داریوش مصطفوی

داریوش مصطفوی می‌گوید که سرمربی تیم ملی فوتبال نباید با رئیس فدراسیون اینگونه درباره دلار صحبت کند. او همچنین به انتقاد از علی کفاشیان پرداخت.

به گزارش مشرق، داریوش مصطفوی رئیس پیشین فدراسیون فوتبال درباره مسائلی همانند تمدید نشدن قرارداد سرمربی تیم ملی فوتبال, مشکلاتی که فدراسیون و باشگاه‌ها با آن دست و پنجه نرم می‌کنند و سایر مسائل روز فوتبال, صحبت کرد.

با 245 میلیون تومان تیم را به جام جهانی 1998 بردیم

رئیس پیشین فدراسیون فوتبال, درباره فضای پرالتهاب فوتبال ایران و وضعیت موجود گفت: مخارج فوتبال ما با گستردگی‌ که پیدا کرده, بالا رفته و باعث شده حواشی هم زیادتر شود. زمانی بود که فدراسیون‌های قبل از فدراسیون تاج با کمتر از یک میلیارد تومان بودجه هم می‌توانستند, کار کنند اما الان با گسترش فوتبال ساحلی, فوتسال و فوتبال بانوان نمی‌شود با یک میلیارد تومان کاری کرد. زمانی که ما در فدراسیون بودیم بودجه‌مان حدود 45 میلیون تومان بود که 200 میلیون تومان هم قرض کردیم و با 245 میلیون به جام جهانی 1998 رفتیم, اما الان خوشبختانه یا متاسفانه با افزایش رشته‌ها به بودجه بالاتر احتیاج است. الان باید اذعان کنیم که از لحاظ کسب مقام در تمام رشته‌ها فدراسیون کنونی موفق‌تر عمل کرده است.

وقتی بودجه فدراسیون 80 میلیارد است, چطور 75 میلیارد برای جام ملت‌ها کنار بگذارد؟

مصطفوی با اشاره به هزینه 5 میلیون و 800 هزار دلاری (حدود 75 میلیارد تومان با ارز آزاد) برای آماده سازی تیم ملی که از سوی کی‌روش به فدراسیون فوتبال اعلام شده، گفت: برای یک برنامه معمولی که برای حضور در جام ملت‌ها آسیا ارائه شده, کی‌روش این درخواست را داشته است. کی‌روش هزینه‌ها را در فوتبال ما زیاد کرده است. شاید هیچ مربی‌ در دنیا نیست که از نظر دستمزد و برنامه‌ریزی اینقدر گران باشد. ما در گذشته به آسیا رفتیم و سوم شدیم و در بازی با عربستان دو پنالتی قطعی برای‌مان گرفته نشد و باعث شد به فینال نرویم. حالا فدراسیون با محبوبیتی که کی‌روش دارد مجبور است او را نگه دارد. شاید خود مسئولان فدراسیون هم از این موضوع دل‌شان خون باشد اما چه کار می‌توانند انجام دهند؟ چطور می‌توانند وقتی بودجه فدراسیون 80 میلیارد تومان است, 75 میلیارد آن را فقط برای جام ملت‌ها کنار بگذارند؟

کی‌روش اساس بهم ریختگی فوتبال ایران را ایجاد کرده است

وی تصریح کرد: اساس بهم ریختگی فوتبال ایران را کی‌روش ایجاد کرده است. کی‌روش در جامعه محبوبیتی مخصوصاً‌ از طریق فردوسی‌پور ایجاد کرده که فدراسیون مجبور است او را در کشور نگه دارد. فدراسیون الان, هم نمی‌تواند بودجه کی‌روش را تامین کند و هم نمی‌تواند تامین نکند! 

مصطفوی با بیان اینکه هیچ فدراسیونی تاکنون موفق نشده این تعداد مقام و موفقیت را در یک دوره داشته باشد گفت: من خودم رئیس فدراسیون بوده‌ام و این مسائل را می‌دانم اما باید بگویم که فوتبال ما در رده بزرگسالان نتیجه خوبی نگرفته است. شما به ‌آمارهای فیفا توجه کنید, در تعداد پاس, کرنر, از لحاظ بدنی, ارتباط بین خطوط و این موارد ما جزو ضعیف‌ترین‌ها بوده‌ایم اما کی‌روش فعلاً می‌تازد و فدراسیون هم مجبور است که بپذیرد.

همه باید یک تیم شویم تا ایران قهرمان جام ملت‌ها شود

این پیشکسوت فوتبال ایران در ادامه گفت: باید گفت در حال حاضر نمی‌توان شرایط خیلی ایده‌آلی را متصور شد. ایده‌آل یعنی اینکه برنامه‌ریزی‌های اروپایی یا بهترین تجهیزات فیزیکی مانند زمین و آکادمی و غیره را داشته باشیم. باید این را بدانیم که اگر می‌خواهیم ایده‌آل فکر کنیم, خودمان را خسته می‌کنیم. باید در واقعیت کار کنیم. الان جام ملت‌ها در راه است و باید همه یک تیم باشیم و همه همکاری کنیم تا بعد از 42 سال ایران قهرمان شود. در این مدت یکی, دوبار مقام‌های دوم و سوم را کسب کرده‌ایم اما باید الان قهرمان شویم. همیشه حاشیه‌ها خواهد بود اما باید از کسانی که دارند زحمت می‌کشند تجلیل کنیم نه اینکه آنها را تضعیف کنیم. الان زمان ضعیف کردن فدراسیون و اعضای آن نیست. در حال حاضر باید با اهالی فدراسیون همکاری کرد تا تیم ملی نتیجه بگیرد, همیشه منتقد بوده‌ام اما الان دو,سه ماه بیشتر تا جام ملت‌ها زمان باقی نمانده است.

تیم‌های بزرگ برای بازی با ایران اکراه دارند

مصطفوی درباره دیدار دوستانه تیم ملی مقابل ازبکستان خاطرنشان کرد: مجبوریم با ازبکستان بازی کنیم چون هیچ تیمی با ما بازی نمی‌کند آن هم درحالی که تیم ملی باید با تیم‌های بزرگ بازی و شانه به شانه آنها رقابت کند. این ماجرا برای امروز نیست و بعد از انقلاب تاکنون تیم‌های دیگر هم برای بازی با ایران اکراه دارند, چون مسائل سیاسی روی کارهای مدیریتی تاثیر دارد. اگر ما پول بدهیم و التماس‌ هم کنیم باز هم تیم‌هایی مثل آرژانتین و برزیل به راحتی وارد ایران نمی‌شوند تا با ما بازی کنند. این دیگر جای تعجب ندارد, چون سیاست این است که ایران را منزوی کنند, یکی از همین راه‌ها این است که تیم‌های بزرگ با ایران بازی نکنند, وگرنه ما این رتبه و ابهت را داریم که با آنها بازی و حتی پول نیز دریافت کنیم. اگر تیم‌های بزرگ با امارات و قطر بازی می‌کنند ما از آنها 100 برابر جلوتر هستیم, اما چه می‌شود کرد که کل دنیا عیله ایران است.

رئیس فدراسیون امارات گفت کی‌روش را 2 ماه بیشتر در کشورمان نگه نداشتیم

وی راجع به کی‌روش و اینکه این مربی بدون اینکه قرارداد داشته باشد تیم ملی را تمرین می‌دهد اما پیش از این حاضر نشده بود در قرعه کشی جام ملت‌ها حضور پیدا کند, اظهار داشت: کی‌روش یکی از معروف‌ترین افرادی است که وارد فوتبال ما شده اما این مربی از زمانی که جام جهانی تمام شده تا همین امروز به دنبال تیم بوده است. کی‌روش از لحاظ اخلاقی «غُد» است و کسی را قبول ندارد و همیشه می‌خواهد مدیریت بالا دستش را تضعیف کند و جای آنها بنشیند. یک بار یوسف سرکال, رئیس فدراسیون فوتبال امارات در جلسه‌ای به من گفت که نتوانستیم کی‌روش را 2 ماه بیشتر در کشورمان نگه داریم و پولش را دادیم تا برود. چون کارهایی که در ایران می‌کند را در امارات هم انجام می‌داده و برای همین ردش کردند.

احمدی‌نژاد پیغام داد که افشین قطبی را نگه دارید

رئیس پیشین فدراسیون فوتبال افزود: امارات دیگر مانند اینجا نبود که رئیس جمهور و نمایندگان مجلس و وزیر ورزش در فوتبال دخالت کنند. اینجا رئیس جمهور یا وزیر در انتخاب سرمربی دخالت می‌کنند. یادم است احمدی‌نژاد از طریق علی‌آبادی به من پیام داد که افشین قطبی را در پرسپولیس نگه دارید اما من نمی‌خواستم او بماند و در نهایت عوضش کردیم.

همه بدبختی‌های فوتبال ما زیر سر کفاشیان است

مصطفوی ادامه داد: برای اینکه کی‌روش سرجای خودش بنشیند, باید مقداری از خود گذشتگی داشته باشیم. فدراسیون الان دارد خوب مدیریت می‌کند آن هم بعد از کفاشیانی که همه بدبختی‌های فوتبال ما زیر سر اوست. باج‌هایی که در زمان کفاشیان داده شد و افرادی که دخالت کردند و کی‌روش را آوردند. می‌توانید آنها را پیدا و از آنها سؤال کنید که چه اتفاقاتی رخ داد. کفاشیان پایه را کج گذاشت و این پایه دارد تا ثریا همینطور کج می‌رود.

کی‌روش تیم پیدا نکرده و الان مجبور است در ایران باشد

وی عنوان کرد: اینکه کی‌روش بدون قرارداد و بدون اینکه پول گرفته باشد به ایران آمده و گفته به دلیل اوضاع بد اجتماعی و اقتصادی ایران, فقط بهانه است. کی‌روش تیم پیدا نکرده و الان هم بدون تیم است. مجبور است به ایران آمده و مطمئن باشید برای اینکه الان در تیم حضور دارد, پولش را می‌گیرد و به دلار هم می‌گیرد. او باید تحت نظر فدراسیون باشد, هرچند این روند تا حدی درست و مصاحبه‌های او کمتر شده اما بازهم کی‌روش اخلاق‌های قدیمی‌اش را دارد.

کی‌روش گران‌ترین مربی دنیا است

مصطفوی در رابطه با اینکه کی‌روش پنجمین مربی‌ گران‌قیمت جام جهانی 2018 بوده و بعد از 8 سال حضور در ایران, قهرمانی در جام ملت‌های آسیا را با عنوان یک رویا یاد می‌کند, گفت: شما حساب و کتاب کنید از روزی که کی‌روش به ایران آمده چقدر برای اردوها و کارهای شخصی و سفرهایش هزینه شده است. سفرهایی که به بهانه بازدید از فیفا و AFC با پرواز فرست کلاس و با هتل‌های پنج ستاره انجام شده که هزینه‌ آنها را فدراسیون پرداخت کرده است. کی‌روش گران‌ترن مربی دنیاست و حرف کسی که می‌گوید او پنجمین مربی گران‌قیمت است را قبول ندارم. اگر همه هزینه‌های او را حساب کنیم, او گران‌ترین مربی است اما زمانی که حرف از نتیجه‌گیری پیش می‌آید, کی‌روش از رویا حرف می‌زند.

کسانی که کی‌روش را به ایران آوردند سر این مملکت کلاه گذاشتند

پیشکسوت فوتبال ایران با اشاره به قرارداد کی‌روش تصریح کرد: باید در قرارداد کی‌روش شرط صعود به جام جهانی و حتی صعود به مرحله دوم و یا قهرمانی در آسیا نوشته می‌شد, اما وقتی این قرارداد را کفاشیان که در هیچ کاری وارد نیست تنظیم می‌کند, کی‌روش هرچه خواسته در قرارداد نوشته‌ است. بیشترین پول را می‌دهیم و کمترین سهم را هم نداریم. کسانی که سر این مملکت کلاه گذاشتند, همان‌هایی هستند که کی‌روش را به ایران آوردند. باید تحقیق شود که اینها چه قصدی داشتند. مگر می‌شود قراردادی به این سنگینی را به زبان انگلیسی نوشت؟  قرارداد باید به زبان فارسی باشد و طوری تنظیم شود که کی‌روش در اختیار فوتبال ما باشد نه اینکه فوتبال ایران در اختیار او باشد که متاسفانه برای این ما مورد دوم رخ داده است.

مصطفوی افزود: زمانی که کار دست افراد ناشی باشد همین می‌شود آن هم وقتی که طرف مقابل فرد باهوش و زرنگی است که توانسته در این فضا به نفع خودش استفاده مالی کند. الان تاج نمی‌تواند کاری بکند و این قرارداد از قبل نوشته شده است. امیدوارم حداقل برای قرارداد جدید با چند فرد خبره و باتجربه صحبت و بعد قرارداد نوشته شود.

جایگاه کی‌روش در قرارداد باید سرمربی باشد نه وزیر ورزش

مصطفوی راجع به اینکه برای قرارداد جدید کی‌روش می‌توان چه پیشنهاداتی به فدراسیون داد, گفت: الان پیشنهاد من اثر بخش نیست و زمانی کاربرد دارد که در زمان عقد قرارداد حضور داشته باشم. باید در قرارداد جایگاه کی‌روش به عنوان سرمربی نوشته شود و نه وزیر ورزش. تا الان که سرمان کلاه رفته است!

کی‌روش در دنیا جایگاهی ندارد و با هر پیشنهادی در ایران می‌ماند

وی افزود: الان احساس می‌کنم که کی‌روش با هر پیشنهادی می‌ماند و جایی نمی‌رود چون جایگاهی در دنیا ندارد و جایی هم ندارد که برود. بحث فنی کی‌روش مطرح نیست, از نظر اجتماعی او تیپی دارد که دنبال مسائل مالی است. ما مربیان خارجی زیادی دیده‌ایم. ویرا را دیده‌ایم که تیم‌مان را با ماهی 5 هزار دلار به جام جهانی 98 برد و خیلی بهتر از کی‌روش برای فوتبال ما کار کرد هرچند برخی‌ها با او مشکل داشتند. باید بگویم که ما هرچه چوب می‌خوریم از خودمان می‌خوریم.

کی‌روش در فوتبال ایران «گروکشی» می‌کند؛ شاید از 100 به او 49 بدهم

رئیس پیشین فدراسیون فوتبال در پاسخ به این سؤال که پس از 8 سال حضور کی‌روش در ایران چه نمره‌ای به او می‌دهد, توضیح داد: به او نمره قبولی نمی‌دهم. شاید از 100 به او نمره 49 بدهم؛ نمره‌ای زیر متوسط. من فوتبال را می‌فهمم و می‌دانم که این مربی در ایران دارد چه کار می‌کند. این مربی در فوتبال ایران «گروکشی» می‌کند. کی‌روش مردم ما را با احساسات سرگرم می‌کند. به طور مثال الان سردار آزمون خداحافظی کرده و خودش رفته است, اگر بگردیم در این مملکت 20 سردار آزمون دیگر هم وجود دارد اما نمی‌خواهند قبول کنند که بچه‌های ما ترقی کرده‌اند. کی‌روش چیزی را به صورت گلخانه‌ای درست کرده و شاید 5 سال بعد از رفتن او دیگر از این بازیکنان اثری نباشد. کی‌روش تیمی درست کرده که اصلاً نتیجه نگرفته است. او باید بعد از 8 سال در ایران یک پایگاه فوتبال می‌ساخت اما هیچ دخالتی در تیم‌های پایه نداشته است.

کی‌روش حق ندارد درباره دلار اینطور با تاج صحبت کند

مصطفوی یادآور شد: باید در قرارداد کی‌روش نظارت در تیم‌های پایه وارد می‌شد تا الان از مبلغ قراردادش کم می‌کردند. یا در مرخصی‌ها و غیبت‌ها و مصاحبه‌هایی که علیه مسئولان فدراسیون داشته باید جریمه در نظر گرفته و با جدول‌بندی مبلغ قراردادش کم می‌شد. اگر طرز صحبت کردنش را به فیفا اطلاع می‌دادیم او را جریمه می‌کردند. اخیراً به تاج گفته فدراسیون برود دلار تهیه کند و کارهای فنی با من! اصلاً کی‌روش حق ندارد با رئیس فدراسیون اینطور صحبت کند. این می‌شود که رئیس فدراسیون سکته می‌کند. فشارها فقط برای مباحث داخلی فوتبال نیست و از بیرون هم فشارهایی برای تهیه همین پول‌ها روی رئیس فدراسیون وارد می‌شود.

کمیته اخلاق باید به قرارداد کی‌روش ورود کند

وی گفت: در فدراسیون یک کمیته اخلاق داریم که منزه‌ترین افراد در آنجا حضور دارند. افرادی که هم حقوقی هستند و هم فوتبالی. برخورد با کی‌روش به این برمی‌گردد که دبیرکل فدراسیون گزارش‌هایی را از تخلفات کی‌روش به کمیته اخلاق ارائه کند اما فدراسیون خودش هم در این شرایط گیر کرده است. چند ماه دیگر جام ملت‌ها آغاز می‌شود و چطور آنها می‌توانند کی‌روش را به کمیته اخلاق معرفی کنند؟ به نظرم بعد از جام ملت‌ها کمیته اخلاق باید ورود و روی مسائل تحقیق کند. کمیته اخلاق باید به افرادی که با کی‌روش قرارداد بسته‌اند رجوع کند. کسانی مانند کفاشیان و ترابیان که شاهد امضای قرارداد کی‌روش بوده‌اند.

نمی‌شود که یک خارجی سر همه کلاه بگذارد و در آخر محبوب‌ترین آدم کشور شود

پیشکسوت فوتبال ایران اضافه کرد: اینکه نمی‌شود یک خارجی بیاید و سر همه را کلاه بگذارد و در آخر هم بخواهد محبوب‌ترین آدم کشور شود. این مسائل در دنیا نایاب است و فقط سر ما ایرانی‌ها کلاه می‌رود. همانطور که کمیته اخلاق باید روی سرمربی, بازیکنان و مدیران باشگاه‌ها نظارت کند, باید روی کی‌روش هم نظارت داشته باشد. کسی تافته جدا بافته نیست؛ البته ممکن است در قراردادی انگلیسی‌زبانی که نوشته شده این موارد وارد شده باشد که هیچ‌کس اجازه دخالت نداشته باشد. باید مشخص شود در این 8 سال کی‌روش چقدر مرخصی رفته و چقدر هزینه شخصی کرده است.

در ایران بر سر اسطوره‌های‌مان می‌زنیم و آبروی آنها را می‌بریم

وی با بیان اینکه «حتی نمایندگان مجلس نیز می‌توانند به این موضوع ورود کنند» گفت: نمایندگان هم در این باره گرفتاری دارند چون کی‌روش محبوبیت دارد و شاید این مسئله باعث شود تا آنها ورود نکنند اما یک نماینده خوب باید منافع ملی را در نظر بگیرد. واقعاً آمدن کی‌روش چه سودی برای ما داشته است؟ با این پولی که به او دادیم چند استادیوم می‌توانستیم بسازیم, یا می‌توانستیم در این سال‌ها چند تیم پایه را تشکیل داده و ساماندهی کنیم. در روستاها چه کارهایی می‌شد برای شناسایی استعدادها انجام داد؟ چهره‌هایی مثل خداداد عزیزی, علی کریمی, علی دایی, امیر قلعه‌نویی از کجا کشف شدند؟ از کجا آمده‌اند؟ ما در ایران توی سر اسطوره‌های‌مان می‌زنیم. آبروی خداداد را یک طور می‌بریم, قلعه‌نویی را طور دیگر. بزرگترین گناه این است که ما به اسطوره‌های خودمان بی‌احترامی ‌می‌کنیم.

یک اجنبی که در مملکت ما خلاف کرده را آزاد می‌گذاریم

مصطفوی عنوان کرد: همه کسانی که در تیم جام جهانی 1998 بودند جزو بزرگان فوتبال ما هستند اما ما آنها را خراب می‌کنیم و یک اجنبی که در مملکت ما خلاف کرده را آزاد می‌گذاریم و کاری به او نداریم. کی‌روش از نظر هزینه‌ای خلاف کرده است مثل همین بحث مسافرت‌ها اما اگر خداداد عزیزی یک اعتراض به داور کند یا با هواداران به مشکل بخورد کاری می‌کنیم که دیگر نتواند حتی از خانه بیرون بیاید. از ماست که بر ماست. سؤالم این است, آیا تا حالا در ورزشگاه‌ها عیله کی‌روش شعار داده شده؟ ما اجنبی‌پرست هستیم و آن وقت آدمی مثل کی‌روش می‌آید سرمان کلاه می‌گذارد و می‌رود.

کی‌روش باید مغز و صداقتش با ما فرق کند نه پیراهنش

رئیس پیشین فدراسیون فوتبال با اشاره مجدد به صعود تیم ملی ایران به جام جهانی 1998 گفت: 20 سال پیش با 45 میلیون بودجه تیم را به جام جهانی بردیم. یک ایرانی این کار را کرد. مایلی‌کهن و ویرا روی هم رفته یک پانصدم کی‌روش خرج نداشتند اما همان‌طور که گفتم ما اجنبی‌پرست هستیم. کی‌روش پیراهنش با ما فرق دارد اما باید مغز و صداقتش هم فرق کند که البته مغز و صداقت ما خیلی بیشتر از آدم‌هایی مثل کی‌روش است. یک آدمی مثل فردوسی‌پور هم از او اسطوره ساخته و باز هم می‌خواهد« اسطوره‌ترش» کند. نمی‌دانم داستان چیست و باید این را کشف کرد.

تخم دوزرده‌ای که کی‌روش برای فوتبال ما داشته, کجاست؟

وی عنوان کرد: تفاوت کی‌روش با ویرای سال 98 چه بود؟ ویرا در نهایت هم 25 هزار دلارش را نگرفت و به فوتبال ایران بخشید و رفت. هزینه‌های کی‌روش چقدر است؟ تخم دوزرده‌ای که کی‌روش برای فوتبال ما داشته, کجاست؟ کجای دنیا سرمربی,‌ رئیس فدراسیون را اینقدر اذیت می‌کند؟

اگر کفاشیان خلافی کرده باشد کمیته اخلاق با او مماشات نمی‌کند

مصطفوی درباره اینکه کمیته اخلاق در حال رسیدگی به پرونده علی کفاشیان  در موضوع حق پخش تلویزیونی بازی‌های جام جهانی 2014 است گفت: از کمیته اخلاق خواهش می‌کنم که برای این مسئله و مسائل دیگر کنفرانس مطبوعاتی برگزار کند. اصلاً این کمیته هر ماه یک کنفرانس برگزار کند. من می‌دانم که چه آدم‌های بزرگی در این کمیته حضور دارند. همه آنها حقوق‌دانان بزرگی هستند و من می‌دانم که چقدر کار کمیته اخلاق اهمیت دارد. احساس نمی‌کنم اگر کفاشیان خلافی کرده باشد, کمیته اخلاق با او مماشات می‌کند. حالا اینکه چرا رای صادر نشده باید از آنها سؤال شود. فکر می‌کنم حتماً هنوز مدارک تکمیل نشده و برای اینکه اعضای کمیته نمی‌خواهند حق و ناحق شود منتظرند تا مدارک تکمیل شود.

وقتی اکثر درآمد فوتبال را تلویزیون «قورت» می‌دهد, چگونه می‌توان فوتبال را اداره کرد؟

وی در ادامه با اشاره به عدم پرداخت حق تبلیغات محیطی از سوی صدا و سیما گفت: وقتی که اکثر درآمد فوتبال را تلویزیون «قورت» می‌دهد, چگونه می‌توان پول اداره فوتبال را کسب کرد؟ آن هم وقتی که کسی نیست حق فوتبال را بگیرد و حتی تهدید می‌کنند که فوتبال را تعطیل می‌کنیم. تلویزیون در مجامع سیاسی گردنش کلفت است اما فوتبال در خون مردم جریان دارد و مجلس و تلویزیون هم باید درخدمت فوتبال باشند. می‌بینیم که صداوسیما حق تلویزیون را می‌خورد اما صدای کسی در نمی‌آید.

پول تبلیغات محیطی مثل یک چک باید در جیب فدراسیون باشد

رئیس پیشین فدراسیون فوتبال راجع به اینکه شرکت‌های تبلیغات محیطی 100 میلیارد تومان به سازمان لیگ و باشگاه‌ها بدهکار هستند, تاکید کرد: قراردادها بد بسته شده که این شرکت‌ها این پول را نداده‌اند. این پول مثل چک است که باید در جیب فدراسیون باشد تا بتواند آن را به راحتی خرج کند اما وقتی قرارداد بد بسته می‌شود و این شرکت‌ها نیز در این خصوص حرفه‌ای هستند همین می‌شود که باشگاه‌ها باید سال‌ها دنبال پول‌هایشان بروند. بچه‌های ما ساده بودند و هر کسی که رسیده سرشان کلاه گذاشته است. باید همه این مشکلات بررسی شود و تا برای آینده دیگر مشکلی پیش نیاید.

با این وضعیت کمر رئیس و دبیر فدراسیون می‌شکند

 مصطفوی در پایان گفت: امیدوارم فوتبال ما به جایی برسد که که تمامی حقوق آن از جمله حق پخش, حق تبلیغات, کپی‌رایت و غیره به خودش برسد. فکر می‌کنم باید مسئولان کنفرانس و سمینارهایی برگزار و همه این مسائل را بازبینی کنند. حتی کمبودهای قرارداد کی‌روش هم باید بررسی شود وگرنه با این وضعیت فوتبال ما نمی‌تواند دوام بیاورد و کمر رئیس و دبیر کل فدراسیون با این وضعیت می‌شکند چون فدراسیون خرج‌های جانبی دیگری مثل حقوق کارمندان و هزینه سایر تیم‌ها هم دارد که باید پرداخت کند.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 10
 • در انتظار بررسی: 3
 • غیر قابل انتشار: 0
 • AE ۱۳:۲۳ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۵
  44 12
  من که دوست دارم کیروش مربی ایران بمونه. امیدوارم هر چه زود تر مشکلات حل بشه و کیروش مربی ایران بمونه.
 • ایران IR ۱۵:۰۳ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۵
  9 21
  الان هست که بلافاصله آقای کیروشی پور دست بکار بشه و یه مصاحبه از طرفدارای معروف و خاص کیروش بذاره و اونا هم تا میتونن از کیروش تعریف میکنن و به به و چه چه میکنن البته بدون ارائه یه آمار درست و به مصطفوی هم میگن تو کار بلد نیستی و فلان وبهمان
 • حسین RO ۱۶:۲۸ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۵
  3 3
  کیروش سبک بازی دفاعی رو واقعا خوب اجرا میکنه برای همین تیممون میتونه جلوی تیم های خوبی مثل اسپانیا هم خوب مقاومت کنه ولی توی فاز حمله کار خاصی نمیتونیم انجام بدیم و این رو همونطور که تو مصاحبه نوشته شده آمارهای فیفا خیلی واضح نشون میده تو جام ملت های قبلی هم حذف شدیم و با حمایت های عادل تیم ما فوق العاده نشون داده شد. درحالیکه یادمون هست زمان قلعه نوعی (که البته از نظر اخلاقی قبولش ندارم) وقتی تو پنالتی جلوی کره حذف شدیم چه بلایی سرش آورد عادل! در کل همیشه یه عده یکیو از بیخ و بن میزنن یه عده هم تا عرش میبرنش بالا!(:
 • IR ۲۰:۴۳ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۵
  3 6
  مادرجام جهانی ازلحاظ آمار بدترین بودیم بزرگترین عیب کیروش احتدام نگذاشتن به مقاماتی است که به مناسبتی سری به تیم ملی میزنند اوهرگزنقاط ضعف تیم ملی را بیان نکرد . ایران بازی تهاجمی رافراموش کرده است اگراوقهرمانی آسیا را آورد چیزی ازمربیان کره ای وژاپنی بهترمیداند . محبوبیت اوبابت منش شخصی وغدبودن ودانستن رگ خواب اکثریتی است که نمیگویندبااوباید چندین جام ایران کسب میکرد . اگراومربی مهمی است . رزومه دارداماهمیشه نفردوم بوده وفدراسیون بابت خسارت ندادن به اومیترسداوراجواب کند اماآقای تاج همه راردمیکند . همین آقای مصطفوی تجاربی دارد که ردشده چون میزهاخیلی عزیزند وپولسازی میزها واقعاراست بود !!؟
 • رحمن IR ۲۰:۵۷ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۵
  12 4
  فوتبال ایران راه طولانی را طی کرده مربیان داخلی که کاری بلد نبودند و بازی عقب افتاده سنتی را دنبال میکردندو با آمدن مربیان خارجی و با کلاس بین المللی در تهران و خوزستان در شرکت نفت فوتبال ایران بدنیا آمد و دوره نوزادی را پشت سر گذاشت.الآن دوره نوجوانی را طی میکند و کی روش هم به تیم ملی خیلی چیزها یاد داد حالا چرا عده ای برنمیتابند و حسادت با این و آن دارند خود دانند...من به فدراسیون پیشنهاد دارم و اینکه فوتبال ایران در تهران و خوزستان به بلوغ میرسد لذا در این دو استان مربیان حرفه ای خارجی بیاورید و این بلوغ به دیگر شهر ها هم سود خواهد رساند
 • IR ۲۱:۴۶ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۵
  11 3
  ی مشت حرف مفت. وقتی بودی چه گلی به سر فوتبال زدی؟!
 • IR ۲۲:۳۷ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۵
  13 3
  دست از حسادت به کی روش بردارین .....
 • مهدی قربانی IR ۰۶:۲۳ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۶
  31 3
  تاخرج نکنیم نتیجه نمیگیریم پیرمرد . شمابهتراست به جای فوتبال فکرآن دنیایت باشی . بازی خوب ایران درجام جهانی باکی روش دل مردم ایران راشادوباعث غرورملی ایرانیان شد .
 • ۰۹:۱۴ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۶
  29 2
  آقا شما اگه وطن پرستی ودرک درستی از شرایط داری نزدیک جام ملتها دهنت وببند وبذارتیم ملی کارخودش بکنه..به امثال قلعه نوعی وبرانکوو بگویچ کرانچار...کم پول دادین؟؟آخرش م به میانمارباختین؟؟میخوای ممد مایلی رو بیار..داریوش مصطفوی م بد نیس...
 • امیر IR ۱۰:۱۲ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۶
  3 13
  سایت مشرق من که مطمین هستم که نظرم را پخش نمیکنی ولی کیروش . همه جوره مربیان و ایرانیان را تحقیر میکند و فقط کسانی حق بازی در تیم ملی کیروش را دارند که دورگه باشند حالا مثلا اگر علیپور صد گل هم یزند و مرد سال فوتبال اسیا هم شود فایده ای ندارد ولی فلان بازیکن دورگه که در تیم دسته دهم اروپایی بازی میکند و چند سال هم ذخیره است جایش در تیم ملی است .مقدار بسیار زیادی از این متن را هم خودم سانسور کردم شما دیگه زحمت نکشید .

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس