نبیل معلول

نبیل معلول به این نکته اذعان کرد که تیمش فردا و در مصاف با پرسپولیس کار سختی پیش رو دارد و در عین حال گفت، قهرمان قطر در این بازی به دنبال پیروزی است.

به گزارش مشرق، نبیل معلول، سرمربی تیم فوتبال الدحیل قطر در نشست خبری پیش از دیدار تیمش مقابل پرسپولیس در دور برگشت از مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا, اظهار داشت: بازی خیلی سختی پیش رو داریم. چرا که پرسپولیس تیم خیلی خوبی است. پرسپولیس و الدحیل شروع خوبی در لیگ‌های‌شان داشته‌اند و حالا ما منتظر جزئیات در این مسابقه هستیم و در این بازی جزئیات می‌تواند سرنوشت مسابقه را تعیین کند. امیدوارم بازی خوبی باشد و الدحیل برای اولین بار در تاریخ خود بتواند به نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا صعود کند.

خود را آماده بازی با پرسپولیس کرده‌ایم و مثبت فکر می‌کنیم
وی در واکنش به این موضوع که پرسپولیس انگیزه‌های فراوانی مقابل هواداران خود دارد، گفت: ما شک نداریم این مسابقه بازی بزرگی برای پرسپولیس خواهد بود و آنها آماده رویارویی با ما هستند، اما ما هم خودمان را از لحاظ ذهنی برای این مسابقه آماده کرده‌ایم و کاملاً مثبت فکر می‌کنیم. بازیکنان با تجربه‌ای داریم که تجربه لازم برای این مسابقه را دارند. ما آمده‌ایم بجنگیم، نه اینکه شکست بخوریم.

بازیکنان در زمین بازی می‌کنند نه تماشاگران!
معلول در پاسخ به این سؤال که تیمش چقدر برای این بازی مهم مقابل تماشاگران پرتعداد پرسپولیس آماده است، خاطر نشان کرد: واقعیت امر این است که تماشاگر فوتبال بازی نمی‌کند، بلکه این بازیکنان هستند که در زمین مسابقه می‌دهند و جزئیات بازی بسیار مهم بوده و نتیجه را تعیین می‌کند. در بازی رفت در نیمه اول ما بهتر از پرسپولیس بودیم، اما در نیمه دوم آنها کنترل بازی را در دست گرفتند. در ادامه دوباره این ما بودیم که به بازی تسلط پیدا کردیم. الان سرنوشت بازی دست خودمان است و از هر نظر آماده‌ایم. آنچه مشخص است در پایان بازی کسی در مورد تماشاگران حرف نخواهد زد، بلکه در مورد بازی و نتیجه آن صحبت خواهد شد.

به غیر از بوضیاف بازیکنان دیگری نیز به تمرینات ما بازگشته‌اند
سرمربی تیم فوتبال الدحیل قطر در مورد مصدومیت کریم بوضیاف و بازگشت این بازیکن به تمرینات الدحیل و اینکه آیا او در دیدار برگشت مقابل پرسپولیس به میدان خواهد رفت، گفت: کریم بوضیاف بازیکن مهمی برای ماست. گرچه او شش هفته از مسابقات دور بوده است، بازیکنان دیگری هم هستند که به تمرینات ما بازگشته‌اند. ضمن اینکه باید این را هم بگویم که پرسپولیس هم غایبانی برای این دیدار دارد. این تیم بازیکن عراقی خود را در اختیار ندارد و دو بازیکنش نیز دو کارته هستند! همچنین پرسپولیس روز چهارشنبه با تمام نفرات خود بازی کرده است، اما نفرات اصلی ما استراحت کرده‌اند. باید ببینیم در بازی چه نفراتی وجود خواهد داشت.

فلسفه تیم ما بازی هجومی است و دفاع نمی‌کنیم
وی در ادامه در واکنش به این پرسش که با توجه به پیروزی تیمش در دیدار رفت آیا در دیدار برگشت سیستم دفاعی را در تیم خود اعمال خواهد کرد یا خیر، گفت: خیر، رسم تیم ما نیست که دفاعی بازی کنیم. فلسفه ما هجومی است و بازیکنان ما هم برای همین سیستم انتخاب شده‌اند. پرسپولیس بازیکنان قدرتمندی به لحاظ بدنی دارد و باید آنها را کنترل کنیم، اما همان‌طور که گفتم فلسفه تیم ما بازی هجومی است.

شانس صعود پرسپولیس و الدحیل برابر است
نبیل معلول در واکنش به این سؤال که آیا نگران وضعیت خود در باشگاه الدحیل نیست، چرا که ممکن است در صورت باخت مقابل پرسپولیس از کار برکنار شود، تصریح کرد: امیدوارم بازنده بازی فردا نباشیم. این یک مسابقه نزدیک است و شانس هر دو تیم برای صعود 50 - 50 است. هر دو تیم از لحاظ تاکتیکی و بدنی در سطح بالا و یکسانی هستند، اما مسلماً برای تاریخ باشگاه ما این بازی خیلی مهم است.

هیچ فشاری روی تیمم نیست و آمده‌ایم که برنده باشیم
وی در پاسخ به سؤال یکی از خبرنگاران عرب زبان مبنی بر اینکه تیم الدحیل در 9 بازی آسیایی اخیر خود حتی یک مساوی هم نداشته و این فشار حاکم بر تیم او چقدر در بازی فردا تأثیر روحی روانی دارد، خاطر نشان کرد: هیچ فشاری روی ما برای باخت نیست. البته امیدواریم که بازنده بازی نباشیم. در یک سال و نیم اخیر ما یک بار با پرسپولیس مساوی کردیم و یک بار هم چند هفته پیش بود که آنها را بردیم، اما این بازی بسیار نزدیک است. ما آمده‌ایم نشان دهیم که می‌توانیم برنده باشیم و هیچ باختی در تیم ما وجود ندارد.

هیچ تیمی اَلکی به مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان نرسیده است
سرمربی تیم فوتبال الدحیل در مورد اینکه پرسپولیس دفاع قدرتمندی دارد و آمار این تیم در لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا هم نمایانگر همین مطلب است و چه تدبیری برای گلزنی پرسپولیس اندیشیده است، گفت: ما آماده‌ایم تا در یک مسابقه در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا بازی کنیم. هیچ تیمی اَلکی به این مرحله نرسیده است. همه تیم‌ها سطح یکسانی دارند و ما هم سعی می‌کنیم در این مسابقه گل بزنیم. همان‌طور که گفتم در بازی رفت این کار را کردیم. پرسپولیس دفاع قدرتمندی دارد و این موضوع را در آسیا هم نشان داده است، اما ما تمام سعی‌مان را خواهیم کرد تا دروازه این تیم را باز کنیم.

ما تجربه بازی در حضور تماشاگران و بدون آنها را داریم
نبیل در واکنش به این موضوع که تیم پرسپولیس در حضور هوادارانش و با استفاده از امتیاز میزبانی سعی خواهد کرد شکست بازی رفت را جبران کند، گفت: ما تجربه بازی در حضور تماشاگران و بدون آنها را داریم. قبول دارم بازیکنان پرسپولیس به بازی با حضور تماشاگران زیاد عادت دارند، اما ما هم نیامده‌ایم که شکست بخوریم چه هوادار باشد و چه نباشد. ما حرفه‌ای هستیم و آمده‌ایم تا بازی کنیم.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس