مهدی چمران نمایه

نائب رئیس جبهه مردمی‌ آخرین فعالیت‌های انتخاباتی این جبهه را تشریح کرد.

به گزارش مشرق، مهدی چمران، نایب رئیس جبهه مردمی نیروهای انقلاب، روز گذشته با حضور در جلسه جمعیت پیشرفت و عدالت ایران اسلامی، با  اعضای شورای مرکزی این جمعیت دیدار و گفت‌وگو کرد.

بیشتر بخوانید:

چمران ضمن تسلیت ایام سوگواری اباعبدالله الحسین و شهادت هم‌وطنانمان در حادثه تروریستی اهواز به قرائت و تفسیر آیه 146 سوره عمران اشاره کرد که در این آیه شریفه به نهراسیدن، عقب نکشیدن، سستی نکردن در مقابل کافران و سازش نکردن با آنها تاکید شده است.

عضو شورای مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی عنوان کرد: بعد از انتخابات هجمه زیادی علیه جمنا شده  و شخصیت‌های مختلف، جمنا را عامل شکست در انتخابات گذشته اعلام کردند. از آن سو عده‌ای از ما گلایه دارند که چرا بعد از انتخابات، جمنا فعالیتی نمی‌کند و در فضای سیاسی کشور نقش‌آفرینی نمی‌کند؟

چمران در ادامه و در پاسخ به انتقادات مطروحه گفت: خیلی از نقدها را می‌پذیریم اما واقعیت این است که جمنا بعد از انتخابات، جلسات مرتب داشته و مشغول کار است. این گونه نیست که فکر کنید کنار نشسته‌ایم تا انتخابات بعد؛در حال برنامه‌ریزی و کار کردن هستیم، البته مشکلات و نواقصی هم داریم.

عضو سابق شورای شهر تهران مطرح کرد: ساز وکار و راهبرد جدیدی را تدوین کردیم و برای مراکز فرستادیم که در آن به جوان‌گرایی و حضور بانوان توجه جدی شده است. هم‌ اکنون تنها چند استان باقی مانده است.

چمران در ادامه تشریح کرد: 22 قشر مختلف جامعه را بازتعریف کردیم که در ادامه بدنه جمنا در استان‌ها را این اقشار تشکیل خواهند داد.

وی در پاسخ به سؤالی درباره برنامه‌های انتخابات آتی مجلس گفت:کمیته‌های مختلفی برای بررسی نامزدها تشکیل شده و در بعضی از استان‌ها تعداد زیادی را انتخاب کرده‌ و در حال بررسی نامزدهای اصلح هستیم.

نائب رئیس جبهه مردمی نیروهای انقلاب در ادامه در مورد تغییر ساختار این جبهه خاطرنشان کرد: اجتماع و شکل‌گیری چنین مجموعه‌ای در تاریخ انقلاب بی‌سابقه است اما قبول داریم ضعف‌هایی بوده که در ساختار جدید تلاش شده این مشکل حل شود و با مشکلات ایام انتخابات روبرو نخواهیم شد.

چمران در جواب به ثبت جبهه مردمی در وزارت کشور گفت: ما به شکل جبهه‌ای کار می‌کنیم و حزب نیستیم که برای فعالیت سیاسی نیازی به مجوز از وزارت کشور داشته باشیم.

وی در خصوص نحوه عضوگیری جمنا تشریح کرد: در این زمینه سایت و سامانه پیامکی طراحی شده است که از طریق آن عضوگیری شکل می‌گیرد.

رئیس سابق شورای شهر تهران در پاسخ به این انتقاد که جمنا بعد از انتخابات وجهه خود را از دست داده و حتی شاید در بعضی از استان‌ها اعتبار ندارد و با این مکانیسم در انتخابات مجلس شکست خواهد خورد،گفت: واقعیت مطلب این هست که فعالیت‌های جنبشی بر فعالیت‌های تشکیلاتی غلبه دارد ولی اگر بخواهیم با سازوکار ماندگار و پایسته کار کنیم ناگزیر به ادامه فعالیت جبهه‌ای هستیم.

وی افزود: برای نتیجه‌گیری مناسب، یک نفر یا حتی یک گروه نمی‌تواند به توفیق چشمگیر برسد و بایستی کار جمعی و تشکیلاتی مناسب و البته برای خدا انجام داد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس