کد خبر 894458
تاریخ انتشار: ۲۷ شهریور ۱۳۹۷ - ۰۱:۲۰
زندانیان در بحرین

فعالان انگلیسی اقدامات سرکوبگرانه رژیم بحرین علیه مردم بی‌دفاع این کشور را محکوم کردند .

به گزارش مشرق، فعالان انگلیسی با تجمع در مقابل ساختمان تلویزیون بی بی سی در لندن، با زندانیان دربند آل خلیفه ابراز همبستگی کردند.

بیشتر بخوانید:

وخامت حال شماری از زندانیان سیاسی عربستان

قتل آرام زندانیان سیاسی در زندانهای بحرین

آزار جنسی زندانیان در بازداشتگاه امارات در یمن

بر اساس گزارش منابع بحرینی، فعالان انگلیسی با قرار دادن عکس های "هاجر منصور" ،" نجاح الشیخ" و"مدینه علی"بر روی ساختمان بی بی سی، اعتراض شان را به چشم پوشی رسانه های انگلیسی از سرکوبگری پیاپی رژیم بحرین همپیمان انگلیس و نقض حقوق بشر از سوی آن اعلام کردند.

فعالان انگلیسی افزایش فشار و اعمال محدودیت روزافزون از سوی اداره زندان شهر عیسی بر زندانیان زنان و محروم کردن زندانیان از خدمات پزشکی لازم و جلوگیری از احیای شعائر دینی را محکوم کردند.

در همین چارچوب، سازمان دموکراتیک و حقوق بشر صلح اعلام کرد زندانیان در زندان مرکزی بدنام «جو» در معرض اقدامات انتقام جویانه در دو روز گذشته قرار داشتند.

این سازمان افزود: با گزارشی که از زندانیان به دست آورده، آنها مورد شکنجه و بدرفتاری به سبب انجام شعائر دینی‌شان قرار گرفتند و برخی از آنها در حیات زندان زیر گرمای شدید آفتاب نگه داشته و مجازات شدند و افسران ارشد زندان بر این اقدامات انتقامجویانه نظارت داشتند.

این سازمان حقوق بشری تاکید کرد : اقدامات انتقام جویانه و ظالمانه این رژیم بخش های گسترده ای از جامعه را هدف قرار داده است که این باور را تقویت می کند که این رژیم به شکل گسترده ای آزادی های دینی آنان را هدف قرار داده است. همچنین تاکید می کند که مقامات امنیتی رژیم احترامی برای پیمان ها و تعهدات بین المللی قائل نیستند.

از سوی دیگر،شش افسر در زندان مرکزی جو در بحرین "محمد سلمان" ۲۷ساله از شهرک " الدراز" را پس از انتقال به زندان انفرادی مورد ضرب و شتم قرار دادند. یک منبع در داخل زندان گفته است که گروهی از افسران، سلمان را مورد ضرب و شتم شدید قرار دادند، رژیم از این جوان در سلول انفرادی انتقام می گیرد.

این منبع گفت شاهد ضرب و شتم دیگر زندانیان در زندان جو بوده از جمله این افراد احمد عبدالله العجیمی از ساکنان شهرک کرانه بود که به شدت وی را در زندانی در منطقه الکونتر مورد ضرب و شتم قرار دادند.ضرب و شتم وی در مقابل دوربین‌ های نصب شده در این مکان صورت گرفت.

بر اساس این گزارش، هم اکنون علی حاجی برای بیست و چهارمین پیاپی به اعتصاب غذای خود ادامه می دهد که در اعتراض به محرومیت از درمان از سوی مدیریت زندان مرکزی جو صورت گرفته است. حاجی اعتصاب خود را در اواسط آگوست ۲۰۱۸ آغاز کرد، به گفته منابع حقوق بشری، وی خواستار توقف بد رفتاری و برداشتن مانع شیشه ای و پایان یافتن کوتاهی و سهل انگاری درمانی نسبت به زندانیان شد. زندانیان زندان مرکزی رژیم بحرین از سهل انگاری عمدی اداره این زندان نسبت به زندانیان در همه زمینه ها رنج می برند.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس