شایعه دیگر از یک فعال فضای‌مجازی

برخی از فعالان شناخته شده فضای مجازی حتی فعالان رسانه‌ای بعضا مطالبی را در شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌کنند که کذب بودن آن از پیش مشخص بوده است.

به گزارش مشرق،  تعدادی از کاربران و حتی یکی از روزنامه‌نگاران امروز نقل قولی را از مجید مجیدی کارگردان نام‌ آشنای کشورمان را در شبکه‌های اجتماعی منتشر کردند.


* واقعیت چیست؟


 در این روایت که چند ماه پیش در کانال‌های تلگرامی هم منتشر شده بود، از زبان مجیدی نوشته شده است: «برای تهیه قسمتی از یک فیلمم به روستایی در شمال کشور رفتیم. بخاطر اینکه نخواهیم مسافتی را تا امامزاده‌های اطراف طی کنیم و بچه‌ها اذیت نشوند یک اتاقک کوچک شبیه امامزاده بنا کردیم و چند بازیگر نقش‌های خود را در آن قسمت ایفا کردند. بعد از پایان فیلمبرداری چون یک بنای معمولی بود آن را جهت لانه‌گزینی پرندگان سالم رها کردیم و رفتیم. حدود دو سال بعد خبردار شدم امامزاده ساختگی‌مان تبدیل به زیارتگاه مهمی شده است. اول باور نکردم اما جهت حصول اطمینان به آن روستا سفر کردم، دیدم واقعیت دارد. برای روشنگری با اهالی صحبت کردم و گفتم این اتاقک را ما بخاطر تهیه فیلم شبیه امامزاده درست کرده‌ایم، اما دیدم مردم خصوصا پیران و بزرگان محل به شدت ناراحت شدند و حرف مرا توهین تلقی کردند و به گونه‌ای افراطی و احساساتی آن اتاقک را یک امامزاده شفا دهنده می‌دانند دیدم اگر بیشتر پافشاری کنم احتمال دارد صدمه ببینم. مصلحت دیدم که با اداره اوقاف آن منطقه صحبت کنم تا از آن طریق مردم را از این جهل برهانم...»

اما در همان زمان هم مجید مجیدی، کارگردان فیلم محمد(ص) آن را کاملا تکذیب و تاکید کرد: هرگز در هیچ فیلمی امامزاده‌ای را نساخته است.

وی افزود: ما فقط در فیلم «رنگ خدا» نیاز به یک سقاخانه داشتیم و آن را ساختیم و اینکه گفته می‌شود من برای یکی از فیلم‌هایم امامزاده‌ای ساخته‌ام و بعد می‌خواستم آن را تخریب کنم اما اجازه ندادند، درست نیست.

وی ادامه داد: متاسفانه گروهی اعتقادات مردم را هدف گرفته‌اند. اینگونه اخبار دروغ محض است. برخی فقط می‌خواهند در راستای تضعیف اعتقادات و باورهای مردمی حرکت کنند.


* دروغ بگو، حاشیه بساز،  توئیتت را پاک کن

سردبیر وقت ماهنامه صدای پارسی، چند ماه پیش و در ماجرای رقص دختران ۹ ساله جلوی «محمدعلی نجفی»‌، شهردار وقت تهران که سروصدای زیادی به پاکرده بود، به نقل از یکی از مادران بچه‌ها مدعی شده بود که این بچه‌ها دستگیر شدند. توئیتی که جنجال زیادی به پا کرد و حتی بسیاری از شبکه‌های ماهواره‌ای بر اساس توئیت وی، مسئولان  انتظامی کشور را زیر سوال بردند.

وی پس از جنجال‌های رسانه‌های بیگانه، با اقرار به کذب بودن مطلبش مجبور به پاک کردن توئیتش کرد.

دانلود

* گزارشی خیالی در روزنامه شرق 

این چهره اصلاح طلب همچنین در جریان سفر فابیوس به تهران و پخش مستندی در یکی از فرهنگسراهای تهران درباره صادرات فراورده‌های آلوده خونی توسط فرانسه به ایران گزارشی را با عنوان فرش قرمز در روزنامه شرق منتشر کرد. و حملاتی را نثار قالیباف کرد که شهرداری بیلبوردهایی را علیه حضور فابیوس در تهران نصب کرده است. اما از آنجا که چنین بیلبوردهایی وجود خارجی نداشت این روزنامه مدتی بعد مجبور به عذرخواهی شد زیرا که مورد تمسخر رسانه ها قرار گرفت

به نظر می‌رسد فعالان فضای مجازی و بخصوص کسانی که در بین کاربران شبکه‌های اجتماعی شناخـته شده‌تر هستند باید در انتشار مطالبشان بیش از سایرین دقت داشته باشند.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس