به‌صورت مخفی انجام شد که در نهایت 55 نفر به‌عنوان اعضای اصلی شورای مرکزی، 6 نفر به‌عنوان عضو علی‌البدل، 5 نفر به‌عنوان بازرس و 2 نفر هم به‌عنوان بازرس علی‌البدل انتخاب شدند.

او در ادامه خاطرنشان می‌کند که "از تعداد 55 نفری که به‌عنوان اعضای شورای مرکزی انتخاب شدند، 30 نفر از شورای مرکزی سابق هستند و تعداد 5 نفر هم از زنان رأی آورده‌اند و از اهل‌تسنن نیز 6 نفر انتخاب شدند، همچنین حدود 10 نفر از اعضای شورای مرکزی که انتخاب شده‌اند از شاخه جوانان هستند".

در همین رابطه یکی از چهره‌های شاخص و  مستعفی اعتماد ملی، از برخی روابط فامیلی و خانوادگی حاکم بر شورای مرکزی این حزب و کنگره جدید سخن گفت.

بر اساس گفته این عضو  اعتماد ملی بعضی از افراد حاضر در لیست نهایی شورای مرکزی همچون حسین کروبی یک روز سابقه حضور در حزب اعتماد ملی را نداشته‌اند این در حالی است که طبق اساسنامه تنها افرادی می‌توانند به‌عنوان کاندیدای حضور در شورای مرکزی مطرح شوند که سابقه حداقل سه سال فعالیت در حزب را داشته باشند.

در جدول زیر به نام بعضی افراد که به‌واسطه نسبت فامیلی  با چهره‌های شناخته‌شده حزب به‌عنوان عضو جدید شورای مرکزی انتخاب شده‌اند، اشاره شده است:

 در پی اختلافات ماه‌های  گذشته میان طیف حامیان الیاس حضرتی و طیف حامیان رسول منتجب‌نیا، 110 نفر از اعضای اعتماد ملی در آستانه برگزاری کنگره این حزب، در بیانیه‌ای  از عضویت در اعتماد ملی استعفا دادند. منتجب‌نیا قرار است به‌همراه تعدادی دیگر از اعضای مستعفی این حزب به‌زودی تشکیلات جدیدی را راه‌اندازی کند.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس