کلاهبرداری نمایه

طی چند روز اخیر شخصی با عنوان مسؤول دفتر صیانت از حقوق شهروندی نهاد ریاست جمهوری، از ورزشکاران ملی مبالغی پول را دریافت کرده است.

به گزارش مشرق، چندی پیش کاروان ورزشی ایران از بازی‌های آسیایی جاکارتا به ایران بازگشتند، این مسابقات هر چهار سال یک بار برگزار می‌شود و از نظر ارزش مدال، برای کشورهای قاره کهن از اهمیت بالایی برخوردار است.

کشور ما نیز از این قاعده مستثنی نیست و برای این بازی‌ها بودجه کلانی در نظر گرفته می‌شود، در حالی که ورزشکاران کشورمان بعد از این مسابقات، منتظر تحقق وعده نهادهای مختلف کشوری در خصوص پاداش و امکانات ویژه‌ای بودند، عده‌ای سودجو از این فضا برای کلاهبرداری از ورزشکاران سوءاستفاده کردند.

ماجرا از این قرار است که فردی با ورزشکاران تماس می‌گیرد و خود را مسؤول دفتر صیانت از حقوق شهروندی نهاد ریاست‌ جمهوری معرفی می‌کند و از آنها مدارک شناسایی و 10گردش اخیر حسابشان را درخواست می‌کند و بعد از بررسی گردش حساب ورزشکاران، به همان تناسب از آن‌ها مبلغی را تحت عنوان افتتاح حساب درخواست می‌کند و شماره حساب شخصی خود را در اختیار آنها قرار می‌دهد.

بیشتر بخوانید:

تهدید و کلاه‌برداری با استفاده از نام «بیمه سلامت»

کلاهبرداران نذر اینترنتی دستگیر شدند

این تمام ماجرا نیست و این کلاهبرداری تنها در خراسان رضوی اتفاق نیفتاده است و از استان‌های دیگر نیز شکایت‌هایی اعلام شده است، نقطه تاریک این ماجرا این است که چند ماه گذشته این اتفاق رخ داده است و ورزشکارانی قربانی شده‌اند ولی تاکنون نه تنها نتیجه‌ای نگرفتند بلکه این‌ بار نیز عده‌ای دیگر به آنها اضافه شده‌اند.

ملی پوش تنیس روی میز، یکی از قربانیان این کلاهبرداری است، او درباره این اتفاق اظهار کرد: این موضوع به حدود اسفند ماه 96 بازمی‌گردد، که من در اردو یا مسابقات حضور داشتم، شخصی تماس گرفت و عنوان کرد که از نهاد ریاست جمهوری است و وام تعلق گرفته، در کنار این موضوع، تمامی مشخصات من را کامل گفت و حتی از نامه‌ای که من به رئیس‌جمهور داده بودم، اطلاع داشت و زمانی که اطلاعات کاملی را ارائه داد، ما نیز اعتماد کردیم و فکر کردیم که واقعا از نهاد ریاست جمهوری است.

مهشید اشتری تصریح کرد: آن‌ها از ما خواستند برای انجام کارهای اعطای وام مبلغ 3 میلیون تومان را به حسابی که اعلام کردند، واریز کنیم، اما پس از اینکه این مبلغ انتقال یافت، تماس‌های ما بی‌پاسخ ماند و کسی جوابی نداشت، پدرم از سوی نیروی انتظامی موضوع را پیگیری کرد و خیلی دوندگی کرد، اما هیچ نتیجه ای نداشت، زیرا نیروی انتظامی مدرکی مبنی بر کلاهبرداری می‌خواست و ما به جز فیش واریزی چیز دیگری نداشتیم و به همین دلیل به خاطر نداشتن نتیجه بی‌خیال ادامه پیگیری شدیم.

 وی ادامه داد: فکر می‌کردم این اتفاق تنها برای من روی داده است و در این چند روز شنیدم چنین کلاهبرداری‌های مشابهی برای ورزشکاران دیگر رخ داده است، که امیدواریم فرد کلاهبردار از سوی وزارت و مراجع قضایی شناسایی و دستگیر شود.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس