هواشناسی نمایه

آسمان تهران فردا صاف پیش‌بینی می‌شود که این شرایط روز شنبه هم حاکم است، بیشینه و کمینه دما فردا در تهران ۲۹ و ۱۹ خواهد بود.

به گزارش مشرق، بر اساس آخرین داده‌ها و نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، امروز و فردا در استان‌های ساحلی خزر، برخی نقاط اردبیل‌ و ارتفاعات واقع در البرز مرکزی، بارش باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود.

امروز شدت بارش‌ها در استان‌های گیلان و مازندران و فردا در غرب مازندران و برخی نقاط گیلان خواهد بود و روز شنبه بارش پراکنده در سواحل شمالی و ارتفاعات البرز مرکزی رخ خواهد داد.

بعد از ظهر امروز در برخی نقاط آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی‌، شمال زنجان، جنوب کرمان، جنوب سیستان و بلوچستان و برخی نقاط هرمزگان افزایش ابر، وزش باد، بارش پراکنده و گاهی رعد و برق پیش‌بینی می‌شود.

روزهای جمعه و شنبه پیش‌ِرو در ارتفاعات شمالی آذربایجان شرقی، غرب خراسان شمالی، جنوب فارس، جنوب سیستان و بلوچستان، بخش‌هایی از هرمزگان،‌ کهگیلویه و بویراحمد، شرق بوشهر و جنوب اصفهان، وزش باد،‌ افزایش ابر، بارش پراکنده و گاهی رعد و برق پیش‌بینی می‌شود.

فردا در برخی نقاط شمال شرق، شرق، استان‌های واقع در دامنه جنوبی البرز مرکزی و شرقی و استان خوزستان، در برخی ساعات وزش باد شدید و گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود.

روزهای شنبه و یکشنبه افزایش نسبی دما در استان‌های نوار شمالی کشور پیش‌بینی می‌شود که بیشترین میزان افزایش در استان‌های ساحلی خزر و اردبیل به میزان ۴ تا ۷ درجه خواهد بود.

آسمان تهران فردا صاف پیش‌بینی می‌شود که این شرایط روز شنبه هم حاکم است، بیشینه و کمینه دما فردا در تهران ۲۹ و ۱۹ خواهد بود.

فردا اهواز با بیشینه دمای ۴۳ درجه بالای صفر گرم‌ترین استان و شهرکرد با کمینه دمای ۲ درجه بالای صفر سردترین مرکز استان خواهد بود.

میانگین بارندگی کل کشور از ابتدای سال زراعی تا روز ۳۱ شهریورماه سال جاری ۱۶۷.۶ میلی‌متر ثبت شد، میزان بارش سال گذشته در این بازه زمانی ۲۱۳.۲ میلی‌متر بود که بارش سال جاری ۲۱.۴ درصد کمتر از سال گذشته است. همچنین میانگین بلندمدت بارندگی کشور در بازه زمانی مذکور ۲۳۲.۲ میلی‌متر بود که بارش سال جاری ۲۷.۸ درصد کمتر از سال بلندمدت است.

بیشترین میزان بارش در هفته پنجاه و دوم سال زراعی متعلق به منطقه رامسر در استان مازندران به میزان ۱۲۶.۴ میلی‌متر بوده است.

میانگین گرم‌ترین منطقه کشور در هفته پنجاه و دوم سال زراعی آبادان در استان خوزستان به میزان ۴۹.۱ درجه سلسیوس و خنک‌ترین منطقه خیرآباد در استان زنجان به میزان کمتر از یک درجه سلسیوس ثبت شده است.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس