کد خبر 891736
تاریخ انتشار: ۱۸ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۸
دستور ترامپ برای دستکاری عکس‌های تحلیف

اسنادی که در اختیار روزنامه گاردین قرار گرفته نشان می‌دهند عکاس دولت آمریکا به دستور رئیس‌جمهور این کشور عکس‌های رسمی مراسم تحلیف او را دستکاری کرده تا مراسم را شلوغ‌تر از آنچه واقعاً بوده نشان دهد.

به گزارش مشرق، طبق گزارش روزنامه گاردین، این عکاس به درخواست ترامپ در اولین روز ریاست‌جمهوری‌اش فضاهای خالی موجود در عکس و جاهایی که جمعیت به پایان رسیده را به منظور تهیه مجموعه‌ای از عکس‌های جدید بریده است. ترامپ این درخواست را بعد از عصبانیتش از دیدن اینکه جمعیت حاضر در مراسم از جمعیت حاضر در سال 2009 برای اوباما کمتر بوده‌اند، مطرح کرده است.

بیشتر بخوانید:

ترامپ از اپل خواست چین را ترک کند

این جزئیات را گاردین بر اساس اطلاعات به دست‌آمده از دفتر بازرسی کل وزارت کشور آمریکا به دست آورده است. این موضوع،  حاوی جزئیات تازه‌ای درباره اولین بحرانی است که ترامپ بعد از ورود به کاخ سفید برای خودش ایجاد کرد. او در اظهارنظری اشتباه، ادعا کرد که مراسم تحلیف او شلوغ‌ترین مراسم در میان روسای جمهور آمریکا بوده است.

اسناد جدید نشان می‌دهند ترامپ صبح 21 ژانویه 2017 با مدیر «پارک ملی آمریکا» تماس گرفته است. در این اسناد همچنین عنوان شده که «شان اسپایسر»، سخنگوی وقت کاخ سفید هم با مقام‌های این پارک تماس گرفته و از آنها عکس‌هایی که در آنها ازدحام جمعیت فشرده‌تر به نظر می‌رسد درخواست کرده است. 

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس