لادا

دومین زیر دریایی دیزلی - الکتریکی شرکت لادای روسیه در شهر سن پترزبورگ روسیه به آب انداخته شد.

به گزارش مشرق، ساخت این زیردریایی که «کرونستات» نام دارد در سال 2005 آغاز شد اما ساخت آن به دلیل مشکلات مالی متوقف شد و مجددا از سال 2013 کار ساخت آن از سر گرفته شد.شبکه تلویزیونی ان. ت. و روسیه در خبری با اشاره به مراسم افتتاحیه آن اعلام کرده است که این زیردریایی قادر به حمل موشک های کالیبر است.به گزارش تاس، «الکساندر بوزاکوف» مدیر شرکت سازنده این زیردریایی که 68 متر طول دارد و 98 خدمه را در خود جای دهد، اظهار داشت: این طرح بخشی از پروژه ساخت زیردریایی های غیر هسته ای محسوب می شود و معتقدیم که در آینده مورد استفاده نیروی دریایی روسیه نیز قرار خواهد گرفت.

از دیگر نکاتی که توسط رسانه ها در خصوص این زیردریایی به آن اشاره شده، این بوده است که این زیر دریایی باید هر 90 روز به سطح آب بازگردد.روسیه یکی از سازندگان برتر زیر دریایی های هسته ای نسل پنجم در جهان محسوب می شود.

زیردریایی های نسل پنجم قادرند تا بی نهایت در زیر دریا حرکت کنند و نقاط مختلف جهان را هدف موشک های هسته ای قرار دهند.یک منبع آگاه به تازگی به رسانه های این کشور گفته است که روس ها در حال ساخت زیر دریایی بدون سرنشین «پوزئیدون» هستند و تا سال 2027 آن را به نیروی دریایی این کشور در چارچوب برنامه تسلیحاتی 2018 تا 2027 تحویل می دهند.کار ساخت سامانه زیر دریایی بدون سرنشین پوزئیدون در چارچوب برنامه تسلیحاتی روسیه از امسال آغاز شده است.این سامانه بی سرنشین به چند اژدر سرعت بالا با قابلیت عملکرد در آب های عمیق مجهز شده است و دارای یک پیشرانه اتمی کوچک است.

منبع: ایرنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس