حاشیه‌های جلسه علنی امروز مجلس

نماینده مردم خدابنده در تذکری به رئیس‌جمهور عنوان کرد که دلیل به کارگیری بازنشستگان مشمول قانون منع به کارگیری بازنشستگان در بنیاد شهید و امور ایثارگران چیست؟

به گزارش مشرق، تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور در نشست علنی امروز مجلس (سه‌شنبه ۳مهرماه ۹۷) توسط علی اصغر یوسف‌نژاد عضو هیأت رئیسه مجلس قرائت شد که این تذکرات به شرح زیر است:

علی‌محمد شاعری نماینده مردم بهشهر در تذکری به وزیر صنعت عنوان کرد که چرا در وضعیت فعلی که کشور نیازمند ارز و تولید نیازمند صادرات است، صادرات مرغ را ممنوع کرده‌اید؟

بیشتر بخوانید:

تلاش ۳ مدیر بازنشسته‌ برای ابقاء در پست‌های دولتی

حسین هاشمی نماینده مردم بندرعباس در تذکری به وزیر راه و شهرسازی عنوان کرد که چرا برخلاف قانون وجه پرداختی بلیت‌های چارتری هواپیما که باطل می‌شود به مردم مسترد نمی‌شود؟

شهاب نادری و فرهاد تجری و سیدمحمدجواد ابطحی نمایندگان پاوه و قصر شیرین و خمینی‌شهر به رئیس‌جمهور درباره عدم همسان‌سازی حقوق بازنشستگان با شاغلین تذکر دادند.

علی گلمرادی نماینده مردم بندر ماهشهر در تذکری به وزیر راه و شهرسازی خواستار نظارت بر نرخ بلیت هواپیما و حمایت از حقوق مسافران شد.

علیرضا سلیمی و علی‌اکبر کریمی نمایندگان محلات و اراک در تذکری به رئیس‌جمهور عنوان کردند که چرا تمهید لازم جهت جلوگیری از کلاهبرداری سکه صورت نگرفت و چرا علی‌رغم آن‌که مستنداتی وزارت صنعت در این باره داشته، به موقع اقدامی برای مالباختگان انجام نشده و اطلاع‌رسانی در این باره صورت نگرفته است. علاوه بر این خواستار توضیح در خصوص به‌کارگیری ولی‌الله سیف در سمت مشاور اقتصادی علی‌رغم عزل وی از ریاست بانک مرکزی و ممنوع‌الخروج شدن وی از سوی قوه قضائیه شدند. همچنین این دو نماینده در تذکری به وزیر نفت خواستار توضیح درباره به کارگیری افرادی که میلیاردها تومان از بیت‌المال اختلاس کرده‌اند، در شرکت ملی نفت شدند.

صدیف بدری نماینده مردم اردبیل در تذکری به وزرای اطلاعات و کشور عنوان کرد که چرا رصدهای اطلاعاتی مناسب در ماه‌های اخیر درباره فعالیت گروه‌های تروریستی در کشور مناسب نبوده و باعث ایجاد حادثه تروریستی اهواز شده است.

محمدمهدی زاهدی نماینده مردم کرمان در تذکری به رئیس‌جمهور عنوان کرد که اقشار حقوق‌بگیر در وضعیت وخیم معیشتی قرار گرفته‌اند، یا افزایش حقوق کافی دهید و یا حمایت‌های لازم مالی مورد توجه قرار گیرد و همچنین در تذکر دیگری به رئیس‌جمهور عنوان کرد که علی‌رغم تغییر رئیس بانک مرکزی نرخ ارز روز به روز بالاتر می‌رود و از ارزش پول ملی کاسته می‌شود، می‌طلبد تغییر رویکرد در سیاست‌های اقتصادی ایجاد شود.

احمد بیگدلی نماینده مردم خدابنده در تذکری به رئیس‌جمهور عنوان کرد که دلیل به کارگیری بازنشستگان مشمول قانون منع به کارگیری بازنشستگان در بنیاد شهید و امور ایثارگران چیست؟

حسن سلیمانی نماینده مردم کنگاور در تذکری به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خواستار تسریع در رسیدگی به وضعیت نارضایتی اصحاب رسانه و فرهنگ از نحوه فعالیت و اقدامات در حوزه ارشاد اسلامی در زمینه‌های مختلف کاری شد.

علیم یارمحمدی نماینده مردم زاهدان در تذکری به وزرای کشور و نفت عنوان کرد که به داد مردم سیستان و بلوچستان برسید و در شرایط فعلی اقتصادی با ایجاد محدودیت‌های زورگویانه عرصه را بر آنها تنگ نکنید.

بیت‌الله عبداللهی نماینده مردم اهر در تذکری به وزیر علوم عنوان کرد که علت عدم پرداخت ارز به دانشجویان خارج از کشور چیست؟

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس