کد خبر 893225
تاریخ انتشار: ۲۳ شهریور ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۴
محسن قرائتی

رئیس ستاد اقامه نماز با بیان اینکه حضور در محفل عزای اباعبدالله(ع) باید موجب نزدیکی بیشتر ما به رفتار آنها شود گفت: اوج تمامی کمالات را می‌توان در کربلا مشاهده کرد.

به گزارش مشرق، حجت‌الاسلام محسن قرائتی شامگاه پنجشنبه در جمع عزاداران حسینی در مسجد امام خمینی(ره) کرمان با اشاره به ویژگی‌ها و شاخصه‌های قیام اباعبدالله(ع) و رمز ماندگاری و جاودانه شدن این واقعه در تاریخ اظهار داشت: اوج تمامی کمالات را می‌توان در کربلا مشاهده کرد.

وی با اشاره به اتفاقاتی در که روز کربلا بر امام حسین(ع)، اهل‌بیت و یاران ایشان گذشت گفت: در کربلا فداکاری، وفاداری و یقین در حد اعلا بود.

رئیس ستاد اقامه نماز با بیان اینکه امام خمینی(ره) در پیام خود گفت: اگر خمینی تنها هم بماند سر آشتی با آمریکا ندارد و این یقین است.

بیشتر بخوانید:

قرائتی: سخنرانی تکراری در شب‌های محرم فایده‌ای ندارد

وی با اشاره به اینکه پول، ماشین، خانه و اسم و رسم را خیلی‌ها دارند اما مسئله نایاب یقین است افزود: نماز مسئله دیگری است که باید به آن پرداخته شود و باید حق نماز را بشناسیم.

قرائتی با بیان اینکه در تاریخ اقامه نماز، نمازی نداریم که در طول دو رکعت آن 30 تیر به آنها پرتاب شده باشد گفت: امام حسین(ع) در کنار اقامه نماز عاشق نماز بود و حال ما به خودمان نگاه کنیم خیلی از ما نماز را می‌خوانیم چون واجب است اما آیا نماز را دوست داریم.

وی با اشاره به اینکه در تاریخ جنگ‌های زیاده بوده اما آیا هیچ جنگی سراغ دارید که در لشکر آن از یک سرباز شش ماهه تا یک پیرمرد 70 یا 80 ساله باشد و چنین لشکری استثنائی است بیان کرد: درس‌های زیادی از قیام عاشورا می‌توان گرفت که حق‌الناس و عدالت از دیگر درس‌های عاشورا بود.

این سخنران مذهبی با بیان اینکه اباعبدالله(ع) در روز عاشورا همان طور که بالای سر علی‌اکبر آمد بالای سر یک برده هم همان‌طور رفت افزود: امروز عدالت در جامعه اسلامی در چنین سطحی نیست اینها گفتنش ساده است.

وی با اشاره به اینکه حضرت سیدالشهدا(ع) در روز عاشورا باز هم از تبلیغ و ارشاد دست برنداشت و در روز عاشورا سه بار سخنرانی کرد گفت: در کربلا می‌توان نمونه عفو، بخشش، عذرخواهی و توبه را دید.

قرائتی با بیان اینکه در عاشورا حق آزادی، کرامت انسانی و حتی حق قرآن در درجه اعلای آن رعایت شد افزود: اباعبدالله(ع) در واقعه کربلا رضای کامل داشت و گاهی در زندگی انسان صحنه‌هایی پیش می‌آید که در می‌یابیم که ما چقدر از دورن توخالی هستیم.

وی با اشاره به اینکه در کربلا یاران اباعبدالله(ع) از هم سبقت می‌گرفتند افزوود: امام حسین(ع) همه چیزش را در کربلا وقف کرد و وقف موقت را دائمی و ماندگار می‌کند.

رئیس ستاد اقامه نماز با اشاره به شرایط اقتصادی روز کشور گفت: در چنین روزهایی خیلی از فقرا شرمنده زن و فرزند خود هستند و اگر کسی می‌توانند برای حل مشکلی از مشکلات مردم جامعه خود قدمی بردارد.

وی با بیان اینکه باید حضور ما در جلسات عزاداری بهره‌ای برای ما داشته باشد و از آن درسی بگیریم افزود: ببینید بزرگان دین ما چه کردند و شما تلاش کنید تا کمی به آنها نزدیک شوید.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس